Teljenje krava

Otelila mi se jutros krava zensko tele otac HUPSOL , majcin otac HOLZER :) Lako telenje , tele normalne velicine , krava se dobro spremila ko bomba je :)
 
nadamo se , prezadovoljan sam ovom HUPSOLOVOM Prvotelkom , sad je zasusujem oko 10l je na dan jednom je muzem ..termin je 26.jula :)
 
Srecna prinova. Dok se ja petljam po njivi da sejem kukuruze,mama je otelila prvotelku i jednu stariju kravu. Ima par dana,datume tacne ne znam jos. Sad odoh da nastavim gde sam stao.
 
narode juče telenje za ne povjerovati ispalo tele i vodenjak ko da je neko istreso iz kante tačno me pripala .bez ikakvih znakova da će se teliti odjednom samo ispade ,toliko me iznenadilo da se nisam sjetio da slikam
 
Evo jedne prinove kod mene,konacno vala.Devet dana je prenela van optimalnog roka i tele bogami solidno krupno.Srecom cale mi je bolji od pojedinih veterinara kad je teljenje u pitanju,pa bar tu nemamo problema.Inace morali smo nas cetvorica valjano da povucemo,ali sve je proslo dobro_Otac je Hadon,tele musko,sto nam je gotovo uvek bio slucaj kada su krave malo duze prenosile.
 
Danas mi se otelila krava sa torzijom materice.Sve sam se namucio i najvise mrzim takve zahvate.Sva sreca pa se zavrsilo dobro,tele zensko od jako dobrog bika Dinasty od Alte.
 
Telenje je bilo pre sat vremena, muško tele
650885d5d3e74c04a1b0997.png
 
Malo da ažuriramo temu:Jutros mi se otelila krava uz pomoć veterinara-muški blizanci-otac Velton (simentalac).Za sada sve u redu.
 
Evo jutros jedne prinove,taman na vreme pa smo se mogli opraviti na zetvu.Krava cerka VANS-a(sin VANSTEIN-a),osemenjena VENKOR-om,tele zensko.Lako teljenje sa nekoliko dana prenosenja,za sada sve u redu.
 
Nazad
Vrh