Atomizeri

Dobar je ovo atomizer video sam ga par puta.Po meni jako kvalitetan.A za prepravku sve moze da se napravi i prepravi samo neznam koliko se to isplati.::novac::

Video sam da ima da se kupi novih atomizera od 220 litara noseni,idealan za 533 ako je veliko brdo.Koja je cena nemam pojma stvarno.
 
ljudi,jel ima neko da prodaje Moravin atomizer 440l u nekom solidnom stanje i solidne novce?
 
juce kupljen Moravin 440l u solidnom stanju(creva i lezaj na ventilatoru losiji) za 350e

---------- Poruka napisana 20-01-12 u 12:03 ---------- Prethodna poruka je 18-01-12 at 08:21 ----------

zamenio creva i selne,a bogami ceo dan sam izgubio rastavljajici multiplikator.Kad sam ga konacno otvorio imao sam i sta da vidim,oba lezaja izgledaju kao da su delovi od nekog nemackog tenka iz`42.god.ni kapi ulja,samo malo vode,blata i rdje...pravo cudo da su zupcanici ostali netaknuti
 
To ništa nije čudno. Malo ko od vlasnika atomizera kontrolira ulje, mjenja redovno ulje, rastavlja multiplikator da pregleda ležajeve, zupčanike, semeringe... Mi svake zime rastavljamo pumpu i pregledamo kakva je situacija sa membranama, ventilima i ostalim u pumpi. Ulje obavezno novo svake godine, a svake druge godine rastavljamo multiplikator da se vidi kakva je situacija pa se onda i ulje u njemu promjeni. Koje dizne imaš gore i kolko njih? Koji nasad i uzgojni oblik u njemu imaš, koji je među i unutarredni razmak? Jel ti manometar ispravan i adekvatan? Filter? Mješač? Sve treba pregledat (i još dosta toga) jer je atomizer stroj o kojem dosta toga ovisi u intenzivnoj proizvodnji voća.
 
Planiram da kupim dodatak za obicnu ratarsku prkalicu,a da bude u sluzbi kao atomizer,da li ima da se nadje negde ili moram od proizvodjaca moje prskalice da trazim,inace agro mehanika 440lit sa 105lit pumpom je prskalica koju imam.
 
sto se tice dizni ima ih 10,to su starije okrugle bakarne,filter je dobar ,a pumpu sam celu rastavio,podmazao i stavio novo ulje.Sama pumpa mi nije problem jer vec imam jednu (comet)na prskalici i nju svake godine sevisiram,vec ova zajebancija oko ventilatora i multiplikatora.Jesam ga relativno malo platio,ali nisam ocekivao da se bas toliko nije vodilo racuna,nego teraj pa dok ne stane!
 
Predložio bi ti da te bakrene dizne zamjeniš sa diznama okruglog šupljeg mlaza. To što te bakrene na oko izgledaju dobro nije dovoljna potvrda njihove ispravnosti. Kad složiš atomizer upali kardan, stavi pritisak na recimo 8 il 10 bara (nebitno) i pomalo sa crijevom nabijenim na svaku diznu mjeri kolko će ti u jednoj minuti iscurit iz svake dizne u mjernu posudu (posuda treba bit sa skalom, jel). Ako su odstupanja velika onda ih trebaš mjenjat.
 
Žorž ta rabota hoće skupo da košta jer moraš da menjaš i pumpu, jer pumpa za atomizer ima dužu osovinu na koju se kače kaiši za pogon ventilatora, znači mora druga pumpa + atomizer, raspitivao se ja na sajmu da moju prskalicu prepravim, ali hoće da izađe mnogo para tako da je bolje kupiti orginal atomizer.
 
ma da,samo mislim da Srdjan nije mislio na totalnu prepravku,vec na vertikalni uredjaj,koji montira umesto horizontalnog i tako tretira,znaci samo diznama bez ventilatora

---------- Poruka napisana 25-01-12 u 10:44 ---------- Prethodna poruka je 21-01-12 at 09:51 ----------

juce sastavljen multiplikator sa novim lagerima ,semerinzima i novim uljem,kasno sinoc zavrseni i limarsko farbarski radovi.Ostalo je da se zamene creva,selne,dizne i kaisevi...ako nadjem kabal od mob.uslikacu pa kacim na forum
 
Danas stigla mašina ( isporučena ) . Unigreen Futura P20
Zapremina 1600 lit. Duple dizne ,Komande u kabini ....

Uploaded with ImageShack.us

@Becarina pusta

Da li stavljaš u tvoje atomizere antifriz ?

Pošto se kardan kupuje posebno da li može neka preporuka ?
 
Poslednja izmena:
Da, stavljam. Od iduće godine ću stavljat sredstvo za pranje auto stakala, ono što sipaš u auto. Kažu da manje nagriza gumene djelove. Koje i kolko dizni imaš na Futuri, koja pumpa je gore, kolko mješača ima, oprema...? Zašto nisi uzeo sa povišenjem-usmjerivačima? Cijena (može i na PP)?
 
