Kastracija svinja

b92miki

Član
Učlanjen(a)
26 Feb 2009
Poruka
139
Lokacija
sabac
Molim za savet treba da koljem krmacu za kobasicu kulen i susenje mesa,ali je u teranju,cuo sam da ne bi trebalo da se kolju krmace dok su u teranju .Da li je to tacno i zbog cega?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

u "teranju" mozes li pojasniti taj tvoj pojam??
mislis li da je suprasna,trazi nerasta ili je nesto trece u pitanju??
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Kuje su u teranju , krmace traze nerasta...
Prvi put cujem za tako nesto. Ko zna , mozda i ima nekog razloga :sta:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Ma što je žilavo nije strašno , nego pitanje kako hormoni utiču i koliko ih tada ima u mesu ?!
Kod mene se ne kolje u takvoj situaciji. Mada me čudi da sad traži nerasta pred klanje , obično kad se krmača dobro podgoji ne padaju joj napamet takve aktivnosti :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Dobra krmača neće ni da se podgoji kako treba jer traži nerasta svake tri nedelje i onda 2-3 dana nejede kako treba...
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

strojenje resava sve te probleme ali ga je trebalo uraditi jesenas
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

cukaneca je napisao(la):
strojenje resava sve te probleme ali ga je trebalo uraditi jesenas
I onda ti boluje jedno mesec dana pa dok joj povratiš kilažu još mesec pa dok je malo podgojiš još jedan mesec pa prođe zima,a pitanje koliko mesa dobijaš više ili možda samo mast.Računice tu nema nikakve koliko hrane treba da ti pojede i još štrojenje i koliko mesa dobijaš više,rašun je nula plus ti prođe zima i ništa od kobasica i suvarka.Kolji ti to odmah i ništa ne brini a meso koristi samo u prerađevine ili suši inače to nije za svežu upotrebu zbog starosti krmača.Veruj mi na reč ja sam probao i jedno i drugo i bolje je kad se odma kolje.
Još da dodam da je mnogo teško uštojiti krmaču od 250-300kg.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

mityoo je napisao(la):
Dobra krmača neće ni da se podgoji kako treba jer traži nerasta svake tri nedelje i onda 2-3 dana nejede kako treba...
Zoran Kostović je napisao(la):
Slobodno kolji i bez brige.
cukaneca je napisao(la):
strojenje resava sve te probleme ali ga je trebalo uraditi jesenas
Jel ti o krmači?
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

I onda ti boluje jedno mesec dana pa dok joj povratiš kilažu još mesec pa dok je malo podgojiš još jedan mesec pa prođe zima,a pitanje koliko mesa dobijaš više ili možda samo mast.Računice tu nema nikakve koliko hrane treba da ti pojede i još štrojenje i koliko mesa dobijaš više,rašun je nula plus ti prođe zima i ništa od kobasica i suvarka.Kolji ti to odmah i ništa ne brini a meso koristi samo u prerađevine ili suši inače to nije za svežu upotrebu zbog starosti krmača.Veruj mi na reč ja sam probao i jedno i drugo i bolje je kad se odma kolje.
Još da dodam da je mnogo teško uštojiti krmaču od 250-300kg.@white
dati joj nekoliko bensedina i posle mozes da joj radis sta oces :haha: al ozbiljno a za vreme pa rekoh da ga je trebalo uraditi jesenas
Post je spojen: [time]1262541614[/time]
_________________________________________________
@tibor ako je pitanje za mene pa naravno da je rec o krmaci.imam prijatelja veterinara koji stroji krmace neverovatno brzo
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Salis se? Prvi put cujem da se krmaca stroji :sta:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

ne stroji se vec "cisti" to mi redovno radimo,veterinar prosece na boku gurne saku ..... u glavnom posle toga ne trazi nerasta.
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Kodnas se tako šta sa krmačama neradi... Ufatiš i zakolješ, i posle sigurno neće tražiti nerasta...
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

Zoran Kostović je napisao(la):
Kod nas se koriste oba izraza za istu intervenciju,odstranjivanje jajnika.
zovi kako hoces dal teranje dal strojenje dal ciscenje uglavnom operacija odstranjivanja jajnika.i svaka cast ljudima koji to rade.kad zavuce ruku u krmacin stomak i sistemom pipkanja dodje do jajnika mislim...
mityoo je napisao(la):
Kodnas se tako šta sa krmačama neradi... Ufatiš i zakolješ, i posle sigurno neće tražiti nerasta...
ovo ti je dobro :haha:
 
Odg: Recepti kulena,kobasice,čvargle.......

@cukaneca
Teranje je jedan od izraza koji se koristi za estrus i mnogi veterinari i priučeni seoski"hirurzi"upravo koriste taj period za intervenciju zbog uvećanih jajnika.Lakše ih pronađu.
 
Nazad
Vrh