Atomizeri

I ja danas bio vredan..onu moju nesretnu moravu rasklopili u delice..da izvrsimo inspekciju..pumpa je comet mislim 48 tako nesto,u odlicnom stanju,i preventivno sipao novo ulje,zamenio membrane i gumice..isto i razvodnik comet,zamenili sve semeninge i opruge..ostalo jos filter u buretu da izvadim i stavim novi..razmisljam da promenim dizne,da stavim kao na agromehaniki..jel bi bilo to izvodljivo? Mislim sa komplet novim cevima..
 
ima li ko iskustva sa BATA atomizerima, vrijedi li za kupiti ili ne. treb mi za malu povrsinu do 2h
 
Poslednja izmena:
Sremac polu meseci gde se zavijaju nosaci dizni su 60e i nosac dizni 20 e i tu spada 2 keramicke dizne po zelji

Bilo kako bilo ja juce narucio nove polumesece od prohroma i nove nosace sa duplex diznama..komletan remont ce me sad izaci vise nego sto sam platio atomizer i opet je jeftinije neg da sam uzimao na oglasu..ko ha sisa kad je bal nek je bal
 
Kod komsije preko puta..znas jozu? On je dipl ing za prskalice,pravi neke stvari a sve druge ima prodaje,i vrsi remont..
 
Da li je neko imao iskustvo,sa italijanskim atomizerima Sorarui vučeni od 1000 litara,pumpa nosi oznaku NS140L3, treba da štelujemo potrošnju pa da ne lutamo puno?
 
Drugari , kad prskate sa 533/539 kojom brzinom vozite, citao sam u temi da se uglavnom koristi 3SH na 1500 obrtaja, koliko je to km/h , jel zna neko ?
 
Ja sa 539 idem prvom brzom na 1200 obrtaja. Tako preporucuje proizvodjac.

I koliko tečnosti potrošiš po 1ha, mislim da malo zavisi i od dzni uglavnom ja zimsko idem 2. sporom na pritisak od oko 12 bara to mi je na oko 1500 o/min da bi što bolje okupao voćke a ostala prskanja 3. sporom na istim obrtaima. Mislim da je cilj količina tečnosti koju želiš da potrošiš pa spram toga određuješ brzinu a obrtaje kako su meni rekli da pritisak na atomizeru treba da bude između 10-15 bara pa po tome ravnam obrtaje motora.

- - - - - - - - - -

S tim da kad sam kupovao traktor navodno je bio neki "za izvoz" onaj sa plavim trupom i gumama mislim 12.4 kao 542 i 549 pa je nešto brži od standardnog 539.
 
Potrosim 400l na 1km duzni. 15 bara 539 1 brza 1100o/min, dizne TR (dalje ne znam napamet oznaku). Lesnike radim na 12 bara 1 brza 1200o/min 539 400l na 1200m duznih. Sa 533 isto sve samo sto ima oko 15% sporiji menjac, pa onda obrtaje dizem za 15% a zadrzim pritisak na diznama kao za 539 i potrosim isto vode.
 
Moracu da pozajmim 539 sad za prskanje , zato pitam koliko je to km/h , da se ustelujem , bar je meni tako najlakse brzina, potrosnja dizne po minutu , broj dizni..

Hvala na odgovorima.
 
Prva brza (dirktna) na 533/539 je prebrzo, eventualno može se izvesti 1-2 prskanja poslije cvjetanja dok nema lisne masa. Inače 3 pomoćna i žute dizne tj TR 80 02 link, a za zimsko prskanje obavezno crvene dizne tj TR 80 04 link, mada završna prskanja uključim još po dve crvene dizne jel ima puno lisne mase, naročito u breskvi.
 
Da , bas sam to hteo da prokomentarisem , juce sam radio sa 539 prva brza , 1200obrtaja , deluje mi dosta brzo , merio sam sa gps-om , brzina je oko 5km/h
 
Kod 539 pri 1.200 obrta motora, treća sporohodna je oko 3.33 km/h. Prva brzohodna je 5 km/h.

Nemam pojma, u mom kraju (voćarskom) 90% ljudi prska 1 brzohodnom na 1.200 do 1.500 (6 km/h) obrta motora.
 
Voćari koji imaju 20-30 ha voća na rodu, najsavremeniju mehanizaciju, navodnjavanje i vrhunske kruške, jabuke, šljive, trešnje, kajsije, breskve, grožđe...?
Troše od 800 do 1000 litara po hektaru pri toj brzini.
 
Da, ali sa drugim atomizerima koji imaju kvalitetni način aplikacije. Mi ovde govorimo o agromehanici ili agron atomizerima koji su dobri, ali daleko od vrhunskih.
 
Nazad
Vrh