Atomizeri

Da, i vučeni Zupan atomizeri imaju opciju elektrostatike. A kolko znam njihova elektorstatika se može ugraditi i na druge (druge marke) atomizere.

Mi smo naš Piave atomizer modernizirali. Ugradili smo elektro ventile tako da više nema crijeva u kabini traktora već samo jedan kabl sa komandama za elektroventile. Rad je znatno olakšan i puno sigurniji.



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Utikač je tropolni, al smo mi ubacili "reducir" tako da ga možemo uštekat u upaljač. Između utikača za upaljač i tropolne utičnice (dio kabla koji je većem bužiru) ubačen je odgovarajući osigurač tako da je sve po PS-u.



Uploaded with ImageShack.us
 
To je prava stvar, isto ću uraditi kad kupim atomizer ali moram naći nekog ko se razume u tu tehniku. :ppozdrav:

Zupani mi se dopadaju, sigurno su bolji od agromehanike a bilo bi još bolje da imaju u ponudi i ovako razvedene dizne:

6olm3n.jpg
 
Koliko moze da kosta jedan vuceni ili noseni atomizer, polovan naravno, za nas obicne smrtnike:haha:
 
Kod nas možeš naći Moravu 1500 l za oko 1000-1500 eura, a za isti iznos ili malo više novaca Agromehaniku iste zapremine.

@futurefarming: Zupan je bolji od Agromehanike, to je zicer. Zašto ti treba atomizer sa takvim usmjerivačima (zmijama)?
 
Imam Agromehanikin atomizer od 350l i na njemu stare dizne koje mi se nikako ne dopadaju.
Da bih stavio nove Lechler-ove dizne sta sve moram promeniti ili mogu samo dizne da kupim i zamenim?
 
Imam Agromehanikin atomizer od 350l i na njemu stare dizne koje mi se nikako ne dopadaju.
Da bih stavio nove Lechler-ove dizne sta sve moram promeniti ili mogu samo dizne da kupim i zamenim?

Ako imaš one dizne koje su plosnate kao kovanica i u sredini imaju rupu, a ispod dizne vrtložnik, onda moraš mjenjati cijeli nosač dizne da bi mogao staviti diznu sa šupljim okruglim mlazom (Lechler TR ili ITR). Mi smo tako napravili na našem atomizeru prije nekoliko godina, e sad možda na tvoj nosač pašu ove nove dizne. To moraš sam vidjet.

Ja bi ti preporučio da umjesto Lechler uzmeš Albuz ATR dizne (također prave šuplji okrugli mlazi pašu u nosač od Lechler TR dizni). Albuz dizne mi se čine kvalitetnije što se tiče materijala samog posla, no te razlike su nijanse.
 
E, bas te imam pljosnate.
Prodavac Lechler-ovih dizni mi je rekao da se najverovatnije pasu na ove stare nosace...
Albuz ne mogu da nadjem u Srbiji.
Na njihovom zvanicnom sajtu nisam video da imau dilera u Srbiji.
Hvala za informaciju u svakom slucaju...
 
Da li neko zna gde mogu naci rezervne delove za Agromehanikin atomizer (gumice)?
Moze i na pp ko ima informaciju....
 
Zdravo...Dali neko moze da mi preporuci koji automizer je najbolji od 350 ili 400 L.?!! I koliko se krecu cene polovnih automizera? Unapred hvala!
 
Ja sam skoro kupio polovan atomizer od komsije,Morava 330litara,1997god.400eura.Ja sam prezadovoljan.E sad cene polovnih su od 400-600 eura,a novih od 1200 pa na dalje.Trenutno su aktuelni Agromehanika atomizeri.Po meni su preskupi svi atomizeri jer i nije to neka tehnika u odnosu na prskalicu za kukuruz koja je mnogo jeftinija.Kao da su zlatne delove ugradjivali na atomizer.
 
Najvise vocarstvom.Inace tesko je naci polovan atomizer 300-400litara,a nov je preskup.
 
Da li neko može da mi kažem kakav je ovo atomizer, pošto nisam prije gledao ništa slično?
2hmla9x.jpg

Nema ventilator, zapremina 600 ili 650l.
Da li se isplati da se od ovog atomizera napravi mali vučeni za IMT 533?
 
Nazad
Vrh