Atomizeri

Pa vidis blato nema na brdima, pogotovo kada je malo redja zemlja ili ako je ovaj period sada, danas pada kisa za dva sata- tri sata suvo... Prednost je u tome sto u brdima pre ulazis nego u ravnici, a prednost ravnice kakva god susa bila dace kakav takav rod, a brdo nikakav:ppozdrav:

Pricaj mi o tome. Padne kisa a sunce nikad da se probije do puta zato sto je sa obe strane zaklonjen vrzinom, bagremom ili sumom...

Prednost ravnice u susi vazi za ratarske kulture, ne za voce... :ppozdrav:
 
Ovakav tip Agromehanikinog atomizera je interesantan, blize je traktoru u odnosu na klasicni tip i manje dize traktor. Malo sam bio skeptican jer ima mali ventilator. Ali neki dan sam se razuvjerio, sa prijateljem sam isao pa smo kupili jedan polovan i dobro ide. Nosi ga sa 539 vocnjaci su mu na brdovitom terenu pa se i on brinuo da li ce moci nositi, htjeo je klasicni od 330L, ali ovaj je ispao povoljno i zadovoljan je
http://agromehanika.si/sr/produkti/rasprsivaci_agp/noseni_rasprsivac_agp/32/agp_100_400_ten_tn/
 
Slobo bolje je da uzmes od 440 litra nego 330litra, a vodu koliko ces sipati u atomizer ti odluci... Nekad ce ti zafaliti za 20 litra ili nekoliko vockica, a ako ti je njiva kao meni 4-5 kilometra njivskog puta od kuce onda svaki litar znaci puno...
Gorski car@ slazem se i da to utice, ali kod mene je to retka situacija... A ravna njiva i ona koja je u brdu a obradjuje se, kada dodje berba a pljusak krene kao da su jesenje kise, bar tri dana ne mozes uci sa radnicima da beres jer niko po blatu nece da bere, a u brdu za dan se osusi... IMa tu i mana i prednosti i svaki kraj nosi to sa sobom...
Slobo ja bi se pre odlucio za 440 litra nego za manji, a ti sam odluci... Tvoj kraj je na nadmorskoj visini od 370 metra ako ne gresim, a moj je na 480 metra, a dosta toga zavisi da li ti je komletan zasad u brdu ili imas ravnicu...
IMas ovde dosta dobrih saveta, neki manje neki vise dobri, tako da kako god da resio dilemu ocekujemo slike, naravno :osmeh:
 
Moj brat sa 539 i atomizerom od 440l izlazio u rikverc do njive pa kupio vuceni od 1000l i sad nema problema, kaze da lagano izlazi i prska... Ako planiras sirenje mozda bi ti odgovarao vuceni od 600l. Pozzz
 
Kako vuče atomizer od 1000 litara ako je toliko brdo da propinje traktor sa nošenim?
 
Zavisi koliko se taj od 1000l naslanja na traktor. Kod nas vuku 1500/2000l prskalicu (15-18m grane) sa 539. Naravno ratarska prskanja se uvek rade po suvom ili tek tek vlaznom.
 
Slobo bolje je da uzmes od 440 litra nego 330litra, a vodu koliko ces sipati u atomizer ti odluci... Nekad ce ti zafaliti za 20 litra ili nekoliko vockica, a ako ti je njiva kao meni 4-5 kilometra njivskog puta od kuce onda svaki litar znaci puno...
Gorski car@ slazem se i da to utice, ali kod mene je to retka situacija... A ravna njiva i ona koja je u brdu a obradjuje se, kada dodje berba a pljusak krene kao da su jesenje kise, bar tri dana ne mozes uci sa radnicima da beres jer niko po blatu nece da bere, a u brdu za dan se osusi... IMa tu i mana i prednosti i svaki kraj nosi to sa sobom...
Slobo ja bi se pre odlucio za 440 litra nego za manji, a ti sam odluci... Tvoj kraj je na nadmorskoj visini od 370 metra ako ne gresim, a moj je na 480 metra, a dosta toga zavisi da li ti je komletan zasad u brdu ili imas ravnicu...
IMas ovde dosta dobrih saveta, neki manje neki vise dobri, tako da kako god da resio dilemu ocekujemo slike, naravno :osmeh:

Hvala svima na savetima. Za sada samo planiram sta treba da kupim jer trenutno imam samo ledjni atomizer, trimer i motornu testeru. Prvo traktor, onda noseni atomizer, bocni frezer i tarup. Za pocetak mislim da ce biti dovoljno. Kasnije videcemo. I planiram da kopam bunar bagerom, nadam se da cu naci vodu do 8-9m.
Celo imanje , koje sam nasledio od oca, mi je 1,8ha i sve je u parcetu pored kuce na 380m n.v. Parcela je u padu za 20m od jednog do drugog kraja mada je polovina prilicno ravna. Ne planiram da sirim s obzirom na svoje godine, 62.

Sto se tice atomizera model od 400l je skuplji samo 130 e od modela od 300l tako da mozda i uzmem njega, jos cu videti. Bice slika, samo jos da pazarim.
 
Bas sam trazio cenu tih atomizera, i na oglasima gde su novi, pise cena Dogovor.... Ovih dana cu da zovem firmu da pitam koja je cena atomizera 400 i 600 litra. Inace Bata cacak 1000 eura 450 l, agromehanika Kranj kod mene 450 litra u prolazu sam video cenu od 1620 eura...
 
Cenovnik sam danas dobio od proizvodjaca ali kao attacment uz mail pa ne znam kako da ga prenesem.
Model od 300l plus 20 za pranje ruku osnovni model kosta 1352e, model od 200l plus 20l kosta 1252e a model od 400l plus 20l plus 30l za ispiranje kosta 1542e ali ima i jacu pumpu. Opciono je sve ostalo.
 
Nisam imao nameru da kazem da lažeš,samo mi je čudno da 539 može vući atomizer od 1000 litara uzbrdo a da postigne brzinu i broj okretaja motora (koji su potrebni zbog dobrog prskanja). Ja sam juče tarupirao jednu parcelu pod vrlo malim nagibom i kada je počela kišica da rominja 539 je počeo da prošlajfava uzbrdo mogu da zamislim šta bi radio sa atomizerom. A to što su atomizeri izbalansirani da se malo oslanjaju na traktor je samo minus. Ko ima malo brdo sa traktorom bez prednje vuče nema šta da trazi po vlažnom i vučnim atomizerom. kao što čovek kaže "ja rekoh kako treba a vi kako hoćete"
Kolega, znamo kako su izbalansirani vuceni atomizeri, pa jos uzbrdo, ima logike da ide. Sto bih lagao... Pozzz
 
Poštovani, zanima me koliko je potrebno pokvasiti list, kad pršćem voće leđnim motornim atomizerom, da li treba da bude bas mokar (da se cijedi voda sa njega) ili je dovoljno da ga samo dotakne ona magla???


Srdačan pozdrav.
 
Nazad
Vrh