Atomizeri

Pešut odakle nisi pustio vodu? Iz bureta ili pumpe?
Bojčetiću meni je malo napuklo crevo od mešača i dok nisam provalio šta ga "buni" bio sam okupan ceo .
 
Menjane su membrane pre 2 sezone. Unutrasnji pritisak je bio 4 bara, ali i sa 4 bara je prskao celu proslu sezonu a na izlazu je imao 14 bara (na diznama). Ventili na pumpi nisu menjani nikada. Atomizer je 2000. godiste i radio je 2ha celog veka.

@talianu
Creva su ok. Neka su menjana (od bureta do pumpe i za jednu stranu prskanja), a neka su dobra i dalje. Sve sam pregledao 2x. Resice se do sledeceg prskanja sve :)
 
Ma bilo je puno bure da bih ujutru mogao odmah da startujem a naravno i pumpa puna vode. U buretu nije bilo zamrzlo jer je velika kolicina vode ali pumpa metal i negde je steglo a ja nisam obratio paznju racunao sam u garazi je.
Ako mislite na akumulator pritiska i tu membranu ona nema veze sa nizim pritiskom samo sluzi da se dobije ravnomerni mlaz i da ne bude seckanja na diznam . I sa totalno ispustenim vazduhom mogu da nabijem pritisak preko 15 ali nema ravnomerni mlaz nego skace manometar od 15 do 18. A nisu ni glavne membrane jer bi pomesao vodu i ulje negde bi prelivalo
Popustila je neka od opruga na onim malim ventilicima ili je pukla korpica koja ih drzi. Ako ne vraca na preliv ja bih odatle trazio kvar i to je reda 200-300 dinara po komadu
 
@njoko
Ventili promenjeni, sve membrane i ulje. Trosak 7000din sa rukama majstora. Sve uradjeno u kvalitetu, kako znam coveka insistirao je da ugradi original delove (ne kineske) jer ne daje garanciju na delove za koje smatra da su nekvalitetni. Nek traje opet 15 godina ja zadovoljan
:osmeh:
 
jel zna neko gde su najpovoljniji atomizeri ,tj ciji ,preporuka i dali zna neko cenu
 
Mislim da ima neka akcija u Best & Co u Vrbasu za Agromehanika atomizere. Tipa 1200-1300e je 440l sa 105l pumpom.
 
zvaosam ih treba mi vuceni od oko 1000 litara ,da nadjem za sestrica ,ja imam isto vuceni vec 10 god , problem je sto nismo u istim mestima inace bi mogao da koristi moj
 
Ако може помоћ,комшији се распала пумпа на турском Тарал атомизеру па га интересује где има сервис и делови за њих?!
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam jedan takav na licitaciji ali nema ni jedno crevo na njemu pa bih te zamolio kada budeš u radu da mi uslikaš šta ide u koju rupu na rezervoaru ili još bolje ako imaš slučajno tehničko uputstvo (radionički priručnik ili kako već...) bi mi puno značilo.Ništa hitno jel ne planiram da ga sredim do leta.

- - - - - - - - - -

Model je georgia 1600 s
 
Od njega od papira nemam ništa. Slikat ću kad stignem. Sa najniže točke na rezervaru ide (deblje) usisno crijevo na usisni filter, sa njega na pumpu, a sa pumpe jedno crijevo pod tlakom ide na mješač koji je na dnu rezervara i zašarafljen je na stjenku rezervara. Mi smo ugradili još jedan dodatni mješač radi boljeg mješanja, a kapacitet pumpe nam je to dozvolio (140 l/min). Od ponuđenih mješača uzeli smo veći ili srednji. Neka da ti uvale onaj mali ko što ugrađuju na Agromehaniku. :sta::sta::sta: Ne znam koja im je to fora, atomizer 2000 l, a mješač ko na manjoj nošenoj trak. prskalici. Ako uzimaš novu pumpu gledaj uzet sa barem 120 l/min, a moj savjet ti je (ako ideš na Comet IDS 1400) 140 l/min. Drugo crijevo (malo deblje od prvog) ide na razvodnik sa kojeg dva idu na grane sa diznama, a jedno (deblje) je povrat koji vraća višak škropiva u bure (tamo negdje u području i visini pumpe). Usisni filter gledaj da je što veći i da je barem od 50 mesh-a, a ako imaš volje i novaca (ne košta puno) ubaci odma nakon pumpe, a prije razvodnika odgovarajući (sukladno protoku pumpe) tlačni filter od recimo 80 mesha. Dizne že ti bit zahvalne, a i živci, ako vučeš vodu sa kojekakih mjesta.
 
