Atomizeri

Komso, kupi polovan italijanski za 1000 evrica i Bog da te vidi. Ja sam koristio agromehaniku i argon od drugara i kad sam kupio zapadni shvatoi da je polovan bar dva puta bolji od ovih novih. Nismo daleko, svrati da vidis pre nego sto kupis.
 
Imam ja za prodati agromehaniku od 440l sa ruckom u kabini 2011godiste sa okruglim ventilatorom...bez greske prskao 5ha vinograda
 
Moj je identican 440l samo 2000 godiste. Izracunao sam da je ove godine izbacio 92.000l vode bez greske.
 
Prvo sta me je privuklo je cena, jeftiniji je od Agromehanike za oko 200evra... A druga stvar garancija je 5 godina, pa se mislim da nije kvarljiv kad smeju da daju toliku garanciju. E sad, koliko se pokazao dobar u radu to volim da cujem...

Vidim da mnogi kude Agromehaniku. Ili da kupim polovnu Moravu :sta:

Polovna MORAVA,zemo,i udri po gasu:bravo:,nema bolji,za te pare.Šalim se malo,ja se služim Moravinim atomizerom,koji je malo mlađi od mene,tako smo u mogućnosti,jbg,.A uvek ima bolji i još bolji,tj.kako ste vi u mogućnosti:ppozdrav:
 
Polovna MORAVA,zemo,i udri po gasu:bravo:,nema bolji,za te pare.Šalim se malo,ja se služim Moravinim atomizerom,koji je malo mlađi od mene,tako smo u mogućnosti,jbg,.A uvek ima bolji i još bolji,tj.kako ste vi u mogućnosti:ppozdrav:

Videcu zemo u subotu na 15ti, da li ima neka Morava. ako nema da trazimo nesto stranjsko d'uvezemo:ppozdrav:
 
Kolega ZICAPROM , ranije si pisao o dodatku na usmerivac vazduha , bilo je slika u tom postu ,ali sad ih nema ,da li bi mozda mogao opet da postavis slike ?



Ovi usmerivači kao kod Agromehanike su dosta dobar dodatak, jer onda vazduh izleće u užem snopu i učinak je bolji i po pitanju treperenja listova a i po pitanju traktora i vozača jer malo manje kupa sam traktor. Doduše kod domaćih prouzvođača nema da se dokupe pa sam ja morao sam da dopravim ( sa slike dole se vidi da je to moj ručni rad a ne fabrički dodatak ali radi
 
Vec dosta godina prskam sa Nobili atomizerom juče u prskanju pukne mi crevo,odem kod komšije uzmem agromehaniku četvrtasto bure sa usmerivačima od 1,30 m atomizer je bukvalno nov poprskao je ukupno 10-tak hektara. Utisci su sledeci, vetar je dosta loš i pored usmerivača jedna strana lošije prska, mali povetarac i nemoze dobaciti do voćke,mogu zamisliti kako probija lisnu masu, usmerivači nisu za vocnjake koji se rezu na vazu,jer smetaju zakačinju za grane i sada a šta ce biti kada legne od roda, više sam gledao nazad nego napred kad sam prskao kabina prodje,malo namotaš volanom levo,desno i eto ga usmerivač na grani.Pritisak moze samo d0 15 bari ,kada probam da pojačam počinje da varira,to bi se verovatno rešilo sa većom 105 lit pumpom. Sve u svemu nebih dao stari NOBILI za 5 Agromehanika novih.
 
I ja imam taj problem na agronu , velika je razlika izmedju leve idesne strane i cim ima malo vetra ,odmah problem da dobaci.. Zato gledam neko resenje za neke usmerivace ili sta bi se tu moglo uraditi. Inace ventilator je agromehanika.
 
Od svih sto sam video Turbmatic italijanski je bruka kako radi. I ako nekada budem menjao to cu uzeti.
 