@Becarino pusta

Što se tiče dizni ima 14 kom duplih . Trenutno su na njemu 1,2 i 1,5 dizne . Dupli ventilator ,za prskanje po vetru .Kod mene uvek duva . Dodatni rezervoar za ispiranje ,pumpa je 121 lit. , točkovi su podesivi po visini , fontana za praskasta sredstva + dva mešača ,el.komanda deljenje prskanja po strani i smanjivanje i povećanje pritiska iz kabine .
Nisam mogao da biram ,što se tornja tiče . Napravili su mi dobru cenu , a ja sam morao zbog eventualne subvencije koju sam predao da reagujem odmah u dva dana .
Do sada nisam nikada koristio atomizer , i sve se veoma brzo odigralo da ni sam neznam šta ima još od opreme .
Ubacili smo danas antifriz ,sa ljudima koji su ga dovezli .
Jedino su mi svi kardani kratki koje imam , a kardan se ne dobija sa njim .
 
Dobro je što imaš elektro ventile umjesto klasičnog razvodnika koji ide u kabinu i potencijalna je opasnost. Kardan gledaj uzet sa duplim zglobom jer će ti bit puno lakše skretat. Imam jedan od FKL (reko bi da se prave u Srbiji) i dobar je, pa imam jedan od Cerjaka i također je dobar. Samo gledaj uzet jači kardan, jer slabiji se znaju (ako naglo ukopčavaš kardan) usukat. Daj koju sliku da vidimo stroj.
 
@Srđan Žorž moj ti savet da se maneš bilo kakve nadogradnje i prepravljanja prskalice,na kraju nećeš imati ni jedno ni drugo kako valja. Ima moravinih polovnih jeftinih nisu bog zna šta al mogu da posluže. Za te novce se ne vredi mučiti.Ja sam uzeo nov moravin 440 l radi mi posao ali ću ga ipak menjati.Kad je uzet bio je sa 40% subvencije nekih 60.000 din
zato mislim da možeš za malo novca uzeti polovan u solidnom stanju.

Sale ,mašina je zmaj i po, koja je cena?
 
Neznam koje voćke uzgajaš i koji je uzgojni oblik. Na tvom mjestu bi ubacio još jednu diznu na svaki od ona dva usmjerivača jer ćeš na taj način imati bolje pokriven vrh krošnje. Ako imaš jabuku na M9 podlozi i pogotovo ako su ti niske prve grane onda bi bilo dobro ubacit još jednu diznu ispod one najniže jer ta najniža je dosta visoko postavljena pa bi se moglo dogodit da ti slabo pokriva niske grane (pogotovo desnu stranu-red, ako gledaš iza atomizera naprijed). Prije rada i kasnije kod promjene dizni tjekom rada (manje-veće i suprotno) obavezno iskalibriraj lijevu i desnu stranu dizni tako da imaš podjednak pritisak lijevo i desno. Nekad se znaju dogodit odstupanja u pritisku u odnosu lijeva desna strana što nije poželjno za kvalitetnu i ravnomjernu aplikaciju pesticida.
 
@talianu
Hvala , cena je bila 6600 eur. S tim što sam predao za podsticajna sredstva i dobio rešenje , tako da čekam 50% povraćaj .

@ Bećarino pusta
Uzgajam lesku u zbunu .Probaću za sada ovako, pošto ima je ovo 4 godina ako bude potrebno stavljam dodatne dve .Inače 14 dizni od 1,2mm su Albuz , a 14 kom od 1,5mm su Teejet ,pumpa je Comet APS 121 .
Nemam Y rudu. Da li imaš ti na nekom od tvojih atomizera i koja je prednost po tebi ? Gledao sam Cerjakom katalog doduše na SL ali video sam da ima serija 1,4,6 nema petice da uporedim sa FKL-om . Lik sa kojim sam se čuo u Fkl-u nudi mi neki kardan koji ima jačinu krsta 34 mm , da li je to ok ili da tražim jači kardan ? Da li si pravio signalizaciju pozadi za atomizer ? Dodatna oprema ili budzevina (ovo ne bih ako ne moram ) ?
Na prvoj slici koju sam postavio (iz kataloga ) vidi se bela posuda za pesticide dole desno kad gledaš atomizer s preda .Može li se dodatno namesti i da li opravdava postojanje ?
 
Na Hardi-ju imam Y rudo, dok je Piave sa običnom rudom. Hardi ima bolji ajnšlag, tj. bolje prati traktor kad se ide iz red u red. Očito je da sam pogriješio vezano za Cerjak-ovu 5-icu, nešto sam pobrko jer sam mislio da je idući veći broj 5, a ono je broj 6. Neznam koja je ta veličina križa 34 mm, neznam na šta se to odnosi? Znam da 4-ku nebi uzeo, već 6-icu. Nekažem da 4-ka nemože obavljat posao pogona atomizera, al 6-ica je jača i svakako je bolji izbor. Na Hardi-ju je iza orginal instalacija sa lampama. Mi smo još ugradili kuku za vuču auto prikolice, utičnicu za struju za prikolicu i nosač sa trokutom. Na Piave smo sami ugradili zadnje lampe. Bez rasvijete-signalizacije nikud! Znam da neki proizvođači nude taj usipnu posudu i u naknadnoj ugradnji. Sve se da ugradit, samo je pitanje želje i volje (a i novaca, jel). Tražio sam je kao opciju na Hardi-ju no tad ta opcija nije postojala. Po meni je to dobar izbor jer se nemoraš penjat na atomizer il naginjat na njega da uspeš sredstvo iz kante il ambalaže u rezervar. Još ako ima u sebi ventil za ispiranje boca (ambalaže) onda je to još jedan + koji ide u korist te usipne posude.

Prije početka rada na proljeće prekontroliraj pritisak u pumpi, imaš na njoj ventil (ko na auto gumi).
 
Nazad
Vrh