Hvala puno na informacijama sad je mnogo jasnije. Ovih dana ću zvati agritehnicom u ZR da vidim šta imaju ,kod njih kvalitet nije upitan kada sam bio poslednji put imali su Kometove i AR pumpe no u svakom slučaju javiću kako napreduje "sklapanje".Voda koju sipam je sa sopstvenog bunara na voćnjaku tako da bar sa tim nema problema:ppozdrav:
 
Da li neko ima iskustva sa Bata atomizerom ili ako neko zna nesto o njmu? Procitao sam na dosta mesta da se Moravin nije nesto pokazao, a razlika u ceni Agromehanikinog i Batinog je i vise nego velika. Konkretno zaminaju me ovi 300-400l.
 
Ja sam ga gledao meni deluje lošiji i od moravinog.konkretno pumpa i razvodnik neki standard ,dizne sam biraš,bure ko bure plastika ali ram i konstrukcija tanki da tanji ne može biti imam utisak da onaj koji je malo oštriji na gasu ima u prvoj rupi da ga razvali.I taj difuzor (ventilator) koliko on kvalitetno raspoređuje vazduh i koju količinu jako je upitno. Kažem a i stojim iza toga da tu nema baš nekog kvalitetnog prskanja.Imam i ja moravin uzeo sam 2 vučena rashodovana na koja če biti ugražene pumpe od 140-150 l i difuzori najverovatnije od leško ili zupan atomizera .Za sada sam zvao moravu da se raspitam za difuzore i cena im je oko 350 eura komplet e sad ako su stari tip kakav imam neču ih uzeti ni džaba.
 
Ne stedi na atomizeru. Ja sam isto gledao svasta i zakljucio da mala privreda je nekvalitetna. Ram uzasno slab, a fina podesavanja (ventilator, kvalitet razvonika, pumpe, creva) tek necu komentarisati. I to koliko kosta nov i to je puno. Uzmi bar neku srednju klasu ili nesto iz uvoza od poznatih marki.
 
Ja sam imao staru Agromehaniku '83 god, i radio je on ok. medjutim imao je stare dizne, da bi njih promenio morao sam da menjam cekle nosace
dizni + dizne sto bi kostalo 200+ evra. I ja ga prodam i kupim nov Agron Nis, Matejevac, kopija Agromehanike.
Ma sve mu nesto crkava, ne svidja mi se kako prska imam utisak da jedna strana slabije baca, farba se posle 2 god, skinula sa rama, a ram tanak...
A crkavaju sitnice na kojima su oni ustedeli da bi bili jeftiniji nego Agm...
Na kraju platis tu razliku u ceni.
Kad bih ponovo kupovao u zeo bi pre polovnog italijana nego ovo...
 
Kupujem nov atomizer, pa trebam preporuku za koji. U pitanju je nošeni do 350l.

Intersuje me kakvi su od Agrona (Srbija), kažu da im je pumpa od agromehanikinog (Kranj) atomizera.

Ili Agromehanika 330 l.
 
Ja sam skoro uzeo Agromehaniku 440 i prvi utisak je OK,deluje robusno i kvalitetno jedina "mana" koju sam primetio za sada je da za nijansu vetar jače duva u desnu stranu.

- - - - - - - - - -

U mojoj okolini nije bilo Agrona a u firmama koje sam našao na net-u su bili skuplji 10-tak posto u odnosu na Agromehaniku .
 
Nazad
Vrh