Atomizeri

Aha vidio sam, kod mene u BN je ovakva od 440l sa usmjerivačima 2800KM ili 1400eura. E sad je pitanje da li može odraditi posao u zasadu oraha ili je možda bolje za te pare naći neki vučni atomizer??
Zanima me za šta tačno služe usmjerivači da li sa njima može dalje i više da se dobaci?
 
Mislim da bi sa usmerivačima trebalo da ima jači vetar na izlazu tj. da baca višlje i šire, mada orah je specifičan zbog visine. E sad mi pade na pamet nešto delimično glupo mada zanimljivo, kod nas u NS-u gradsko zalenilo prska uz put drvorede koji su visoki preko 10-15metara sa nekim topovima koji im stoje u kolima - zastava pik-ap a upravljaju sa tim iz kabine... možda bi trbao za orah da razmišljaš u tom pravcu...
 
Imaš i produžene usmjerivače sa 7 duplih dizni i visina prskanja je 8 metara.
Za orahe nije ti ni potrebno prskanje eventualno 2 na godinu i to riješiš leđnim atomizerom na traktor na kabini narediš montažnu korpu.
Kod nas tako rade jer za eko orah nosi sada oko 800 eura poticaja i ide na jos vise.
 
Vidio sam te topove, ali gdje to nadji i vjerovatno je mnogo skupo. Najvjerovatnije će izbor pasti na ovaj Agromehanikin sa usmjerivačima ili neki vučni sa usmjerivačima.

njoko
Mora se raditi više prskanja ništa od dva, ja sam ove godine, do sada, imao 10 prskanja. I zato da mi je da to može uraditi jedan čovjek sa mehanizacijom.
 
Kod nas je Agromehanikin atomizer sa usmjerivačima AGP440 oko 4000 KM, ili oko 2050 eura. Nešto mi je to puno za nošeni atomizer?? :sta:
 
Kod nas je atomizer Agromehanika noseni 330 litara,velika elisa i komande na krilo traktora da se stave 175000 din.Pumpa je 65 litara agromehanikina,to ti je osnovni model za sve sto hoces da dodajes i menjas doplacujes.Sad ako nemas posticaj da ti vrate kao u srbiji(cisto sumnjam da ce da vrate al ajde predao sam)mozda je bolje da kupis za te pare neki polovni vuceni i budes miran.Ja imam samo 1 h zemlje pa mogu i sa njim.Ako bude trebalo stavicu jos neki top na vrh i prskam kad voce bude vece(tresnje).
 
Kod nas je Agromehanikin atomizer sa usmjerivačima AGP440 oko 4000 KM, ili oko 2050 eura. Nešto mi je to puno za nošeni atomizer?? :sta:

Ja sam kupio isto Agromehanikin, prezadovaljan sam učinkom, vrijedi svake pare. Sve je profesionalno odrađeno za razliku od drugih sličnih marki koje su jeftinije za nekih 300 eura. Nebi se zezao za te pare.
 
Kod nas je Agromehanikin atomizer sa usmjerivačima AGP440 oko 4000 KM, ili oko 2050 eura. Nešto mi je to puno za nošeni atomizer?? :sta:

I ja zimus kada sam kupovao atomizer tražili su mi za usmerivače oko 450e, nisam siguran ali ja mislim da je u ovoj temi ranije neko postavio slike kako mu je limar napravio usmerivače i uopšte ne izgleda loše a dosta je jeftinije.

A ti polovni vučeni treba ih malo uzeti sa rezervom ... ako treba zamenuti dizne puta puno::novac::, pa možda remont pumpe i to može baš da košta...
 
I ja zimus kada sam kupovao atomizer tražili su mi za usmerivače oko 450e, nisam siguran ali ja mislim da je u ovoj temi ranije neko postavio slike kako mu je limar napravio usmerivače i uopšte ne izgleda loše a dosta je jeftinije.

A ti polovni vučeni treba ih malo uzeti sa rezervom ... ako treba zamenuti dizne puta puno::novac::, pa možda remont pumpe i to može baš da košta...

U pravu si, novo je novo. Mada više ne znam ni sam šta bih, nešto mi puno 2000 eura za vučeni agromehanikin atomizer.
Koliko su dizne, zar su toliko skupe?
 
Pozdrav forumasi . Imam u planu sledece godine kupovati atomizer, pre bih kupio vucni nego noseni, e samo je problem u traktoru posto imam IMT 539, pa da li bi on mogao vuci taj vucni atomizer..U pitanju je zasad sljiva 5x4 na nekih 70ari na ravnom, i od sledece godine 2h visnje, ali u brdu, zasad 4x3.. E sada ko ima iskustva neka pise, da li uzeti noseni neki od 450 500l, ili vucni od 1000l.. Od prosle godine imam traktor, pa tako da nemam mnogo iskustva oko toga.. :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Uzmi nošeni,nemaš neku površinu a imaš traktor bez prednje vuče tako da ako je u proleće vlažno vreme............
 
