Atomizeri

Ja naspem sredstvo za sofersajbne. 5l 400din i to mi je dovoljno i za ratarsku prskalicu i za atomizer. Nema jeftinije a ne skidam nista. Tako vec godinama i sve je ok.
 
Kolega Vasovac, je u pravu, ja sipam rakiju svake jeseni, ali "prvak" koji odvajamo prilikom početka destilacije, on je najači i ne služi za ništa drugo i sa njim dosta godina unazad nema problema. Sipam po 5-6 litara pustim malo da radi i to je to. Probao sam jedne godine sa ispuštanjem i pukli mi filteri ispod grane sa diznama, slilo se malo.
Inače stigla prinova ovih dana, AGROn nošeni od 700 litara sa troklipnom pumpom. Slikaću ovih dana.
 
Pole jesi pronašao gde se može proveriti stanje ulja u pumpi?

Nisam proveravao ali to je sa zadnje strane pumpe. Ima crveni plastični čep,nešto kao polu leptir.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Ja naspem sredstvo za sofersajbne. 5l 400din i to mi je dovoljno i za ratarsku prskalicu i za atomizer. Nema jeftinije a ne skidam nista. Tako vec godinama i sve je ok.

Tako će i biti.
 
Dobro vece, kupio sam polovni agromehanika atomizer 330 litara, i morao sam kupiti dva nosaca dizni. Sad u stare nosace ima i stanu filteri dizni, a u nove ne stanu dugi (filteri) su. Sad mi nije jasno u cemu je tu stvar, jel nosaca ima vise vrsta ili filtera?
 
Koliko litara te tečnosti sipaš u bure atomizera,jel uključiš pumpu da počne da prska,jel to dovoljno tečnosti što ostane u buretu i pumpi,i garantuješ da neće ništa da strada od mraza pošto mi je atomizer napolju pod neku otvorenu šupu.:kisa:Pitanje za člana Bojcitic :osmeh:
 
Koja mahindra ga nosi?koja je cena nosenog agrona od 700l?jesi gledao vucene od 800l ili 1000l?mislim da je lakse za traktor da ga vuce ako imas mesta za manevrisanje naravno
 
Imam vuceni od 1500 ali imam nagibne delove u vocnjaku i za ova kasna i prva prolecna prskanja se vuceni smice tako da su ovi noseni tada bolja opcija. Ovaj kosta oko 2000 eura a mahindta je 7030 a koristim i Yto 504 a noseni od 450l ide na imt 539 sa prednjom vucom
 
Nikome ne mogu da garantujem nista sto se tice izmrzavanja. Prskalica i atomizer su kod mene pod supom koja je prilicno zadihtovana i sigurno da je cca 5 stepeni toplije u njoj nego napolju. Najsigurnije ako ti je supa na potvorenom je da skines pumpu i razvodnik. Ova sredstva za sofersajbne tolerisu -20 do -25 kako koje i imaju manje sirenje od vode prilikom smrzavanja eventualnog tako da je to jos jedan plus.

@zica prom
Koliko je Agron od 2000l vucni sa Y rudom i sa usmerivacima? Agromehanika je oko 700 hiljada sa pdv.
 
Ja sam neki dan uzeo zimsku tecnost za stakla i sipao par litara u bure,odvrnuo creva od grana i izlazno crevo iz pumpe. Iz grana je iscurelo sto je bilo a kroz pumpu sam protero ( rucno vrteo ) tecnost za stakla dok sve nije izaslo i to je to.

10 minuta posla :osmeh:

:ppozdrav:
 
Ako ne otpustite kaiseve onda ce se istegnuti dodatno. Mi nismo celu sezonu otpustali i posle cca 400 atomizera istegnuli se skroz, da pri kraju je vec slabije probijalo. Za sledecu sezonu menjamo kaiseve i otpustamo posle svakog koriscenja!
 
Nazad
Vrh