Atomizeri

@Pejdar, za mene nisi dao vrlo bitne informacije.

1. Da li ti sigurno ostaješ na tih pola hektara, ili možda da se siriš, ili se sigurno širiš? Koliko?
2. Kakav ti je teren, strmo, ravno? Bočni nagib?
3. Kakav traktor imaš?
 
@Pejdar, za mene nisi dao vrlo bitne informacije.

1. Da li ti sigurno ostaješ na tih pola hektara, ili možda da se siriš, ili se sigurno širiš? Koliko?
2. Kakav ti je teren, strmo, ravno? Bočni nagib?
3. Kakav traktor imaš?

Zasada nemam u planu proširivati nasad.
Što se terena tiče ravno kao staklo.
Trenutno za potrebe voćnjaka koristim fendt 104s.
 
Poslednja izmena:
Postovani,

Hocu da kupim vuceni atomizer od 1000l nov,pa sam malo citao ali da cujem i vase savete, treba mi za prskanje visnje ,imam trenutno oko 3ha oblacinke 3 godina, pa sam gledao

1. Agromehanika 5,100 evra
2. NARDI 4.900 evra
3. AGRON 3.980 evra
4.MORAVA 440.000 dinara


I to su bez tornja cene. Takodje me zanima da li je bolje uzeti sa tornjem ili ne,kakva su vasa iskustva?

Hvala unpred svima.
 
Mozete li mi reci koji je proizvodac ovog atomizera?

2qlfig8.jpg

jh5tp5.jpg

166jdbr.jpg
 
Ovak ram liči jako na one prskalice iz Vojke,imam ga i 100% sam siguran,bure je moravino,razvodnik i pumpa su agromehanikina.

Hvala na odgovoru. Prskalica dugo nije bila koristena i sada je pocela curit na pumpi.
Dodatno zeli bih zamjenit sve slaufove, ali je problem kako skinut slauf koji je pricvrscen na dno bureta. Kak je to najlaske napravit?
 
Ajde uslikaj ga,to moravino bure ima kopču sa 4 šrafa ali moguće je da je na navoj.Nije to ništa koplikovano a imaš kupiti povoljno te usadnike.

Evo slike, ne znam jel se vidi dobro.
2retwdw.jpg


Jel mi uopce potrebno to pricvrstit dolje? Vidio sam da neki imaju ta crijeva samo bacena bez da su pricvrscena.
 
To crevo sa plastikom je mešač i tako treba da stoji,na ovu rupu sam mislio dole gde ide usadnik,skroz desno na slici gde je dno bureta ima parče plastike ili sa navojem ili na šrafove .
Očigledno se ne razumemo ajde bolje slikaj tačno gde ti curi a ja ću slikati kod mene kako treba da izgleda.
 
To crevo sa plastikom je mešač i tako treba da stoji,na ovu rupu sam mislio dole gde ide usadnik,skroz desno na slici gde je dno bureta ima parče plastike ili sa navojem ili na šrafove .
Očigledno se ne razumemo ajde bolje slikaj tačno gde ti curi a ja ću slikati kod mene kako treba da izgleda.

Mozda ja nisam bil jasan. Ovo tanje i duze bijelo crijevo je ostecno gdje ulazi u bure. Sada ga nekak trebam zamjenit. Ne mogu ga odvinut dolje jer jer pricvrseno za dno bureta. Rukom ne mogu doci do dna bureta.
Ako bih odrezao staro crijevo i samo novo stavio da slobodno visi do dna bureta, dal je dovoljno? Ili da prerezem gdje je puklo staro crijevo pa nekeko spojim sa novim?
 
Možeš ga odrezati i skratiti ili ubaciti novo samo stavi mešač na novo crevo ,to crno dole na kraju creva je mešač.Verovatno je tamo delo gde se vidi rđa neka šelna sa kojom je pričvršćeno za dno bureta.
 
8f3d3e0892b9daff5856e119f42916f6.jpg
a19f08887f8af716840595ef39fc8fcd.jpg

Nemoj ostaviti golo crevo bez mešača, odseci ga tamo gde je puklo pa ga skrati i spoji ako ima mesta na usadnik


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ima li neko iskustva sa ovakvim, treba mi isključivo za komarce i samo za njih?
198bd2a665ea75a1732a35c9b318d6eb.jpg


Poslato sa SNE-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Društvo, imate li iskustva sa ovim atomizerima? Fabrika je kod nas u Aleksandrovcu, italijanska firma. Imam trenutno 2Ha šljive i planiram još da proširim. Koristim stari univerzal 445 bez prednje vuče, razmišljao sam o vučenom atomizeru, ali je brdovit teren kod mene, tako da ću verovatno ići na nošeni, valjda će nositi 400l-450l bez nekih problema. Gledao sam agormehaniku, dal degan, agron i nardi. Koji biste preporučili?
 

Društvo, imate li iskustva sa ovim atomizerima? Fabrika je kod nas u Aleksandrovcu, italijanska firma. Imam trenutno 2Ha šljive i planiram još da proširim. Koristim stari univerzal 445 bez prednje vuče, razmišljao sam o vučenom atomizeru, ali je brdovit teren kod mene, tako da ću verovatno ići na nošeni, valjda će nositi 400l-450l bez nekih problema. Gledao sam agormehaniku, dal degan, agron i nardi. Koji biste preporučili?


Ja koristim Nardi od 400 l i prezadovoljan sam. Nosi ga imt 533 i kod mene je teren relativno ravan.
 
Pocela da igra igla na manometru? Do jesenas u radu uvek bila ko ukopana.
Da li je neko imao tih problema?
Agron 450L
 
Sada sam bio da proverim podpritisak i kada sam stavio pistolj da proverim, iz tog "ventila" na pumpi je siknula voda i bilo 12 bar. Trebalo bi da bude 4.5 bara i naravno da nema vode.
Izgleda da je riknula neka membrana i pustila vodu i pritisak iz pumpe.
 
Nazad
Vrh