Atomizeri

agro mehaniku treba izbegavati kod atomizera je bitan vetar a ona ima loš
Pa šta onda preporučuješ od nošenih od oko 400l,u tom nekom cenovnom rangu.

- - - - - - - - - -

PUNGUL Servis doo

Trenutno, najpametnije sto covek moze da napravi je upravo to da kupi Agromehaniku ali da obrati paznju na neke stvari. Dobro je to sto kod nje je plasticna elisa tako da pravi manje buke, bolje je centrirana, ima opciju podesavanja zakrilca a samuim tim i pravi jaci vetar,i ima manje radialno naprezanje na osovinu zbog tezine pa samim tim i lezaji u trecem sklopu traju duze. Kvalitetne Italijanske dizne. Jedino sto treba naglasiti je to da su njihove 105l pumpe (tromembranske) jako lose tako da su na manje atomizere ostavili opciju 65 litarska ili 105 litarska gde uvek pre treba odabrati 65 litarsku - zbog kvaliteta. A na vecim - vucenim atomizerima uzeti ili Cometovu APS pumpu ili Bertolini. Samo izbegavajte 105l Agromehaniku jer kod te pumpe je problem u samoj konstrukciji a takodje u servisu sam imao prilike da se razocaram i u kvalitet materijala narocito celika koji koriste za prstenove koji opasuju klipnjace unutar pumpe.

Filip Jovica PUNGUL Servis doo


Evo i jedan post iz 2008. inače Jovica Pungul vl. servisa Pungul radio mi je pumpu na ratarskoj Moravi i još neke stvari i prezadovoljan sam odrađenim poslom.(mislim da je stručnjak u svome poslu)
 
Ne mogu se setiti a nisam kuci, plavi je atomizer od 440l i msm da je ventilator od 800mm, 600 mi se cini premalo. Moj rodjak ima nekog zutog, slovenca sa jos vecim ven. a isto prska kao i moj, pozajmljivao sam...
 
Pa šta onda preporučuješ od nošenih od oko 400l,u tom nekom cenovnom rangu.

- - - - - - - - - -
Dobar polovan atomizer je skuplji od novog agromehanikinog,nešto valjda i to govori .Veličina ventilatora nije presudna stvar na primer agro mehanika ima veći ventilator od mnogih atomizera ali pravi loš vetar,loše pokriva list,nemoze da probije krošnju desnu stranu diže u nebo a levu pobija u zemlju.sve u svemu mnogi koji su kupili novi slovenački atomizer(najviše zbog primamljive cene) su se pokajali i zamenili ga sa polovnim italijanskim koji je skuplji od novog slovenačkog a star je 15-20 godina,al radi posao.Moja preporuka bi bila nošeni nobili sa dve brzine vetra sa usmerivačima i sa štelujućim diznama.
 
e sad pitanje ako sa jedne strane reda ne mogu da prodjem atomizerom da li ce biti ok kad prodjem sa te jedne strane.
 
Nece, meni ove godine nestala corba da prvi red prodjem spolja i taj red nisam ni brao, 7kg visnje bilo u tom redu po stablu....
 
nobili je poznat o dobrom vetru ,a za vetar treba snage,,na primer imt539 sa nošenim nobilijom u drugoj brzini vetra treća spora 1500 obrtaja i rastaje se sa dušom za njega mora kardan 32 mm krst sve manje brzo usuče, mislim da tvoj zeko nema šta da trazi sa vučnim nobiljom
 
Pa i neprska se sve u isto vreme i istim preparatima,mislim da tebi nije potreban vučni atomizer,a i da grešim mislim da je tvoj traktor mali za dobar vučni atomizer
 
Nazad
Vrh