Atomizeri

Atomizer Agromehanikin (Kranj) od 330l košta 3050 KM.

Atomizer Agrona (Srbija), do 350 l sa agromehnikinom pumpom košta 2450 KM.

Mada se neki žale na ovaj Agron, kožu imju problema u razvodniku i prtiscima (tako sam čuo, nemam pouzdanu informaciju za konkretan problem). Sad dali uzimati ovaj skuplji ili ovu malo jeftiniju varijantu.

Da li neko ima iskustva sa ovim Agron Srbija atomizerima.
 
@Talianu: Malo kasnim, fali vremena. Par slika (u pauzi za vrijeme točenja) pumpe i crijeva. Nadam se da će ti bar malo pomoć. Ako šta nije jasno pitaj.

4zyr8z.jpg


671lqh.jpg


24axrf8.jpg


2j65zma.jpg
 
U principu sve je jasnoali videću kada počne montaža.
Kontaktirao sam ove http://www.di-fan.gr/index.php/gr/profile.html uskoro bi trebao i da svratim do njih ,naši uvoznici se debelo ugrađuju.
Kada prođe suncokret prijatelj(pčelar) se vraća na posao u Italiju ima i tamo nekoliko proizvođaća pa ću izvagati šta mi je najbolje činiti.
A da ne zaboravim pumpu cokmet 1400, kod nas 750 eura:zli:
 
Da li neko moze da mi kaze iskustvo i misljenje o Dal Degan atomizeru od 1000l
Nasao sam ovaj video na internetu


 
Ljudi pozdrav :)
Interesuje me vase misljenje u vezi atomizera, ja sam relativno nov u ovoj prici(imam 4 lanca visanja i time planiram da se bavim i da prosirujem ako Bog da). E sad, ja sam se malo raspitao i hteo bi da uzmem nov atomizer za 539, dvoumim se izmedju agromehanikinog koji je 1580evra 440l i moravinog 1160evra, sta me interesuje? Jel taj agromehanikin bas bas toliko bolji od moravinog, jer sto ne bi ustedeo 300 evra ako nema neke sustinske razlike, i jos jedno, da li mogu da se nadju polovni dobri atomizeri jer sam cuo od ljudi da su njima obicno pumpe dotrajale? To je to, eto ako moze neko da odgovori bas bi mi znacilo.
Ziveli.
 
Dostupnost dijelova za pumpu, to ti je najbitnije.
Svaki ce da odradi posao ali kada nesta ode da mozes u roku dan dva da popravis to.
Pojedinci su kod nas uzimali turske i poslje su bili prisiljeni mjenjati pumpe i preinake praviti za te atomizere. Tako da ih je izašlo puno skuplje.
Ja imam 10 god agromehanikin, do sada sam mjenjao ventile,brtve, membrane komplet to košta oko 50 eura svake godine promjenim ulje očistim pumpu i to je to.
Pred zimu stavim antifriz odšararim gornje dizne ispustim vodu proteram antifriz da nepukne aluminijska cijev.
 
Mladenovskii,nemoj šparati jel ćeš se brzo kajati,moj i je savet svakako vučeni zbog površine.Ja sam nabavio vučeni još malo dorade da ga ubacim u pogon jel zavisi koliko vode ti treba po ha. Ja koristim 2 x 440 ili 3x440 l i veruj da mi je prešlo preko glave a ti imaš duplo veću površinu.Još ako nemaš vodu na vočnjaku...
Nama dostupno MBV vršac (sve za agromehaniku) i Agritehnikom ZR (comet ,AR) tako da ideš u tom pravcu,sve ostalo je guma i plastika.
 
A reci mi jel se subvencionise nesto mozda od starne drzave za nabavku atomizera? Jel si ti uzeo nov vuceni ili polovan? Vidim da pises jos malo dorade pa zato pitam, i ako jesi uzeo polovan, da li znas nekoga ko prodaje dobre polovne atomizere? Hvala unapred.
 
Država subvencioniše,mislim da je 40% ove godine.
Na našem terenu nema polovnih zato što nije baš voćarski kraj to tržiš po oglasima,.
Uzeo sam 2 kom na licitaciji u Banatskom karlovcu i sada ih sređujem treba tu posla ali će izaći dosta jeftino.Imam moravin nov sam kupio pre par godina i ovih dana će jedan biti kompletiran sa moravinom difuzorom,pumpom i razvodnikom da se završi sezona i da se ubace grane da se istretira strnjište sa totalom.
 
@talianu
Ako jedan od tih vucnih budes prodavao zainteresovan sam.

Ovako meni treba 5 atomizera i smucilo mi se trckanje 5x za svaki tretman. Da nemam neke druge troskove uzeo bih vucni od 2000l i resio problem. Ovako jos neko vreme cu imati zezanciju, jer polovne vucne sto sam gledao nisu mi u zadovoljavajucem stanju.
 
Druže neće biti na prodaju sigurno,što bi rekao moj komšija Pera "Meni gvožđe ne smeta"
Na jedan je već nameštena pumpa i koristi se za pranje dvorišta,fasade, zalivanje i prihranjivanje malog voćnjaka.

- - - - - - - - - -

Video sam kod Jove Sukura pre jedno godinu dana šasiju od Tekoma vučene prskalice ili atomizera ako je neko zainteresovan.
 
Posle 25 god,rastasmo se danas od atomizera Morava(bez zaljenja)Sad sta uzeti novu Agromehaniku 175 000 din,ili neki polovan(markiran)pitanje je sad sta je pametnije ni sam ne znam?
 
Poštovani treba da kupim atomizer, a nisam baš upuće u njih pa me zanima kolio on može da dobaci, jer mi je razmak između voćki 8x8, a biće i više? Pa se brinem da li će neki manji agromehanikin moći kvalitetno uraditi posao?
 
Uf to je na granici. Meni na 17 bara kad radim na jednu stranu tuce oko 4m. Sto ce reci levo 4m, desno 4m + 2m sirina traktora. Maksimum je 10m. Nije samo sustina da dobaci, poenta je da dobro zalepi za list hemiju. Raspitaj se za dizne da li imaju neke za tu namenu kada je siroko jako. Kod mene su neke keramicke koje su standard. Mrzi me da idem da gledam oznaku.
 
Postoje dizne koje dobace dosta više od klasičnih, meni su nudili kada sam kupovao atomizer mislim da im je cena negde oko 20e (nisam baš naj sigurniji ali mi se ta cifra mota po glavi) po komadu. Treba videti na licu mesta možda one bočne dobace i rade ok pa samo treba dokupiti po dve koje bacaju na gore, koliko se sećam da mi je prodavac rekao da malo lošije nanose hemiju od ovih klasičnih. Ako postoji štelovanje ventilatora da poveća protok vazduha, mislim da noviji svi to imaju, uz možda zamenu po jedne eventualno dve dizne na obe strane može to da funkcioniše.

- - - - - - - - - -

Mada ako ti krošnja dozvoljava može da se zatvori jedna strana odma se dobije jači pritisak na toj otvorenoj, pa neideš sredinom međureda nego bliže stablu... jes dupli posao ali sve je lakše nego ručno.
 
Nazad
Vrh