Atomizeri

Za duvanje vazduha. Treba da imas 1/3 radnog pritiska kada manometrom izmeris stanje u pumpi.

Objasnjenje ( ako ima ).

Kad se meri,zasto,kako,upaljena pumpa,ugasena,pritisak,mesac,bez.......sta?

- - - - - - - - - -

Da na 7 bara, zavisi kakvo je vreme mislim od vetra zavisi,ako stavim IDK 90 trojke treba mi za istu brzinu i istu količinu vode 12,5 bara.

I ja sam narucio danas IDK90-025 i planirao sam ih na 12 bara. Ako mi bude trebala manja potrosnja ici cu na 10 bara. Probacu opet da nadjem taj traktor metar :osmeh:
 
Nadpritisak u pumpi se meri kada je pumpa u mirovanju. Preporuka proizvodjaca je da se naduva na 1/3 pritiska u odnosu na radne uslove. Meri se kao i automobilska guma i naduvas u svako prolece na aparatu za gume koji ima svaka pumpa. Obrati paznju da je jako mala zapremina, pa se izuzetno brzo naduva. Na dim duvacima na pumpama imas mod za biciklove i to koristim za duvanje malih zapremina. U praksi se kod mene desava da za jednu zimu smanji se pritisak za otp 0.5 bara sto je zanemarljivo.

Naravno kada radim i na manjim i na vecim pritiscima od 15 bara ne diram nista, jer je to sve u nekim granicama.
 
Imam kompresor i pistolj za duvanje guma pa ce bas da proverim. :osmeh:

- - - - - - - - - -

Naravno kada radim i na manjim i na vecim pritiscima od 15 bara ne diram nista, jer je to sve u nekim granicama.

I naravno kod mene u " UPUTSTVU "!!!!! nista ne pise pod milim bogom.Neke osnovne stvari ali ni upola od onog sto bi trebalo. A slike ni za lek. Sto se toga tice katastrofa!!!!
 
Mesto upustva zato postoji forum.Posto je nov atomizer verovatno je naduvan pritisak u pumpi koliko treba,ako nije budi oprezan pri duvanju.Bojceticu nema veze koja je marka bitno je da je nov,a stelovanje isto je kao i na najskupljem.Ja imam agromehanikin 1000l vucenni pa stalno ulazem.Prosle godine membrane,ove nosace dizni i dizne,sledece razvodnik i creva i tako u krug.Jaka hemija nagriza sve zivo i jos danasnji kvalitet
 
Dejaa i kod mene isto tako. U prosle 2 godine sam malte ne sve novo stavio na atomizeru. Da sam znao sta cu sve remontovati kupio bi nov na povracaj al avaj.
 
Ja imam neku aplikaciju digi hud,prilicno tacna,i ne treba joj net..samo smart fon..proveravao sam je i u kolima i traktoru i to je to,ne laze,bar ne znacajno ako je i u kolima sve bazdareno..
 
Kolega vidim da si pocetnik, pa cu ti pomoci koliko mogu. Dosta toga sam sam otkrivao i znam koliko mi je bilo tesko u pocetku.:bravo:
Ne treba da se sudaraju, treba da se mimoilaze. Zakosi pod istim uglom i napravi da gde je najveci deo krosnje tu ide najveci deo hemije. Podesavanje atomizera je najbolje kada jedan vozi a drugi za njim prati sta se desava i posle par metara zaustavi pa podesite. Ovo radite sa cistom vodom naravno.
 
Pa kako ovakve dizne? Trbaju one sto bacaju u konus tj. okrugla rupa ove su vise za ratarske uslove a vidjao sam i da ih koriste na atomizerima na donjim diznama i okrenu ih tako da ne prskaju zemlju i to sam vidjao kod ljudi sto prskaju
 
Poslednja izmena:
Pa kako ovakve dizne? Trbaju one sto bacaju u konus tj. okrugla rupa ove su vise za ratarske uslove a vidjao sam i da ih koriste na atomizerima na donjim diznama i okrenu ih tako da ne prskaju zemlju i to sam vidjao kod ljudi sto prskaju lozu.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Imaš ovakve i voćarske i ratarske. Fala bogu ima 100 vrsta samo da biraš koje ćeš. ☺

- - - - - - - - - -

Kolega vidim da si pocetnik, pa cu ti pomoci koliko mogu. Dosta toga sam sam otkrivao i znam koliko mi je bilo tesko u pocetku.:bravo:
Ne treba da se sudaraju, treba da se mimoilaze. Zakosi pod istim uglom i napravi da gde je najveci deo krosnje tu ide najveci deo hemije. Podesavanje atomizera je najbolje kada jedan vozi a drugi za njim prati sta se desava i posle par metara zaustavi pa podesite. Ovo radite sa cistom vodom naravno.

Nisam početnik! Ako si čitao ranije postove imao sam voćnjak jabuka 35 godina do pre dve godine. Matori je držao dok ja nisam stasao ☺ a ja sam ga držao zadnjih 20 godina. Nemam iskustva sa ATOMIZERIMA traktorskim inače druga iskustva mi ne manjkaju mada uvek prihvatam tuđe sugestije naravno ako su neke pametne. ☺ :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Pole javi utiske.

Trebalo bi da prskam krajem nedelje pa javljam šta je bilo.
 
Pole javi utiske.
Sinoć sam prskao i bilo je vetra taman za testiranje. Što se tiče vetra odrađuju posao i to je ok. Što se tiče krupnoće kapljica nisam očekivao da su toliko krupne i to mi se baš ne sviđa. Piše da im je radni pritisak od 8 do 20 bara ali po meni ne bi sa njima trebalo raditi ispod 15 bara. Ja sam ih probavao od 10 do 13 ali se vidi kao da je ipak pritisak nedovoljan pa izgleda kao da pljuje mada me možda i vara jer su to ipak krupne kapi pa tako deluje.
Nisam baš oduševljen kako sam se nadao da će biti. Bilo bi možda idealno nešto između TR i IDK.
Možda poručim i TR pa ih kombinujem. Videćemo kako će proći sledeće prskanje ako bude po danu jer me je sinoć uhvatio mrak na pola prskanja pa nisam posle ništa ni video ni probao šta sam hteo. ☺
 
Druze kupi topove i zašafi umesro dizni na njima možeš da šteluješ i ugao bacanja kao i daljinu bacanja smese ,po meni to je bolje od svake dizne
 
Nazad
Vrh