Atomizeri

Da to je agromehanikin ventilator. Ma probao sam neki dan onako usput. Zurio sam pa nisam imao vremena da pronađem sistem pa reko da pitam,lakše je :osmeh:
Kada sam otpustio sredinu probao sam ja da okrenem taj širi prsten oko sredine ali nije isao pa sam odustao jer kao sto kazem zurio sam.
Trebam da prskam neku jabuku pa mi treba jači vetar. Popodne cu skociti do sela da probam da sredim ventilator.
 
Bilo je obrni okreni povuci a boga mi i potegni mi ga Đole,pa ne mogu da blokiram ventilator pa proklizavaju kaiševi pa pa pa pa......ali uspeh na kraju da ih zakrenem.
Nego da li je neko menjao ulje u pumpi na AGRON-ovom atomizeru i kako je to izvršio :osmeh:
 
Bilo je obrni okreni povuci a boga mi i potegni mi ga Đole,pa ne mogu da blokiram ventilator pa proklizavaju kaiševi pa pa pa pa......ali uspeh na kraju da ih zakrenem.
Nego da li je neko menjao ulje u pumpi na AGRON-ovom atomizeru i kako je to izvršio :osmeh:

Da bi blokiraš ventilator najjednostavnije je da ubaciš ugašen traktor u brzinu, kardan uključiš peko menjača i nema da mrdne, ako klizaju kaiši našpanuj ih.
Ja ulje nikad nisam menjao, važno je da ga uvek ima dovoljno, a ne znam kako bi drugačije mogao osim da skineš pumpu, ili da skineš jedno deklo sa uljne membrane.
 
Da bi blokiraš ventilator najjednostavnije je da ubaciš ugašen traktor u brzinu, kardan uključiš peko menjača i nema da mrdne, ako klizaju kaiši našpanuj ih.
Ja ulje nikad nisam menjao, važno je da ga uvek ima dovoljno, a ne znam kako bi drugačije mogao osim da skineš pumpu, ili da skineš jedno deklo sa uljne membrane.

O tome ti pricam. Ubacio sam ja i u brzinu i sve ali klizaju kaisevi. I to me cudi nemaju godinu ipo i klizaju. Sreca bio komsija pa mi je on bio spaner :osmeh:
Citao sam da se za menjanje ulja preporucuje skidanje dekle pa da se tako ispusti ulje a i ujedno da se vidi i stanje membrane.
Slobo-pumpa je made in klapeci Slovenia les :osmeh:
 
Društvo, želim da čujem vaše mišljenje u vezi sa mojom dilemom. Imam stari atomizer prohromski morava 1500l, pumpa comet ids 1400, bio je u zadruzi koju sam kupio, stoji sigurno 15-ak godina u magacinu. Od onog što sam video a i što su mi rekli, pumpa je ispravna, fali nekoliko dizni, gume bi trebalo da se zamene, verovatno i creva, i zadnji put kad je radila prskale su samo dizne sa jedne strane atomizera. E sad, moja dilema je da li da sređujem taj atomizer, ili da ga prodam i konkurišem za novi vučeni preko ovog konkursa za mlade gde je povraćaj 75% na cenu bez pdv-a? Nardi 1500l osnovna verzija je 4500€ sa pdv, sa malo dodatne opreme nekih 6000€, što me sa povraćajem košta nekih 2250€. Šta mislite koliko mogu da dobijem za moju Moravu?
 
Šta mislite koliko mogu da dobijem za moju Moravu?
E od toga ti sve zavisi :)
Ako možeš da prodaš solidno, kolikotoliko solodno, prodaji.
Moravini atomizeri nisu na nekom glasu.
Nisam imao prilike da radim, čak ni da gledam u radu vučene, ali sa nošenim jesam, i ..ne bih ga kupovao.
Pošto ti treba veći atomizer znači da ozbiljnije poslove radiš, tako da...ja bih to zaobišao.
 
Kolege, treba da kupim atomizer za zasad oraha na 1ha, 300 biljaka.
Dosao sam do uzeg izbora, a sve su noseni:
Nardi 650l
DalDegan 600l
Ili Agromehanika 500l

Kakva su iskustva? Imate li preporuku?
Agromehanike ima svuda, a ova druga 2 malo slabije su zastupljena. Nardi je pocinkovana sasija i oklop ventilatora... Deluje dobro...na slici....
 
Na agronu nece na rucicu, malo popuste kaisevi,ali se ventilator vrti i dalje.
Mozda kad se vremenom istegle.

Bez skidanja kaiseva nista ,na agronu.
 
Prvo sta me je privuklo je cena, jeftiniji je od Agromehanike za oko 200evra... A druga stvar garancija je 5 godina, pa se mislim da nije kvarljiv kad smeju da daju toliku garanciju. E sad, koliko se pokazao dobar u radu to volim da cujem...

Vidim da mnogi kude Agromehaniku. Ili da kupim polovnu Moravu :sta:
 
Nazad
Vrh