Atomizeri

за вучни атомизер треба кардан са два зглоба наручито ако су овратине мале па се мора много савијати да се удје у ред а кардану са ламелама невидим сврху на атомизеру
 
Ja takav kardan koristim na pipalici i kosilici ali lamela uvek ide do traktora. Jedino je bitno naštelovati lamelu, tj. otpustiti je da može da prokliza jer ako je pretegnuta onda kao i da je nema, a jako korisna stvar.Inače ko proizvodi taj vučeni atomizer koji imaš i kako si zadovoljan.
Moj atomizer e tursko proizvodstvo kupio sam kad sam uzemao mulcer evo radim vec dve godina i mnogo sam zadovoljan.Evo i link http://www.ontar.com.tr/ontar-urunleri/k.asp?id=20 proizvodaca. inace ima comet troklipnu pumpu mislim da e APS 121.
 
Ја користим овај
fotografija0381.jpg
 
Ljudi, treba mi strucna pomoc.
Kupio sam noseni atomizer Agromehanika od 330l.
Naravno, iscitao sam uputstvo nekoliko puta i naucio mnogo toga, ali ipak bih zamolio za, po vama najbolji nacin prskanja.
Traktor je Rakovica 65. Medjuredni razmak je cetiri metra.
Po vama, koja brzina, koji pritisak, koja potrosnja po ha ? Radi se o sljivi u trecoj godini.
 
Pa najbolje da malo probas sam,ja rakovicom prskam na 1500-1600 prvom brzom pritisak na oko 15 bara da bi imao taj pritisak sa takvim gasom regulator mi je skoro do kraja zavijen dizne su 1.8 i to je oko 750l/ha
 
Rajka ima na 2000 o/min motora 540 o/min kardana. Moja preporuka je 3. spora gas na 1800-2000 o/min. Traži 6 km/h. Potrošnja škropiva za nasad te starosti (nemamo sliku da se vidi kolke su krošnje) po meni bi trebala bit oko 400 l/ha. Radni pritisak ovisi o brzini kretanja, broju i veličini dizni, željenoj potrošnji. Recimo da ideš 6 km/h, 8 crvenih dizni (Lechler ATR 80-04) na 11 bara dobit ćeš potrošnju škropiva od 400 l/ha.
 
Nisam probao lekler dizne ali sam probao trecom sporom na 1800-2000 obr. pritisak oko 12 bari sa 440 litara sam jedva presao 50 ari ukljuceno je bilo 8 dizni za sljive u trecoj godini ako su dobre one su skoro tri metra visine zavisi od dizni ali najmanje 10 treba za tu visinu.
 
E ljudi hvala na info.. i po ovim prospektima mi se cini da je treca spora najadekvatnija. Sliku vocnjaka sam juce postavio u temi sljiva. Problem je sto traktor nije moj i sto mu ne rade kazaljke koje pokazuju broj obrtaja, ali cemo se snaci nekako. U svakom slucaju svaka informacija dobrodosla.
 
Moja preporuka je da probaš da sa manje gasa na traktoru dobiješ traženi pritisak. Nemam agromehaniku ali bi trebalo da ti u uputstvu stoji optumalni pritisak. Možeš da zatvoriš po neku diznu, jer to nisu velike krošnje, samim tim ćeš dobiti manju potrošnju. Ne znam koji je odnos kod rajke u odnosu na fergusonove brzine ali imt 539 mi ide prvom brzom i gas na oko 1300-1400 obrtaja, ali ja imam 700 obrtaja na kardanu a ne 540 i imam italijansku kometovu pumpu koja brzo nagura pritisak. ne bi trebalo da potrošiš više od recimo 500-600 litara na hektar za takve sadnice, znači idi sa po 1 diznom manje , idi malo brže, ali obavezno kad prođeš 1 red stani pa dobro pregledaj da li je na listove ravnomerno nanešena hemija ( da su svi listovi mokri) i samo ti najbolje možeš da odrediš koliko je dovoljno. I da ne zaboravim, verovatno rajka nema kabinu, ali i da je ima to se samo zove kabina, obavezna upotreba maske( nije bitna marka, sama će ti cena reći, nikako ispod 100 eura plaćena, a filtere menjaj svake godine).
 
Da ne otvaram baš sad temu i prskalice posebno...evo pitanja.

Kako vam se čine ove Morava m330 i 440 prskalice, prosto ne verujem nova 570 EUR?

Trebaju mi za voće, konkretno kajsije, šljive i slično, visina do 3-4 metra kao i trešnje na magrivi koje će vremenom biti oko 5 metara visine, razmak 5x6 pa me zanima unapred da li mi završava posao. Nije atomizer već klasična prskalica, mislim da je u mom slučaju to još i bolje?



