Teljenje krava

Noćas se jedna krava otelila, Hupsolova ćerka, drugo teljenje i drugo muško tele, al nek je korisno. :osmeh:
 
Kad popunis kapacitete i prestanes planirati da prosirujes okrenuce na zenskace ,tako obicno biva....
Nek je ono tebi korisno.
 
Uvek tako biva :) Al su kapaciteti prepunjeni al dobre ženske teladi nikad dosta. Što ih je više oštrija selekcija može da bude. Inače 3 junice su steone i tri su stare oko 8meseci i 8 krava, koje su mlade.
 
Jel steona Macvanka?
I gde si ti kod nas pre neki dan....?

Jeste steona, povađala je dva puta dok nisam uklavirio kakav joj je ritam, baš za zadnja dva puta sam bio na omoru, osemenjena je sa Wirbelom. Biće odlična, vidi se uticaj RHF gena, baš ima mlečni karakter. Nisam mogao doći nikako, imao sam svadbu u komšiluku a trebalo pripremiti za silažu njive i objekte, sledeći put se nadam da ću doći a ti da uzmeš sad šampionski pehar :ppozdrav:

Korisne bile prinove kolega:ppozdrav:
 
Ej bre, to baš kad krene ono krene... Ali samo polako, uvek ima i crnih i belih dana, to se dešava, takav nam je usud. Ne može čovek da se ne sekira ali probati što manje.
 
MA mene bas krenulo sa stokom... Ja se sve vise i vise trudim da povecam broj grla a ono sve gore i gore ide...
 
Danas me opet krenulo... Pobacila mi krava tele u 4 mesecu!!!!!!!!!!! Bas me krenulo...

E jbg.......I meni pocetkom septembra pobacila krava u 7 mesecu i junica u 6 mesecu,kravu dao na klanje jer nisam video da je pobacila,radnik neiskusan i nije mi rekao, pa sam je zasusio_Ona povecala mleko a ja joj ubacio injektore za zasusivanje.Junica u ispustu pa su je verovatno udarile ove druge.Krava i junica su bile majka i cerka..........
 
Sinoć kad sam se vratio sa sejanja zateknem kući prinovu :) Otelila se junica, muško tele, otac Raigras (ako se dobro sećam, moram pogledati papire). Tata kaže da se dosta lako otelila. Na muži je dosad mirna kao jagnje ... pu, pu, da je ne ureknem :)

rVncc7T.jpg
 
NEka je korisna prinova :) I meni su predlagali istog bika nisam znao da teli laka teljenja. Da budem precizniji predlagao je da u holstajn kravu ubacim ovog bika :)
 
Eto nisam dugacko cekao, malopre se otelila, na prvi pogled smo se zaradovali da ce biti dva komada

5km34l.jpg


Medjutim ovnic prekrstio noge i ceka da se iscupa.. Relativno lako telenje uz malo pomoci, fino doneseno i ono najgore MUSKO.. Ali neka je zivo i zdravooo....

2ytwt40.jpg


fuc9df.jpg
 
Nazad
Vrh