Novi traktori, ili stari traktori, šta je bolje?

Dejann je napisao(la):
pitanje je novi tratori ili stari , sta je bolje po kvalitetu?

Kod 539 sve do "90 godista su bolji stari , posle sankcije i turski sklopovi , da ne pricam dalje
 
Dejann je napisao(la):
pitanje je novi tratori ili stari , sta je bolje po kvalitetu?

hmm,zanimljivo ti pitanje pa ajde da probam da ti ukratko odgovorim iz iskustva : stari traktori su pravljeni da TRAJU a novi traktori su pravljeni da bi industrija opstala i zaradjivala na delovima,jer zna se da na traktoru iz 70,80-tih godina su delovi bili kvalitetniji od sadanjih novih traktora na kojima se tacno zna sta se menja na 1000rs,5000rs,10000rs itd,a sve to da fabrika ima posla,i nemislim da je stari traktor koji ima 20-30g bolji od novog,novo je ipak novo.
naprimer na starom traktoru se nikad nezna kad nesto ode ili pokvari se a delovi za isti nisu vise tog kvaliteta kao pre 30g,dok je na novim sve to povezano jedno sa drugim i tacno se zna od kog materijala se prave odredjeni sklopovi traktora da bi oni izdrzali odredjen broj radnih sati pa da se zamene,dok na za stare traktore to nevazi,a nekada je stari traktor ali ocuvan bolji nego nov,ali ja nemislim tako,novi traktor je uvek bolji nego neki stari polovan traktor kome je dusa u grlu.
 
u svakom slučaju su bolji stariji od novijih još pogotovo imt još sad kad krenu turci da rade motore al će biti posla oko opravki
 
moj 539 isto 2004 sa njega radim skoro sve radove i orem sa njega i jos radi :haha:
moj 558 pali jos uvek dobro, traktor mnogo dobro radi koji je to kvalitet bio nekada
 
Pošto ne mogu da kupim nov (sem 539),a druga stvar i mnogo mi je da dam 18000-20000 i više za nov traktor od 70-80ks,opredeljujem se za stare(oko 90 godišta) ali očuvane.A šta je bolje,bolje je novo
 
U celom svetu industrije postoje odredjeni standardi po kojima se prave ti traktori radne masine i ostalo,i svi proizvodjaci se moraju pridrzavati nekih svojih standarda kvaliteta da bi mogli opstati,naravno tu je i stroga kontrola materijala i kvaliteta obrade,i sve to nosi cenu,mogu i turci ili italijani napraviti isto tako kvalitetan traktor kao i nemci,samo je bitno da oni imaju svoje standarde kvaliteta,secate se kako su kinezi kad su kupili fiatovu licenci pravili kvalitetnije traktore od samog originala,e tako mogu svi proizvodjaci,nije bitna radna snaga i zemlja gde se proizvodi,bitno je da se radi po nekim standardima i ako se sve to dobro ispostuje i napravi kvalitetno,onda nema sumnje u kvalitet tog proizvoda.
 
@toyota kinezi i licence nikad nece biti bolji od originala,kao sto je ursuz losiji od zetora,imt od mf-a,case iz turske losiji od case-a iz nemacke.
 
narawno da je najbolji nov traktor i moj buduci decko ima nov i jaako skup traktor,bas mu dobro stoji. ::namigivanje::
 
moj ursus 73-ece godiste, eto srece da ih jos prave kao tad, na njemu se ucio i moj otac i rodjak, ija , bio medju prvim "vecim" traktorima u kraju i ide i dan danas. a ova nova plasticna sranja boze sacuvaj, al jbg. sad ih tako prave
 
kakvo je ovo pitanje:haha: naravno da je bolji novi traktor.... a i na svakom starom traktoru je jednom rađena generalna, a svi znamo da kad se jednom nešto pokvari pa namesti, nikad to nije to kao što je novo....

al za naše uslove su dobri i stariji traktori, al očuvani i kupujemo ih za male pare...
 
sad nesto kapiram mozda je mislio decko da li je bolje mf,fendt od 100ks,20 000e i 20g ili nov rus od 100ks i 20 000e mozda je na to mislio??
 
Shale je napisao(la):
kakvo je ovo pitanje:haha: naravno da je bolji novi traktor.... a i na svakom starom traktoru je jednom rađena generalna, a svi znamo da kad se jednom nešto pokvari pa namesti, nikad to nije to kao što je novo....
e pa nije bas tako , kod mene u selu ima kamara traktora 70-80 godiste koje nije radjena generalna , a imaju preko 3000 rs i jos rade
Post je spojen: [time]Mon Jan 4 22:20:02 2010[/time]
_________________________________________________
a sada da kupis novog na primer imt539 , on ima lose da radi od traktora koji je stariji 20-30 godina
 
North ARMY je napisao(la):
@toyota kinezi i licence nikad nece biti bolji od originala,kao sto je ursuz losiji od zetora,imt od mf-a,case iz turske losiji od case-a iz nemacke.
kinezi su yta dobro fotokokpirali ali jos im zavrsna obrada nije bas na nivou, inace traktori su izdrzljivi, bar tako pricaju njihove gazde, vec duze vreme ih pratim jer se interesujem za njih
 
Dejann je napisao(la):
Shale je napisao(la):
kakvo je ovo pitanje:haha: naravno da je bolji novi traktor.... a i na svakom starom traktoru je jednom rađena generalna, a svi znamo da kad se jednom nešto pokvari pa namesti, nikad to nije to kao što je novo....
e pa nije bas tako , kod mene u selu ima kamara traktora 70-80 godiste koje nije radjena generalna , a imaju preko 3000 rs i jos rade
Post je spojen: [time]Mon Jan 4 22:20:02 2010[/time]
_________________________________________________
a sada da kupis novog na primer imt539 , on ima lose da radi od traktora koji je stariji 20-30 godina

70-80 god? pa ti taktori imaju 30 do 40 godina i imaju 3000rč:haha: ako ćeš realno to i nisu neki radni sati za toliko godina...a i takve traktore ćeš teško naći da kupiš....

ja imam imt 539 2003 proizveden ali sam ga kupio u proleće 2004 prvi vlasnik, ima 1700 i neki rč i ništa mu nefali, tj radi ko švajcarski sat, a od poslova sve radi pa čak i ore...
 
pa i moj 539 sve radi , ali ja sam mislio na traktore koji su 2006-do sada , evo moj komsija ima 539 ja mislim da je 2006 godiste sa njega samo se vozi po putu nikad nije orao , i sada baca ulje na poklopac gde mu se sipa ulje
 
Nazad
Vrh