Atomizeri

http://www.lechler.de/is-bin/INTERS...rt?CatalogCategoryID=naF_AAABXqsAAAFQn2UEeK3Z
Ubacite podatke u kalkulator radi odlično. Jedino što mi svi izražavamo brzinu sa obrtajima motora pa nikada nema tačnih rezultata,Sreća meni obrtomer ne radi pa merim brzinu GPS-om ima aplikacija "Tractor speed" meri u decimalu.

Pole grešiš za veličinu kapljica IDK90 plave prave veće kapljice nego TR crvene pri istim parametrima. U linku iznad vide se i veličina kapljica . A iz prakse ti kažem imam obe i TR crvene i IDK90 plave.

- - - - - - - - - -

Sada vidim da pišeš za ITR ja bih ti preporučio TR za normalne uslove i IDK 90 za vetrovite a veličinu izaberi sam.
 
Ne znam , kada sam kupio atomizer (morava)pre 7-8 godina odmah sam zamenio za lehler ,sa njima sam zadovoljan i ne menjam ih.
A koji su po kategoriji pogledaj po ceni pa proceni.
 
Ti onda kupi tr i namesti dobre farove na traktoru pa radi noću. A i prijatnije je pogotovo kada otopli.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Radim nocu skoro uvek sa TR diznama. Krenem oko 20h uvece (vetar staje ili je stao) i do ujutru sam gotov.
 
Bojceticu , da li si video u radu AD dizne ?
Trebali bi da imaju manji drift od TR , a krupnocu kapi iste.
Ja sam mislio za pocetak njih da uzmem.
Talianu navija za IDK , mada me kod njih brine krupnoca kapi.
 
Nisam video. Nikada nije mi problem bio zbog dizni vec iskljucivo kada ljudski faktor pogresi (zakasnela primena, lose sredstvo). Kod tebe je vetorovitije nego kod mene pa mozda treba neki drugi tip dizni od TR. Ima jos nesto, sada su stabla solidno olistala i vetar vec ne moze toliko da pravi drift jer stabla stite takodje delimicno. Preporucujem ti da radis sa min 15 bari pritiskom i vetar barem na 4 podeok (kod mene ima 5 podeoka) i bice ok.
 
Ja se bojim da TR ne daje suviše finu maglu pa da pravi problem pri nekom vetriću. Prijatelj što mi je prskao prethodna dva prskanja sa vucenom agromehanikom po vetru nije mogao nista da uradi. Isao je uz samu vocku i zbog bocnog vetra nije mogao da "dobaci". Problem je i u tome sto je višnja u četvrtoj godini pa nema toliko mase da pravi zavetrinu u voćnjaku.

- - - - - - - - - -

Verovatno ću sada uzeti IDK dok voćnjak još dve tri godine ne poraste i napravi zavetrinu a kasnije ako bude bilo bolje uzeti onda TR.

- - - - - - - - - -

Ja moju pumpu ne teram preko 12 bara. Bili su ljudi koji rade i odrzavaju agromehanikine prskalice i lepo su rekli da ne valja i da nema nikakve potrebe terati ih preko 12 bara.
 
Pumpa za prsalicu i atomizer se razlikuje prilicno. Atomizer teramo tako 17 godina lane smo menjali pumpu, jer sam svesno morao da zavrsim prskanje pre kise sa napuknutom membranom. Steta 310evra ali voce ostalo zdravo. 25bar max pise na pumpi kod mene. Razlika na 12 i 15-16 bara je ocigledna u velicini kapljice.
 
Pumpa za prsalicu i atomizer se razlikuje prilicno. Atomizer teramo tako 17 godina lane smo menjali pumpu, jer sam svesno morao da zavrsim prskanje pre kise sa napuknutom membranom. Steta 310evra ali voce ostalo zdravo. 25bar max pise na pumpi kod mene. Razlika na 12 i 15-16 bara je ocigledna u velicini kapljice.

