Proso

Razlika u boji ali i u težini zato se i odvaja. Istog sam mišljenja da dobar selektor i dobar majstor očisti to bez problema. Kao deca samo provejavali proso na vetru:osmeh:
 
Poslao sam tatu da obiđe golubčiju pijacu u Subotici i da vidi cene , Iz kombajna na džak 50 din kg,selektiran na džak 60-65 din, na malo po kg selektiran 90 din. Farm komerc Čantavir 36 din. E tako mi je preneo nadam se da nije pomešao nešto.
 
Poslao sam tatu da obiđe golubčiju pijacu u Subotici i da vidi cene , Iz kombajna na džak 50 din kg,selektiran na džak 60-65 din, na malo po kg selektiran 90 din. Farm komerc Čantavir 36 din. E tako mi je preneo nadam se da nije pomešao nešto.

Pa to je bas malo.
Mislio sam da je mozda malo veca cena,pa da ga sejem,ali jok.
 
Opcija 1,prelistaj oglase pa vidi ko prodaje za papgaje.
Opcija 2 ,idi do Subotice nedeljom na golupćiju pijacu ,tamo nađeš selektiran 100%.
Opcija 3 ,dođi do mene pokloniću ti džak neselektiranog.
 
Mogu ga ja selektirati na vršalicu, imam dobra sita, to nije problem......

Gdje se nalaziš, mogli bi se dogovoriti, ako nenađem negdje ovdje kod mene......

Čini mi se dobra kultura poslije ječma da se posije......da imam za jedno jutro, do 2 maksimalno
 
Dobio danas info, da oko 50km od mene ima sjemenskog prosa, za oko 1,1€ po kilogramu
 
ezhpnn.jpg

i mi posejali 1kj za probu,
 
10pu39y.jpg

rastimo sutra prskanje. Zna li neko dali moze sa Meteorom da se prska :ppozdrav:
 
Seme je nabavljeno zahvaljujući kolegi Talianu, imam sada par pitanja. Posle žetve ide tanjiranje jednom/dva puta, setva, a veštak? Neko valjanje? Koliko traje vegetacija?
 
Mims nemoj bez veštaka u postrnoj ,ubaci azot jel čisto sumnjam da će NPK da usvojii nešto posle nešto folijarna. Vegetacije kod mene prošle godine je trajala tačno 77 dana na današnji dan(prvi dan leta) se prvi put videla napolju.kosila se pre prve soje.
 
Nazad
Vrh