Atomizeri

Cela priča je prvo usmerena da se kolega oktopod sa prskalice odluči za Atomizer, a o proizvođaču ćemo kasnije, a i sajam je blizu a tamo ima svega izloženo i na izvolte.
 
Evo stigla ponova pre par dana. Vučeni atomizer od 1500 litara, proizvođač Agron iz D. Matejevca kod Niša. Ima italijansku petoklipnu pumpu, reduktor za 2 brzine na ventilatoru, 3 rezervora, više manje klasika. Košta oko 4200 eura, što je osetno manje od Agromehanike, a da li je dorastao videćemo.

fotografija0150.jpg


fotografija0153.jpg


fotografija0151.jpg
 
Čestitke za prinovu, koliko vidim moraćeš da produžuješ creva pošto mislim da su kratka da nemogu dohvatiti do traktora ,a i kardan će ti trebati sa duplim zglobom.
 
Creva nisam ni iamo u planu da uvlačim u kabinu, jer ne vidim svrhu dobre kabine ako ostavim zadnje staklo otvoreno. Recimo sad trenutno sam u fazi kupovine još jednog voćarskog traktora sa kabinom koja poseduje karbon filter a ja da uvučem creva kroz neko staklo koje ostaje otvoreno, jedino da se proseče neki lim i zdihtuje ali mislim da je to nepotrebno. Na kraju reda mi je zgodnije da isključim kardan, pošto se on na ovoj Mahindri pored, koja će ga ovog leta vući, isključuje i uključuje nezavisno bez stajanja i gaženja kvačila. Iz tog razloga će verovatno ostati i ovaj kardan koji sam dobio uz njega, naravno ako ne bih gasio kardan pri okretanju onda bi morao da ide onaj sa 2 zgloba. Inače redovi su mi dužine od 400m najkraći do 600m najduži, tako da nije problem ugasiti kardan na kraju.
Što se tiče nošenih, naravno da imaju, ja imam jedan takav od 450 litara kupljen pre oko 3 godine, sa italijanskom pumpom i zadovoljan sam. Koštaju oko 1200-1300 eura, zavisno da li imaju usmerivače. Evo slike mog nošenog:

img20120728192254.jpg


img20120728192309.jpg
 
vasovac jas sam kupio kardan sa dvojni zglob za moj vucen atomizer i mogu reci da sam mnogo zadovolen od njega
samo mi mozes reci do koko stupnjevam smijem da vrtim
 
Jel moze preporuka za Agromehanikin atomizer vezano za ulje za pumpu ? Sta sipate ?
SAE 90 ulje ide u sve tipove Agromehanike.

- - - - - - - - - -

Creva nisam ni iamo u planu da uvlačim u kabinu, jer ne vidim svrhu dobre kabine ako ostavim zadnje staklo otvoreno. Recimo sad trenutno sam u fazi kupovine još jednog voćarskog traktora sa kabinom koja poseduje karbon filter a ja da uvučem creva kroz neko staklo koje ostaje otvoreno, jedino da se proseče neki lim i zdihtuje ali mislim da je to nepotrebno. Na kraju reda mi je zgodnije da isključim kardan, pošto se on na ovoj Mahindri pored, koja će ga ovog leta vući, isključuje i uključuje nezavisno bez stajanja i gaženja kvačila. Iz tog razloga će verovatno ostati i ovaj kardan koji sam dobio uz njega, naravno ako ne bih gasio kardan pri okretanju onda bi morao da ide onaj sa 2 zgloba. Inače redovi su mi dužine od 400m najkraći do 600m najduži, tako da nije problem ugasiti kardan na kraju.
Što se tiče nošenih, naravno da imaju, ja imam jedan takav od 450 litara kupljen pre oko 3 godine, sa italijanskom pumpom i zadovoljan sam. Koštaju oko 1200-1300 eura, zavisno da li imaju usmerivače:
Imaš i automatiku na daljinsko upravljanje,još pitanje kada si već uzimao zašto nisi uzeo s usmjerivačima puno bolje oprska visoke sadnice i možeš uslužno raditi,vidim da je to po EU standardima 3 posude,Kod nas od nagodinu ide atestiranje atomizera moraju imati 3 komore,i na ispitivanje dizni i registracija na 3 god inaće neće dobiti dozvolu za uporabu. I još edukacija svih poljoprivednika i savjetnika bez obzira na školu i polaganje ispita i dobivanje dozvola za prskanje bez toga se više neće moći kupiti ni sredstvo za baštu za prskanje krumpira a kamoli za ostalo prskanje.
 
Usmerivace sam dodavao sam na noseni, pa ce tako biti i na ovom velikom i naravno da je puno bolje prskati sa njima kad duva vetar.Ovaj atomizer inace ima EU sertifikat, jer se izvozi za EU tacnije Bugarsku. A sto se tice te obuke i polaganja mislim da to nece skoro da zazivi kod nas.
 
Pozdrav drugari. Imam nobili vucni od 1000l sa onim lopaticama na kojima su dizne. Cini mi se da ne prska bas kako treba pa me zanima ima li neki servis za njih da mi neko proveri ispravnost istog kako bih znao sta nije ok i sta treba zameniti.
 
Nazad
Vrh