 
имаш моје мишљење у теми прскалице. опрез при куповини ,нису джабе половне прскалице скупље од нове мораве и агро механике .код атозера је нај битнији ветар да исто распређује смешу на једну и другу страну
 
Ja imam 2 ovakve ali mogu da kažem da to nisu voćarske prskalice, već ih možeš koristiti za herbicide ili kao dobru alternativu i pomoć pri ručnom prskanju gde se napravi hemija u buretu i traktor nosi i druka pritisak a tebi kroz crevo dolazi hemija za ručno prskanje (pogodno za baš mlade voćke). Inače se ne igraj za voće ti je potreban isključivo atomizer. Ja sam kupio pre par godina Agron-ov i zadovoljan sam, tu obavezno uzeti italijansku 2ili- klipni pumpu (Komet) to ti je doplata oko 100 eura, a cena celog atomizera se kreće čini mi se oko 1300 eura kapaciteta od 450 litra. Vetar je tu dosta bitan, kao što je vasovac napomenuo, znači gledaj da ti ventilator (poželjno od 800mm) izbacuje što više kubika vazduha, i bitna je raspodela na levu i desnu stranu, a to je kod svih delimično problem. Mislim da je država za prskalice i atomizere davala neku subvenciju prethodnih godina. Znači samo atomizer a pažnju obrati na pumpu i protok vazduha.
 
U starom dedinom šljiviku smo koristili baš to ratarsku prskalicu sa priključenim crevom i na poljo.sajmu deda kupio neku slovenačku mlaznicu.Extra je završavala posao baš iz razloga što traktor nije mogao u redove a previše posla za leđni atomizer.Ja ću par godina dok redovi ne zatvore i naravno dok ne kupim atomizer koristiti istu kombinaciju,stim da priključujem dva creva sa mlaznicama tako prskam obe strane u redu.E sad kolege sa iskustvom sa atomizerima dali sa njim može da se prska 5 metara u vis?
 
Oktopode nećeš se baš usrećti sa Moravom,Imam atomizer samo problemi sa njim prvo ću prednosti. Pumpa i razvodnik standarni komet nemam primedbe,bure ko bure plastika.
Ram katastrofa 10 puta varen,postolje gde stoji pumpa (malo deblji lim) takođe,ventilator katastrofa,cev gde su nosači dizni katastrofa nisu u stanju da naprave od prohroma pa zarđa i pravi cirkus,dizne sam sve zamenio bile pločice stavio lehler sve u svemu koliko para toliko muzike.
 
Dok je malo voce moze da se prska i sa moravom na pistolj,sedis na traktor i sa traktora prskas.Za kasnije morava ne zavrsava posao,treba neka 2-3 klipna pumpa i dobre dizna i veliki ventilator a to kosta lepo,tako da i morava neki put dobro dodje kad se prska sa pistoljem.Bolje i ona nego da zajmis od nekoga.Zaboravi a taj ventilator ko da je rucni rad pa kosta ko cela ratarska prskalica i vise.
 
Oktopode nećeš se baš usrećti sa Moravom,Imam atomizer samo problemi sa njim prvo ću prednosti. Pumpa i razvodnik standarni komet nemam primedbe,bure ko bure plastika.
Ram katastrofa 10 puta varen,postolje gde stoji pumpa (malo deblji lim) takođe,ventilator katastrofa,cev gde su nosači dizni katastrofa nisu u stanju da naprave od prohroma pa zarđa i pravi cirkus,dizne sam sve zamenio bile pločice stavio lehler sve u svemu koliko para toliko muzike.
Video sam juce nov Moravin atomizer i prskalicu sa onim buretom sto ima i mali rezervoar za cistu vodu,to vise nije stara Morava,mogu vam reci da je uradjeno izuzetno,veliki propeler,dizne i grane su drugacije,imaju onaj plus i minus,rezervoar je evropski nema sta,pumpa je kao i stara proverena i dobra,ma meni se svidja,sasvim slucajno sam svratio,bio je i agromehanika koji je skuplji valjda 300 eura,kad sam ih uporedio radije bih uzeo Moravu,ovo su uradili pravo dobro.
 
Pa cena naravno vrlo igra ulogu, pogotovo što od voća još nekoliko godina neću imati prihode a još ovu eventualno sledeću i leđni više nema smisao, 140 trešanja nije malo, već sada izduvam skoro 3 puna...ko će to da puni iz kanti i da nosa, a da ne pričamo o kvalitetu zaštite :)

Koliko mu para dođe ovaj Batica? :D
 
Е пријатељу то не знам,нашао сам само да ти помогнем,још нисам ушао у воћарство...:)Имаш маил па пошаљи или позови сутра па напиши овде..има на сајту ту и прскалица за ТВ,200 литара буре..
 
Nazad
Vrh