Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 53 od 55 PrvaPrva ... 3435152535455 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1,041 do 1,060 od 1097

Tema: Atomizeri

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Zahvaljeno 242 puta na 161 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene se pritisak poveca/smanji kad pomeram ovu plasticnu rucku. Kad zavrnem/odvrnem sraf ne desava se nista. Ovakav je
    http://www.jusel.com/upload/foto_5940.jpg

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,386
    Zahvalio se
    2,074
    Zahvaljeno 643 puta na 399 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Na sivom plasticnom srafu sa crvenom tackom podesavas pritisak , a na rucici iza palis gasis komplet grane i mesac.

Samo su ti razvodnici jako losi , meni cim je stigao agron ,zvao sam servis da promene bas to..

A sto se tice manometra ,nisu na svakom polja u boji na istim podeocima, zavisi od pumpe, kao sto je kolega vec postavio sliku.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Kad pomeram 1 levo/desno,povecavam/smanjujem pritisak.
    Kad zavrcem/odvrcem 2 ne desava se nista. Tako je kod mene. Nije mi bas jasno da li tako treba.

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,386
    Zahvalio se
    2,074
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ne treba tako , na svakom razvodniku na 2 stelujes pritisak , a na 1 palis/gasis komplet grane i mesac..

Ne valja ti razvodnik, ti razvodnici su jako losi kao sto sam napisao..

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku kanački na ovoj poruci:

cika_laza (08-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa dal je moguce da je toliko sranje? Prosle godine sam kupio ovaj razvodnik. Odmah mi bilo sumnjivo,al rekoh ajde mozda tako treba. Stari mi nije ni radio pa nisam ni obracao paznju.

Član Pole t25 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    351
    Zahvalio se
    56
    Zahvaljeno 77 puta na 54 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: zoransm Pogledaj Poruke
    Pole , maximalni 20bara. Jbg kontam da uspešno radi i sa ovih desetak bara i ne oštećuje se previše.
    To sam ti reko. 10 bara i ako je isprskano kako treba i utroseno dovoljno vode to je to.
    I ja radim na 10 bara

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: cika_laza Pogledaj Poruke
    Pa dal je moguce da je toliko sranje? Prosle godine sam kupio ovaj razvodnik. Odmah mi bilo sumnjivo,al rekoh ajde mozda tako treba. Stari mi nije ni radio pa nisam ni obracao paznju.
    Kao sto rekose,na rucicu 1 kada je spustis skroz dole pusten ti je pritisak na grane i tada na tom desnom srafu odvrces i zavrces i tako stelas pritisak.
    Kada je rucica 1 dignuta gore onda svu tecnost vraca u bure tj. mesa i u tom polozaju kada vrtis desni sraf ne desava se nista.
    Dobro protumaci sta sam ti napisao posto sam stekao utisak da ne znas cemu sta sluzi i kako radi.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: zoransm Pogledaj Poruke
    Ne mogu da se otrgnem utisku da mi jedna strana prilikom prskanja dosta kraće baca. Dizne koliko vidim rade posao ali posle nekih 2 metra ta magla kao da se zavrne(takav vizuelni utisak ostavlja) dok jedna strana vidi se lepo pravolinijski ide u daljinu. Nisam ništa pokušavao da čačkam, pošto i ne znam šta bih mogao da promenim. Jako mi smeta, stalno imam utisak da nije dobro oprskana ta strana.

- - - - - - - - - -

U pitanju je Agron 450 litara
    Opet se zalis na isti problem vec kolko puta a nisi nista probao a rekao sam ti sta da pokusas.
    Samo se resiti nece.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kad rucicu 1 okrenem na levo,pritisak padne na 0. Kad je okrenem na desno pritisak se penje. Kako god da okrecem sraf 2,ne desava se nista.

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,098
    Zahvalio se
    3,372
    Zahvaljeno 2,534 puta na 1,389 poruka
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: cika_laza Pogledaj Poruke

Kad pomeram 1 levo/desno,povecavam/smanjujem pritisak.
    Kad zavrcem/odvrcem 2 ne desava se nista. Tako je kod mene. Nije mi bas jasno da li tako treba.
    Nije ti ispravan razvodnik treba da radi kako je Kanački napisao,stim da bih se složio da baš i nisu neki ako ugasiš jednu stranu on poveća pritisak,ja sam moj 10 puta rastavljao ali džabe i dalje isto radi sad imam jedan agromehanikin ali ne znam da li će moći zbog pritiska ,ovaj je sa ratarske prskalice.Montiraću ga ovih dana.

- - - - - - - - - -

Čika lazo aj slikaj tvoj atomizer da nisi obrnuo dovod i odvod do razvodnika ili tako nešto?

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku talianu na ovoj poruci:

cika_laza (08-05-18)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Slikacu sutra kad odem u selo pa stavljam slike.

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,386
    Zahvalio se
    2,074
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    A pogledaj i mesac ,tj.diznu mesaca da nije spala ili tako nesto , moguce da puno gura na mesac, pa ne mozes da dobijes pritisak , a onda rucicom kad zatvaras sve komplet ,smanjujes protok i na mesac ,pa zato dobijes pritisak..

Procackaj malo , ali nemoj da se zacudis da razvodnik u statru ne valja, kazem ti moj na novom atomizeru nije bio dobar.

Talianu , ja sam se svadjao sa ovima iz agrona , nisam mogao da im objasnim , da razvodnik ne sme toliko da varira pritisak , ako zatvoris jednu stranu ili kad rade obe.

