Atomizeri

Meni je na komsijskom otisao dihtung, ima dihtung izmedju posude za tecnost i ostatka masine, kostao je oko 300-400 dinara, nije nauka za zameniti. Ako je to i kod tebe....

Moguće je da je dihtung.

Mada kada sam nazvao "ovlašteni servis" rekoše da je vjerovatno pumpa i da treba zamjeniti pumpu.
 
Pa pogledaj, nije tesko za videti, nije to nekakav dihtung kao kod motora automobila pa da treba ravnjanje metala i slicno :) Ja sam lako uocio odakle izbija, na spoju, rasturio spoj sa 4 srafa cini mi se i video raspali dihtung sve jasno.
 
Moguće je da je dihtung.

Mada kada sam nazvao "ovlašteni servis" rekoše da je vjerovatno pumpa i da treba zamjeniti pumpu.
Imao sam ja ovaj problem. Meni je bila pumpa...tacnije u pumpi ima semering koji ode pa pocne da prska, naravno ode i lezaj pa zamenis odmah...ukupan kvar oko 300/400din i pola sata posla. Lezaj tih.dimenzija tesko ces naci ali u kucistu pumpe ima mesta pa mozes 1mm deblji da stavis...kad rasklopis sve ce ti se samo kazati


Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Gde se ispušta voda iz pumpe na Agronovom atomizeru?
Što bi ispuštao vodu . Naspeš u bure 1 l najeftinijeg antifriza pomešan sa vodom jedan prema jedan pustiš u pogon automizer uključiš mešač i otvoriš obe strane da izbaci jedan deo tečnosti i tako ostaviš do sledeće upotrebe . Inače svu vodu nemožeš ispustiti uvek se negde slije jedna količina a štoje najopasnije u cevima tojest polu lukovima voda obavezno ostaje i tako prilikom smrzavanja cevi nabubre ( naduvaju se ) i prvom upotrebom prsnu zbog jako tankog zida . Ja ovako radim već petnajstak godina i nikad nikakav problem .
 
Pole , ja sam na Agronu odvrnuo filter koji je odmah ispod bureta za tečnost i spraznio filter od tečnosti. Odvrnuo sam creva od leve i desne razvodne grane, pustio da iscuri iz razvodnih grana ,tako odvrnutim crevima uključio atomizer da istera tečnost iz razvodnih creva koja vode ka razvodnom granama. I odvrnuo providno crevo koje ide od filtera ka pumpi. A pre toga sam pustio atomizer da radi posle potrošene tečnosti da izduva ... Preko zime će biti stacioniran u garaži koja je ispod kuće, mislim da tu neće biti minusa...

- - - - - - - - - -

Za antifriz sam pomalo sumnjičav, ali ne mogu da tvrdim da bi štetio. Ipak zna se da antifriz ume i na automobilu da nagrize spojeve
 
Znam kako je na kolima i traktoru, ali ne znam kuda sve prolazi kroz prskalicu, od kog materijala su te cevi, creva, spojevi, dihtunzi....
 
E onda je najsigurnije sipati rakiju,svi je imamo, da zaledi neće a ni atomizer se neće napiti:ppozdrav:
 
Pole , ja sam na Agronu odvrnuo filter koji je odmah ispod bureta za tečnost i spraznio filter od tečnosti. Odvrnuo sam creva od leve i desne razvodne grane, pustio da iscuri iz razvodnih grana ,tako odvrnutim crevima uključio atomizer da istera tečnost iz razvodnih creva koja vode ka razvodnom granama. I odvrnuo providno crevo koje ide od filtera ka pumpi. A pre toga sam pustio atomizer da radi posle potrošene tečnosti da izduva ... Preko zime će biti stacioniran u garaži koja je ispod kuće, mislim da tu neće biti minusa...



I ja sam isto uradio posle zadnjeg prskanja ali sam sumnjicav da nije nesto ostalo.

Antifriz ne smeta jer ga ne bi koristili onda ni u vozilima. I tamo ima kontakt i sa gumom i gvozdjem i bakrom i aluminijumom.
 
Ja sam prosle godine sipao razblazen antifriz ali nisam skinuo keramicke plocice na diznama. Jedna mi je pukla od mraza, izgleda da se u njoj ipak zadrzala voda.
 
Nazad
Vrh