I ja imam taj problem na agronu , velika je razlika izmedju leve idesne strane i cim ima malo vetra ,odmah problem da dobaci.. Zato gledam neko resenje za neke usmerivace ili sta bi se tu moglo uraditi. Inace ventilator je agromehanika.


Imam i ja Agrona vec dve godine i ne mogu da se zalim. Razlike ima izmedju dve strane ali ne nesto preterano da bi mi pravilo neki problem. Gledaj da prskas uvek predvece kada nema vetra a ako i ides po vetru stavi vece dizne manje ce da zanosi.
Ja prskam samo predvece ili uvece kad nema vetra i kada je vreme idealno.
Usmerivaci su ti dobri za jabuku,krusku,vinograde ali za ostalo nisu mada ih ja licno nigde ne bih koristio jer ovako prskam i moju visnju i usluzno jabuku i sljivu i sve se dobro odradi ......ali opet kazem samo uvece kada je vreme mirno i bez vetra onda mu nista ne smeta.
 
Odvezem atomizer na remont kod majstora(Morava 440 litara od četres leta,bar,),zameni mi on grane,baci one metalne,stavi prohromske,pa nove dvopolne dizne,ugradi sito ispod,nikad nije ni postojalo.Pa regulator nov ,Comet ,naravno,kaže jedini koji vredi, remenicu,gornju manju da se dobije na brzini ventilatora,i sve redno.Pumpu mi je remontovao prošle godine,i sad samo valjda proverio ulje u njoj.Dovezem ja mašinu kući pa da probamo,i nešto ne valja.Dotegnem na regulatoru onu navrtku koja sabija oprugu, do kraja,otvorim obe strane sa po pet dizni,i na nekih pola gasa,
IMT 533,jedva 6 bara,a pri punom gasu jedva do 10 bara,jedva,.,čak isto i sa otvorenim ili zatvorenim mešačem.I eto moje priče,tužne,jer sam sve to poprilično platio.Ima neka tu kvaka,nije majstor kriv,valjda .pa ako se neko razume u ovo ,neka pomogne.
A možda ovde važi ona,,Ja tu ne bi niš diro.,
Neki će sad da kažu kako veći pritisak od 10 bari ,i ne treba,al meni se čini da treba,do max 15 .

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kreni od mesaca , ako ga imas. Iskljuci ga , pa vidi kako se ponasa pritisak.
Druga stvar koja moze da bude je sam regulator pritiska, da li je stavljen nov , polovan ?

Nisam procitao sa paznjom, da si probao vec sa ikljucenim/iskljucenim mesacem...
 
Kreni od mesaca , ako ga imas. Iskljuci ga , pa vidi kako se ponasa pritisak.
Druga stvar koja moze da bude je sam regulator pritiska, da li je stavljen nov , polovan ?

Nisam procitao sa paznjom, da si probao vec sa ikljucenim/iskljucenim mesacem...
Napisao sam druže da je stavljen nov regulator,a isto se dešava i sa otvorenim ili zatvorenim mešačem!!
Možda treba da se ponovo remontuje pumpa,ili da tražim neku drugu pumpu ,većeg protoka,ili već šta??
Sa starim regulatorom onim metalnim,sam, kada je bio ispravan,dobijao i do 15 bari,ali vremenom je pritisak padao i kada je došao na nekih 7-8 bari ,ja rešio da ga zamenim,i sa novim sad ima samo malo više.! Ne znam šta mi je činiti,eto sutra da zovem majstora,pa ajd opet na pregled

Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Koje dizne si stavio?D li je menjao i manometar?

Imam stavljene Lecler,polovne kupljene,6 komada,a 4 komada su takodje dvopolne,domaće proizvodnje,sa pločicama.Nov manometar je već na tom novim regulatoru,.
Razmišljam da skinem ovaj manometar,pa da stavim moj stari ,ustvari kupljen pre godinu dana,ili da stavim ceo moj stari regulator,pa da vidim šta se dešava.
Ili pak da zovem majstora pa nek se bakće on,a on je to sve i montirao


Poslato sa ALE-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh