Teljenje krava

Hvala kolege na lepim željama, bio sam na mini odmoru a dve noći sam dežurao kod krava a treću kod ovaca a na ovoj zimi baš i nije zanimljivo. Miloše korisne prinove, baš mi je drago da si zadovoljan, znao sam da ide u dobre ruke. A za obezrožavanje samo dođi kaži koju hoćeš i nećemo je dirati. :ppozdrav:
 
Juce se otelila jedna krava,zensko tele,inace bik je iz mog odgoja sin bika Malhal(osemenjavan vise puta nije htela ostati,pa je moralo prirodnim putem)
 
Sada se otelila prenela 7 dana zensko tele od Metcatora Bayer genetik bik.Koja pasta je najbolja za obezrozavanje i do kada se primenjuje?
 
Korisna prinova i da bude odlična krava! :ppozdrav: Nema velike razlike oko pasti, bitniji je momenat primene. Najbolje je oko 7 dana života. Mada sam radio i sa mesec dana sa pastom, bez ikakvih problema.
 
Plus dostava naravno, koja izađe skoro pola toga :osmeh: Zato naručiš svašta nešto i ispadne jeftinije.. Obrije se dlaka iznad začetka rošćića, koji se napipa kao pupoljak, kao pola zrna soje. Na taj obrijani krug se nanese pasta za obezrožavanje i tele zadrži nekih 5 min, jer njega to malo peče pa bi ono to da skine o zid, jasle, pod... Posle 5 min se pusti i posao završen. Na tom mestu dođe do nekroze tkiva, koža postane čvrsta i tamna, ona otpadne nakon 20-30 dana i nema roga.
 
Nema nikakvih, ništa se više neće bojati par dana nego kad ste postave ušne markice. U odnosu na termokauter ovo je mnogo bolja opcija, manje invanzivna, manje bolna i 1000 puta prijatnija i za tele i za onog ko radi.
 
Koje godiste treba ove godine da je maticena krava da bi od nje mogli ostaviti zensko tele?Moja krava za koju me interesuje je 2011 god.
 
Nazad
Vrh