Teljenje krava

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.721
Lokacija
Stubal, Kraljevo
Primetio sam da ove teme nema na forumu.Danas mi je jedna krava poravnala 300 dana steonosti,veterinari kažu da to nije ništa čudno.Ima li iko iskustva sa tako dugi graviditetom?
 
Nije to problem, ali ako se uskoro ne oteli trebalo bi da je pregleda veterinar da nije nešto drugo u pitanju.
 
310 dana i bilo ok. pre nekoliko godina pita moj stric naseg veterinara, inace vrsnog strucnjaka, sta da radi jer mu je krava prebacila rok ne secam se vise koliko dana, a on mu odgovori isto pitanjem dal si cuo za neku da se nije otelila :D
 
Isključena je mogućnost greške,tri puta proveravano(kod nadležne institucije).Nije nešto posebno mlečna krava ali je u prethodnom teljenju imala dvojke.Zdravija je od mene.
 
nemoj nista da brines, ako krava se ponasa normalno (jede, preziva), nemoj da je diras, otelice se.
 
Crna mešana krava otelila se crveno krupno muško tele od crnog bika na 292 dana.
 
alfa 9 je napisao(la):
kakav seminar??
Pa to Klub 100P+ organizuje vec koju godinu.Moze da ide ko hoce.Ima predavanja od strane profesora sa faksa a govore i proizvodjaci.Zanimljivo je...samo je mana sto se odrzava u isto vreme sa Zlatiborskim seminarom.
 
Nazad
Vrh