Tu je i razlika u ceni izmedju agrona i agromehanike , u regulatoru i diznama.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma moj atomizer je 1983 god. Nema taj mesac.

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,098
    Zahvalio se
    3,372
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ugradiš ga lako za 15min, a koka mešaš hemiju?

- - - - - - - - - -

Kamački nema šta nisam probao i odustao ,ne moš ga naštelovat pa bog.Kad prskam sa jednom stranom pošto ugasim drugu skoči pritisak za 2 bara ubacim u brzinu više i približno isto hemije potroši kao da je normalan pritisak.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Put to ucini. Putevi su nam uzas. Dok stignem do vocnjaka pomesam hemiju,razbijem trombove,isteram kamenje iz bubrega.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    167
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 62 puta na 39 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: talianu Pogledaj Poruke
    Nije ti ispravan razvodnik treba da radi kako je Kanački napisao,stim da bih se složio da baš i nisu neki ako ugasiš jednu stranu on poveća pritisak,ja sam moj 10 puta rastavljao ali džabe i dalje isto radi sad imam jedan agromehanikin ali ne znam da li će moći zbog pritiska ,ovaj je sa ratarske prskalice.Montiraću ga ovih dana.

- - - - - - - - - -

Čika lazo aj slikaj tvoj atomizer da nisi obrnuo dovod i odvod do razvodnika ili tako nešto?
    Ako je regulator sa novije ratarske agromehanike onaj sa veliki šarafom sa strane, neće raditi posao, vrlo su loši to jest direktni kao običan ventil.

Čika Lazo ta ručica broj 1 ispod šarafa broj 2 u stvari raspušta opruge koja se nalazi ispod tog velikog sivog šarafa broj 2, i praktično je nemoguće da se ništa ne dešava kada se taj šaraf zavrće ili odvrće jer dok se pritisak mijenja pomjeranjem ručice broj 1 znači da regulator drži.
    Probajte zavrtati i odvrtati taj šaraf dok atomizer pršće, pritisak će se sigurno mijenjati, jer ako to radite dok je ručica broj 1 u neutralu znači dok ne pršće ništa se neće mjenjati
    Sve sto mozes masinski neradi rucno, cuvaj kicmu

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,149
    Zahvalio se
    1,469
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ranko
    Razvodnik je ovakav http://www.jusel.com/upload/foto_5940.jpg
    Sraf 2 sam okretao dok je atomizer prskao. Bas sutra,ako me ne mrzi kacim atomizer i punim ga samo vodom, pa cu da pokusam ponovo. Odvrnucu/zavrnucu sraf koliko je moguce pa cu da vidim da li se nesto desava. Inace i kod mene se desava da kad zatvorim jednu stranu pritisak skoci za 5-6 bara.

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    167
    Zahvalio se
    74
    Zahvaljeno 62 puta na 39 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Baš probajte, i kada zavrnete ili odvrnete a pritisak se ne mijenja ručicu 1 povucite pa ponovo vratite u radni položaj pa vidite da li će se pritisak pomjeriti.
    A pritisak tako skače jer je regulator da tako kažem pretvrd, jednostavno lošiji kao na ratarskim prskalicama
    Sve sto mozes masinski neradi rucno, cuvaj kicmu

Član talianu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    9,098
    Zahvalio se
    3,372
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ranko ne razumem na kakav misliš regulator,sutra ću ga slikati pa staviti.

Član radashin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Poruka
    1,525
    Zahvalio se
    510
    Zahvaljeno 1,077 puta na 475 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo mog manometra, zeleno je od 20 do 40 bara.

Član ironman avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Poruka
    2,188
    Zahvalio se
    73
    Zahvaljeno 860 puta na 537 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    praktično je nemoguće da se ništa ne dešava kada se taj šaraf zavrće ili odvrće jer dok se pritisak mijenja pomjeranjem ručice broj 1 znači da regulator drži.
    Moguće je.
    Kad preklopnikom (1) zatvori protok ka rezervoaru, tj kad ga usmeri ka diznama, opruga deluje na gumicu (ili šta je već tu) i ona zatvori koliko zatvori.
    Deo tečnosti i dalje ide u rezervoar.
    Zavrtanjem dvojke bi opruga trebala jaće da pritisne gumicu, da dodatno zaptije, da smanji povratak tečnosti u rezervoar, što znači da više ide ka diznama, a to opet znači povećavanje pritiska, ali ili gumica ili opruga, a možda i površina na koju gumica naleže, nisu dobri pa nema tog dodatnog zaptivanja.

Član zoransm avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    589
    Zahvalio se
    147
    Zahvaljeno 137 puta na 100 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pole
    Danas sam probao, saznao sam u kom položaju treba da stoje leptiri- usmerivači, objasnio mi čovek koji ima AM isti je ventilator. Gledao sam čačkao izgleda da ima razlike. Ne smem da tvrdim dok ne uđem u voćnjak. Hteo sam i da merim svaku diznu međutim drugar žurio pa nisam stigao. Prvom prilikom ću i to uraditi.
    Zvao sam Agron za savet, bili su ljubazni, spremni da pošalju servisere čak i više od toga. Ali čovek mi ništa konkretno ne reče. Međutim nisam mogao da napravim snimak iz voćnjaka pa da mu pošaljem daleko mi je od kuće.
    Tako da ću prvo probati u voćnjaku ovo što smo danas namestili položaj leptira, i prvom prilikom ću izmeriti kapacitet Dizni.

- - - - - - - - - -

leptiri

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Poslednji uredio zoransm; 09-05-18 u 23:17.

Strana 53 od 55 PrvaPrva ... 3435152535455 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.