Kako najlakse ukloniti stari vinograd

zmajurina

Član
Učlanjen(a)
29 Dec 2009
Poruka
310
Lokacija
Mladenovac
Prijatelj mi nudi na koriscenje nekih 80-ak ari vinograda u koji niko nije usao zadnjih 7 godina. Kako najlakse ukloniti cokote? Da li postoji sansa da se to uradi ralom ili mora da se svaki okopava i vadi kao drvo? Nov sam u celoj prici, tako da smatrajte da imate sagovornika sa ove strane monitora koji POJMA NEMA o tome.

Hvala.
 
nema šta da otkopavaš uzmeš dobru sekiru i samo cepaj , nogom staneš na čokot saviješ ga na zemlju i vidiš de se drži i tu rokaš . a šta ćeš posle da radiš ? kakvi su ti planovi , mislim štaćeš koristiti ako isečeš vinograd ?
 
Pa to ja i hocu, necu da nastavim sa vinogradom jer je propao, pa 7 godina niko nije usao u njivu.

U svakom slucaju sam voljan da probam sa oranjem, pa ako nesto ostane lako ce sekira da radi.

Hvala.
 
ako su nema velikih panjeva da narucis nekog sa podrivacemkoji ima jake zube , video sam takav sa pet prstiju od kojeg svaki ima debljinu 10x8 punog gvozdja
 
Pa onda , prijatelju moj.. Nadji neku rakovicu (ima ih puno kod nas..) sa jednobraznim plugom.. ima da ispadnu cokoti van ko nista. Ima da bude zajebalo vek :haha:
 
kod nas pesku stari vinograd se vadi sa U plugom, ide traktor iznad reda i plug vadi samo red starih čokota . isti plug se koristi za vađenje mrkve
 
Udario mraz pa jos nisam u akciji, samo polako...

Hvala na savetima, kad krenem u vadjenje - javljam sta sam uradio.

:D
 
Ovo me podseti na pricu kad su moji pre 30-ak god hteli da iskrce stari vinograd. Angazuju jednog iz sela ali on sto bi rekli nije bio bas tacan u glavi. Dobar radnik,ali ne bas previse bistar. Ode on da radi i vraca se posle 3 sata i kaze gotovo. Moji ga pitaju kako bre gotovo pa 30 ara vinograda imas da trsis danima? A on im kaze : " Ma kakvi bre. Nagazim nogom prut,udarim jednom budakom i gotovo. Ide mnogo lako. Gotovo sve". A on majstor istrsio komsijin vinograd star godinu dana odmah pored naseg. Baba pala u nesvest. :haha:
 
Nazad
Vrh