Atomizeri

Kolega, koliko je plaćen regulator?

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Evo neko me zamolio da slikam atomizer... uglavnom zadovoljan sam njime radi godinama bez greske...
db10a411531bea53e5899e712e0c129c.jpg
410b4b5fcd682598fe7e100ec5225913.jpg
29f6844652d1d924c769e2db59f238f6.jpg
449b6266541204e262bab5cc6083d5ee.jpg
79220e532e89cc39993af977f03b8d95.jpg


Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
 
Kolege vocari treba mi savet planiram uzeti vucni atomizer od 1500litra i cene ovih zapadnih su kao da kupujes auto otprilike,a polovni ne bih bas uzimao jel radilo je to dosta vec treba remontovati i opet nece biti novo... Tako da razmislajm da uzmem agron 1500 litra pumpa na njemu je delta 3 klipa 125l/min ima reduktor 2 brzine ventilator f 825 cena 4300 eur ima li neko iskustva konkretno sa ovim modelom? Sa ovom pumpom?
obradjujem visnju 4 h ravno je sa blagim bas blagim nagibom.
 
Komšija, ja imam isti takav, pa ako te nešto zanima možeš i da skokneš do mene, ili mi ostavi broj pa da ti javim ovih dana kad prskam pa svrati na voćnjaku, on je na putu Knjaževac-Svrljig. Inače atomizer je ok, imam ga 2 godine i nemam neke ozbiljnije zamerke. Pumpa radi odlično, reduktor za ventilator je jako dobra stvar, jer mi on u 2. brzini duva dosta bolji vetar nego isto agronov nošeni koji se šteluje samo na perajima.Ako ti je vetrovito obavezno uzmi usmerivače i neka ti postavi po jednu plavu diznu a umesto druge žute neka stavi one velike koje se šteluju ( bakarne, topovske kako god ih zovu, ali Saša u Agronu zna koje sam ja uzimao), jer jedino one mogu da probiju jak vetar i da dobace dovoljno, a ukoliko je mirno vreme navrtanjem se šteluju tako da ne troše više hemije u normalnim uslovima. Jedina stvar je da u jednu stranu baca bolje vetar a u drugu slabije, ali to je mana svih "običnih" atomizera bilo koje marke. Ne znam kojim traktorom ćeš ga vući ali ako ti je traktor do 50ks, razmisli o manjem atomizeru, ne toliko zbog same težine nego zbog toga što na manjim idu manje pumpe. Jednostavno za 4 hektara ( čak i za 10) ti je dovoljan i 700 litara.
 
Druže imaš neku sliku tih bakarnih(topovskih) dizni? Ja se patim sa vetrom oduvek ovde u Južnom banat jedino nije duvao u subotu tako mirno nije bilo od kada sam posadio voćnjak.
 
Komšija, ja imam isti takav, pa ako te nešto zanima možeš i da skokneš do mene, ili mi ostavi broj pa da ti javim ovih dana kad prskam pa svrati na voćnjaku, on je na putu Knjaževac-Svrljig. Inače atomizer je ok, imam ga 2 godine i nemam neke ozbiljnije zamerke. Pumpa radi odlično, reduktor za ventilator je jako dobra stvar, jer mi on u 2. brzini duva dosta bolji vetar nego isto agronov nošeni koji se šteluje samo na perajima.Ako ti je vetrovito obavezno uzmi usmerivače i neka ti postavi po jednu plavu diznu a umesto druge žute neka stavi one velike koje se šteluju ( bakarne, topovske kako god ih zovu, ali Saša u Agronu zna koje sam ja uzimao), jer jedino one mogu da probiju jak vetar i da dobace dovoljno, a ukoliko je mirno vreme navrtanjem se šteluju tako da ne troše više hemije u normalnim uslovima. Jedina stvar je da u jednu stranu baca bolje vetar a u drugu slabije, ali to je mana svih "običnih" atomizera bilo koje marke. Ne znam kojim traktorom ćeš ga vući ali ako ti je traktor do 50ks, razmisli o manjem atomizeru, ne toliko zbog same težine nego zbog toga što na manjim idu manje pumpe. Jednostavno za 4 hektara ( čak i za 10) ti je dovoljan i 700 litara.

Komsija hvala na pozivu i na savetu! :ppozdrav:svraticu trenutno nisam u zemlji ali cim se vratim svraticu da vidim kako radi, A i kad prodjem na onom bregu uvek uzivam gledajuci tvoj vocnjak :bravo: U svako slucaju vidim iz vaseg iskustva da je atomizer ok i zato cu ga verovatno pazariti, pozvacu u agron pa cu da im ispricam ovo za dizne da mi stave to iako nije vetrovito ume da dune ponekad... Ovu litrazu atomizera (1500l) sam izabrao jel nemam vode blizu vocnjaka i onda vucem za sobom i opet se vracam po vodu smucilo mi se to vise a nije bas ni ekonomicno... A u jesen boze zdravlje ide jos 2 h mladog zasad tako da ce da bude 6 h a ne 4h. Inace bice kacen na traktor od 60ks Javljam vam se cim budem stigo da vidim masinu i uziva malo u pogledu na vocnjak :ppozdrav:
 
Da li je tacno da je italijanski nardi kupio Moravu, Pozarevac? Nije mi jasno zasto onda postoji i dalje sajt Morave i sajt Nardi Balkan sa sedistem u Pozarevcu.
Planiram da kupim noseni atomizer od 300-400 l i traktor 539. Da li on moze bez problema da nosi atomizer od 400 l odnosno 450 l sa ona dodatna 2 rezervoara?
I sta uzeti Agromehaniku ili Nardi? Mada postoje i Bata prskalice iz Cacka i Agron Nis kao opcija. Sta mi savetujete. Imam vocnjak od 1 ha kajsija i 0,35 ha visnji. Ne verujem da cu nesto puno siriti, maksimum jos 0,4ha. Sve je u parcetu pored kuce i blaga je strana, visinska razlika od pocetka do kraja parcele je 20m.
 