25 bara jeste maksimalni pritisak ali radni opseg je od 8 do 15 ( žuto polje ). Preko 15 je crveno polje ( tako je bar kod mene ) i ne bi bilo crveno da valja raditi na tom pritisku jedino ako ti nije drugačija pumpa. Pre ovih višanja sam imao jabuke do pre tri godine i prskao sam je Hondinim kultivatorom i vučenom Hondinom prskalicom od 200 litara sa granama. Na njoj je troklipna ( PVP ) pumpa i kod nje je radni pritisak od 10 do 25 bara i tu sam onda prskao u opsegu od 15 do 20 a maksimalni pritisak je bio 35 bara.
A što se tiče kapljica treba da odrediš prvo pritisak na kome ćeš da prskaš pa po tome da uzmeš dizne a ne da cepaš pumpu da bi dobio željenu aplikaciju.
Ja to tako a vi kako vam volja :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ja sam skoro zvao ljude iz Agritehnicoma (zastupnici Lechlera), i oni su mi preoprucili IDK 90 02 dizne. Kazu iz njihovog iskustva, najboolja dizna za Banat!

I ja ću verovatno pazariti IDK model
 
Kanački ne navijam za IDK ali je činjenica da su za Banat najbolje.Kada radim sa TR uglavnom idem noću to bude kada otopli za mene najbolje rade TR ali ih drift najviše zeza.I najmanji vetar osete.Taj problem nestaje sa IDK90 .Najbolje bi bilo imati par ganitura pa po potrebi raditi ali jbg...
 
Ja imam TR02, krajne su 04 za sada zadovoljan.Izbegavam vetar koliko mogu,obicno radim predvece ili nocu.Ventilator mi je na 3 brzini,vidim da stavljaju ljudi u 4 i 5 brzinu al to je nepotrebno.Za Talianu i Bojcetica sa koliko vi idete vode po ha i koje dizne?
 
25 bara jeste maksimalni pritisak ali radni opseg je od 8 do 15 ( žuto polje ). Preko 15 je crveno polje ( tako je bar kod mene ) i ne bi bilo crveno da valja raditi na tom pritisku jedino ako ti nije drugačija pumpa. Pre ovih višanja sam imao jabuke do pre tri godine i prskao sam je Hondinim kultivatorom i vučenom Hondinom prskalicom od 200 litara sa granama. Na njoj je troklipna ( PVP ) pumpa i kod nje je radni pritisak od 10 do 25 bara i tu sam onda prskao u opsegu od 15 do 20 a maksimalni pritisak je bio 35 bara.
A što se tiče kapljica treba da odrediš prvo pritisak na kome ćeš da prskaš pa po tome da uzmeš dizne a ne da cepaš pumpu da bi dobio željenu aplikaciju.
Ja to tako a vi kako vam volja :osmeh:

- - - - - - - - - -



I ja ću verovatno pazariti IDK model

Kod mene je zuto od 20-25 bari, a crveno preko 25 bara. Zeleno je od 5 do 20 bari. U pravu si moglo bi i sa nijansu vecim diznama, ali i ovako poradim dobro, pa sam zadovoljan :ppozdrav:

@Dejaaa
1000l/ha, TR 80-04
 
Ja imam TR02, krajne su 04 za sada zadovoljan.Izbegavam vetar koliko mogu,obicno radim predvece ili nocu.Ventilator mi je na 3 brzini,vidim da stavljaju ljudi u 4 i 5 brzinu al to je nepotrebno.Za Talianu i Bojcetica sa koliko vi idete vode po ha i koje dizne?
Koliko je vidna razlika između 02 i 04? Kolika im je potrošnja l/min i pri kom pritisku?

- - - - - - - - - -

Radim nocu skoro uvek sa TR diznama. Krenem oko 20h uvece (vetar staje ili je stao) i do ujutru sam gotov.

Bog te molovo pa kolko ima ti da prskaš kad prskaš celu noć?☺
 
Nazad
Vrh