Atomizeri

Ja sam uzeo noseni agron od 350l sa italijanskom pumpom i doplatio sam 50e za komande iz kabine i 50e za sistem za samopunjenje. Platio sam ga u ponedeljak da bih dobio papire odmah zbog slanja za subvencije a sutra idem da ga preuzmem.
Slede slike a iskustva posle prskanja.
 
Ja sam uzeo noseni agron od 350l sa italijanskom pumpom i doplatio sam 50e za komande iz kabine i 50e za sistem za samopunjenje. Platio sam ga u ponedeljak da bih dobio papire odmah zbog slanja za subvencije a sutra idem da ga preuzmem.
Slede slike a iskustva posle prskanja.
Slobo srećno ! Do kada je rok za prijavu za subvencije? Koliko ja znam do 15. ovog meseca. Ja sam stopirao kupovinu baš zbog roka, rekla mi rodjaka koja se bavi knjigovodstvom i tom materijom da neću uspeti da stignem sa papirologijom.
preneces nam utiske!
 
Slobo srećno ! Do kada je rok za prijavu za subvencije? Koliko ja znam do 15. ovog meseca. Ja sam stopirao kupovinu baš zbog roka, rekla mi rodjaka koja se bavi knjigovodstvom i tom materijom da neću uspeti da stignem sa papirologijom.
preneces nam utiske!

Da, do 15.oktobra. Ali vec od 16. mozes da predajes za sledecu godinu.
Sto se tice utisaka naravno prenecu. Danas ako ne bude kise planiram da ga probam sa cistom vodom.
 
Koliko si siguran u te datume. Prilikom podizanja voćnjaka sam izvisio za subvencije pošto te godine izgleda nije ih bilo. Voćnjak posadjen jesen 2012. Preporuka je bila da se prate mediji i sajt ministarstva poljoprivrede gde ce biti objavljen konkurs. Nije ga bilo, reče mi i čovek iz poreske iz Šapca... Iz tog razloga sam malo oprezan. Jel si upoznat kako su se kretali granični datumi subvencija za atomizer proteklih par godina?
 
Sad sam uzeo da procitam pravilnik o potsticajima za investicije u poljoprivredi i video da sam ti pogresno rekao. Zahtev za podsticaj se podnosi svake kalendarske godine u periodu od 15. aprila do 15. oktobra tekuce godine za investicije ostvarene u periodu od 16. oktobra prethodne godine do 15. oktobra tekuce. Znaci pravilnik je na neodredjeni period. Ono sto ne regulise pravilnik to je visina podsticaja. Ona se svake godine ponovo odredjuje. Za ovu godinu je 40% osim za nerazvijene krajeve gde je veca. Znaci ne zna se koliki ce biti podsticaj iduce godine ali citajuci izjavu novog ministra da ce baciti akcenat na vocarstvo sumnjam da ce ga smanjivati. Inace pravilnik je objavljen 13. aprila ove godine tako da ne znam sta je bilo ranijih godina narocito sto sam tek pre mesec dana registrovao poljoprivredno gazdinstvo pa me to nije ni zanimalo.
 
Te komande iz kabine nema potrebe uzimati. Mi smo to uzeli, ali agromehanika to naplacuje dodatnih 100e. Bolje uzmite 3 creva i sami produzite.
 
Da li je neko radio usluzno prskanje atomizerom. Koliko se to naplacuje.
Pitao me komsija da mu uradim plavo prskanje kajsija, orasa i sljiva, ukupno 30 ari. Potrebno je oko 200l vode i njegova je hemija.
 
To je vec drugo. Cini mi se da je ovde kod mene 6000-7000 din. po Ha za jedno prskanje. Tako nesto. Pricao mi covek koji u susednom selu prska ljudima voce za pare..
 
Ja prskam 15e atomizer 400l. Imam 2 kooperanta i njima radim kompletno prskanje u vocnjaku. Jedan je 1kj, a drugi je 2kj zasad. Relativno je blizu sela i na asfaltu je.
 
Danas stigao atomizer Agron 450 lit. sa difuzorima. Nisam uzimao nikakvu dodatnu opremu dok ne vidim kako to izgleda i šta mi sve od toga treba. O utiscima posle probe a ukoliko neko ima isti atomizer komentari i saveti su poželjni.
x4hgnp.jpg
[/IMG]
 
Konacno doslo na red prskanje novim Agronovim atomizerom. U pitanju je plavo prskanje kajsija i visnji nordoxom.
Evo iskustava.
Naglasavam da prvi put radim sa traktorskim atomizerom i potpuno sam sokiran da mi treba duplo vise tecnosti u odnosnu na ledjni motorni atomizer. Znaci i duplo vise hemije. Cak i kad sam dizne prebacio na minus, odnosno na protok 1,2. Vozio sam prvom brzom, pritisak 10 bara, oko 550 obrtaja kardana, vetar na 5. Navikao sam ledjnim atomizerom da prskam na 3. od 4 podeljka i tecnost curi niz grane a sa ovim to ni blizu nije slucaj. Da li je ipak dovoljno ne znam jer nemam iskustva u radu sa njim a ni sa drugim atomizerima. Na hektar kajsija otislo mi je 500l vode. Naglasavam da je 40 ari u 5. godini, 40 ari u 2. i 20 ari u 21. Do sada mi je bilo dovoljno oko 250-270l.
Potvrdjujem da na desnoj strani slabije baca smesu.
Koristio sam komande iz kabine i nije mi jasno kako bi radio bez toga. Na kraju svakog reda, kod zaokretanja, iskljucim prskanje, na krajevima parcele kod zadnjih redova, iskljucujem jednu stranu, i na taj nacin stedim rastvor. Koristio sam i uredjaj za samozahvatanje vode i i on je koristan ali manje nego prethodni.

Sve u svemu daleko je brze i lakse nego sa ledjnim atomizerom. Da li ce biti i bolje ili bar isto tek cu videti.
 
Nazad
Vrh