Mislim da su izabrali Požarevac zbog radne snage,vidim da je onaj Deldegan ugašen možda su to preuzeli.No dobro je što veća konkurencija da bude.
Nardi je još nepoznat na našem tržištu.
 
Slobo to sve sto pitas smo objasnili, al' ajd' opet. 539 nosi atomizere 400-500l maks i radi sa njima po ravnom. Odabir brenda atomizera je slicno kao i kod automobila. Imas nizu klasu, visu i visoku. Nardi je ozbiljan atomizer. Sve zavisi koliko si preman da platis za atomizer i takav i kvalitet masine ces imati.
 
Ma poceo sam da citam celu temu ali sam malo nestrpljiv. Iscitacu je sigurno pre nego sto se odlucim za kupovinu.
Neki me ubedjuju da je za 539 mnogo 450l a ja bih, ako se odlucim za Nardi, uzeo taj jer za njega moze da se bira precnik ventilatora, 600, 700,800 mm i ima i rezervoar za ispiranje bureta.
Cuo sam da je vrlo malo skuplji od Agromehanikinog.
 
Noseni atomizer 450 litra imt 539 moze da nosi i uz brdo i niz brdo i po ravnom. Ne moze onaj koji je brdo video na televiziji da prica kako se ponasa imt 539 sa atomizerom od 450 l u toj situaciji.... Da se ne uvredi niko to je bila samo metafora... Ko hoce neka veruje ko nece nije u obavezi.
 
Moze da radi sa 450l. Mi radimo 16 godina sa 539 pa nijednom nije bio problem sa hidraulikom niti nam je nesto pucalo i slicno. Agromehanika 440l je atomizer.


Da ok, a kad moras po blatu da radis? Kako planiras sa 539 da izadjes uz brdo?
 
Pa vidis blato nema na brdima, pogotovo kada je malo redja zemlja ili ako je ovaj period sada, danas pada kisa za dva sata- tri sata suvo... Prednost je u tome sto u brdima pre ulazis nego u ravnici, a prednost ravnice kakva god susa bila dace kakav takav rod, a brdo nikakav:ppozdrav:
 
Imt 539 sa agromehanikinim atomizerom od 440 lit punim na brdu moze samo da se slika. Imam agromehanikin od 330 lit i pri malo vlaznijim uslovima uz brdo ne moze da izadje. Da ne govorim o propinjanju! Obavezno treba ugraditi neki protiv teg na 539.
 
Ja imam 539 i 330l atomizer sa tkz trapezom i uz brdo se muci, stalno prednji dio skace, iz reda u red uz brdo je bukvalno nemoguce..dzabe tegovi od 60kg. Odradi se posao ali gdje je brdo muka teska
alex.bundalo@
 
Nisam hteo da pisem vise i da se ubedjujemo, ali kolege iz brda su pokazale da sam u pravu. Kod mene ima na jednom delu blagi uspon, tu kad je posle kise tretman imam proklizavanje i da ne bih potrosio vecu kolicinu vode pod blokadom izlazim na tom delu. Izasao bi on i bez blokade, ali bi potrosio bi vise vode jer klizi, a to je bas mali uspon.
Taj traktor ima snage ali je lagan i pri tezim uslovima uvek ce proklizeti.
 
Maximum 330l za 539 ako imaš brdovite parcele!
Što se tiče zemlje na brdu, ja imam neki tip između smonice i gajnjače, koja i te kako drži vlagu, pogotovu što mi je iznad šuma (vrh brda ima manje sunčanih sati). U bakarnim prskanjima, a često i protiv monilije, da nemam Rakovicu 65 (sa prednjom), mogao bih da se slikam sa 539 i 549 (bez prednje vuče) i sa 330 litara. Ne može da izađe na vrh, a i propinjanje (dok se malo ne isprazni) je opasan problem.

I da, što se tiče roda, imam vrhunski rod kajsije i u sušnim periodima na toj parceli. Tako da, sve je relativno...
 
Nije samo bitno koliko litara je atomizer ako nebudeš mogao da nosiš pun od 440 l punićeš 330 i prskati. važno je koliko je sam atomizer tezak i koliko je udaljen od traktora kada je zakačen ,dali je bure četvtasto ili pljosnato,ovo pljosnato je mnogo bliže traktoru pa ga lakše nosi. To je što se tiče propinjanja traktora ,a što se tiče snage traktora tu je mnogo bitan vetar atomizera
To mi je trebalo, iskustvo drugih ljudi. Znaci maksimum 330l.
 
Nazad
Vrh