Ok druze Vasovac, prijatelj mi moze uvesti iz Italije neki polovan atomizer, pa da mu sredim sta bude potrebno, pa rekoh hajde da priupitam iskusnije, da li noseni ili vucni. Gledao sam ove nove od agromehanike, ali vidim da ga mnogi kude, da nisu zadovoljni..
 
Taži Nobili sa usmerivačima i reduktorom za brzine vetra,štelujućim diznama i rešio si problem prskanja svih voćnih vrsta
 
Video sam na netu, firmu iz Novog Sada, zastipnik Nobili atomizera, i jos nekih stvarcica. Bas me zanima koja li je cena novog nosenog..
 
Kolega, za tvoje površine tj. uopšte za površine do nekih 5 hektara je sasvim dovoljan nošeni atomizer. Sa njim to možeš da završiš za jedan dan, tj. tvoje površine od 2-3 hektara za jedno popodne. Vučeni atomizer ne bi mogao da pokrećeš fergusonom jer pumpa pojede svu snagu, tj. možda bi nešto i bilo ali onda moraš da tražiš neku varijantu sa recimo 500 litara i pumpom manjeg protoka , recimo neka dvoklipna, dok su kod većih vučenih pumpe sa 4 ili 5 klipa ( kod mene je sa 5). S tim što kod tebe može biti problem to brdo jer ferga sa nošenim od 400 ili 450 litara uzbrdo diže prednji deo, tako da ako ti je veći nagib ili uzmi neki od 350 litara, ili stavi neki teg napred, ili nemoj da ga puniš do kraja kad radiš tu parcelu ( što je možda i najbolja opcija). Slažem se sa kolegama da su italijanski atomizeri jako dobri ali ako koštaju više od 2000 eura novi, mislim na nošeni od recimo 450 lit, mislim da nema smisla. Naši nošeni koštaju od 1200 do 1500 eura, i ako ostvariš povraćaj od ministarstva vrate ti 50% bez pdv-a, što recimo na polovne nemaš. Ja recimo imam AGRON-ov nošeni od 450l i takođe njihov vučeni od 1500, i sasvim sam zadovoljan kako rade, s tim što imam problem da mi uvek u jednu stranu baca bolje nego na drugu, što nisam imao priliku da rešim iako sam dodao i usmerivače. Ako duva jači vetar onda to zna da napravi malo problem s tim što se onda prska više uz jednu stranu kad ideš redom i to delimično nadoknadiš.
 
Ja se nebih složio i preporučio bih ti za sve preko 1 ha vučeni .Lepo je Žica napisao da završiš 4-5 ha za 1 dan ali taj dan nositi ceo dan zaštitnu opremu ili se trovati neka hvala.
Bojčetić je pisao kakvo ima mučenje sa prskanjem ,zbog puta i malog kapaciteta atomizera.Ja imam na voćnjaku bunar pa sam ipak težio vučenom .
Nigde ne piše da na vučenom mora biti troklipna ili veća pumpa tako da ni varijanta da ferga nema šta tražiti sa vučenim ne pije vodu.Naravno uzimaj po meri traktora a da li je rezervoar 200 l ili 5000 l apsolutno nema veze.
Žica ti Agronovi imju agromehanikin difuzor i šta god da im radiš uvek će jedna strana bolje bacati od druge.Ovi su strava http://www.di-fan.gr/ našao sam jednu devojku koja je naša ali već 15 g živi i radi u GR,dodgovorili smo se kada joj prođe sezona da se čujemo pa će ih kontaktirati.
 
Nisam siguran da ćete naći atomizer od 1000 litara sa pumpom malog kapaciteta, ali to je naravno samo moje mišljenje. Inače što se maske tiče, morate je nositi u fergi bez obzira na atomizer jer kada dune vetar i baci vam na staklo hemiju to nikako nije dobro, ne daj bože da je traktor bez kabine. Viđao sam ljude prskaju vučenim bez maski a traktori bez kabine, ne živi im se valjda. I ja se slažem da je vučeni zgodniji, zato sam ga i kupio, ali sa malim traktorom, na usponu, bolje uzmi nečiji pa probaj, makar sa čistom vodom, pa ćeš onda približnije znati šta ti krpi posao. A ovo za bacanje u jednu stranu mi jeste najveći problem, ali koliko para toliko bilo i muzike.
 
U pravu si da nećeš naći ali to ne znači da se ne može recimo staviti moravina pumpa.
Maska i odelo (koristim ono naelektrisano) obavezno zato i kažem da je zgodmije raspaliti sa vučenim i otići nego ceo dan raduckati u voćnjaku.
 
Tačno je da je vučni bolji i brze se odradi posao,ali sačim čovek da ga vuče u brdu 539 to sigurno nemoze.Neslazem se sa konstatacijom da je pumpa ta koja odvlači najvise snage traktoru, vetar oduzima snagu mnogo više
 
Nazad
Vrh