Atomizeri

Da samo nemora sve kompletno ,može samo top i šaviš ga na mesto dizne pa na njemu šteluješ i širinu mlaza i koliko će da baci daleko
 
Nisam to viđao. Razmisliću i o toj varijanti,da vidim samo kako će sa ovima ići.

- - - - - - - - - -

Jesu krupne kapi u odnosu na TR ali ne brini lepo pokrivaju,provereno.Najbolje imati kombinaciju TR i IDK pa po potrebi.

To si u pravu,izlazio sam da gledam i vidi se da lepo pokrije. I dok prskam gledam i stablo i vidi se da ga okupa. Vizuelno one mozda i izgledaju krupno sto bi u stvari i trebalo je u njenoj specifikaciji IDK treba da pravi balončiće a ne kapljice.
 
Ma ne sekiraj se ,tako je bio i sa ratarskim svi su se čudili šta će da rade idk dizne ,nema magle itd... sada svi menjaju.
 
Predstoji mi nabavka atomizera.Ili Nardi ili Agron, verovatno. Imam nekoliko pitanja za iskusne. Da li Tomica od 21-23ks moze da radi sa atomizerom od recimo 300l na uzbrdici od 10-12 stepeni? Koliko je vazan deflektorski panel (da li nabavljati sa njim) za rad u spaliru, kupina, malina, borovnica? Ako sam dobro razumeo Nardijev katalog, atomizeri od 200 i 300l imaju ventilator od 600mm na kome se ne podesava ugao lopatica. Koliko je to vazno obzirom da ce se raditi samo u spaliru maks. sirine 3m?
 
Pozdrav svima, juce sam prvi put prskao borovnicu sa agronom od 400l. Radile su samo dve donje dizne, utrosak vode je bio 700 litara za 2.2 hektara. Dizne fabricke na 10 bara

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni ovo deluje kao velika potrosnja za dve dizne. Ako ima neko da posavetuje, unapred se zahvaljujem

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To je sasvim OK. Trošiš oko 300 l na ha sa donje dvije dizne. Taman kad uključiš sve (6 komada) onda je oko 900l po ha, što je OK.
 
Da pitam ponovno ovdje, trazim atomizer za kupiti. Pa me zanima koju marku bi preporucili od 300-400 litara za vocnjak. I cijene istih kod vas (iz Hrvatske sam)
 
To jeste donekle tako, medjutim ugao dizni sam podesavas. To sto se sliva sa donjeg dela stabla je delom sto se sa vrha stabla sliva voda na donje lisce, pa sa donjeg lisca kaplje jer se tu nakuplja. To je beznacajno koliko padne dole barem kod mene. Kod mene donje dve dizne prskaju pola visine, a ostale 4 gornji deo sto se poklapa sa njegovim recima. Najteze mi je zastiti sam vrh stabla jer imam kruzni raspored dizni e tu bi mozda moglo samo staviti vecu diznu al i ovako sljaka ok.
 
Pozdrav posto vidim ne odgovara nitko, da pitam ponovo. Nasao sam jeftino neke Bata atomizere, jel ima tko iskustva s njima? I s onim Agron Atomizerima?
 
Samo za Agron ne nadem neke bas opise, ono trazim od recimo 350 litara, a ne znam jel imaju takav sa bar dva rezervoara? I ostale specifikacije me zanimaju
 
Pa pozovi agron direktno i sve se dogovori sa njima, najbolje ti je da uzmes direktno od njih. Ja sam uzeo agron 450litara , ove godine i zadovoljan sam. Jedan rezervoar , visoki usmerivaci ,italijanska pumpa. Ventilator ti je agromehanika , regulator je sranje ,ali radi posao, dizne su keramicki prstenovi i trebalo bi ih zameniti za neke kvalitetnije dizne, kolko para tolko muzike, ali mislim da je sasvim ok u tom cenovnom rangu, samo uzmi italijansku pumpu to ti je moj savet, troklipna pumpa veceg protoka. I jos jedan savet ,poruci direktno kod agrona , jako su korektni.
 
Koje bi i kakve dizne trebalo da kupim za Moravin atomizer a da ne menjam cele nosace.Znam da bi bilo bolje da stavim one mesingane nosace sa dve dizne razlicitog promera,ali malo su skupi::novac::.Inace treba mi za Oblacinsku visnju,i dali bi bilo bolje da napravim one gornje usmerivace vazduha,posto ih na tim atomizerima nema.Ako neko ima neku sliku kako bi to trebalo da izgleda ,neka posalje,a i neku adresu za gore pomenute dizne,hvala
 
Problem: atomizer villager DM 14P
Kada natočim tekućinu (voda + sredstvo) u atomizer pušta mi tekućinu na onoj strani koja ide na ledja, na onom okruglom a pušta ispod, valjda na dihtungu. Ne smijem odvrnuti šarafe, zardjali su bojim se da će pući.

Je li u pitanju pumpa ili šta je?
Zna li neko šta bi moglo biti? Šta da radim?
 
Meni je na komsijskom otisao dihtung, ima dihtung izmedju posude za tecnost i ostatka masine, kostao je oko 300-400 dinara, nije nauka za zameniti. Ako je to i kod tebe....
 
Nazad
Vrh