Claas

Evo rezultat današnjeg rada, na vidiku mi je neki finiš kroz par dana..pa će se onda heder pregledat i to će biti to .. :D




Ćekam još i nove naljepnice i onda će to biti to .. :)
 
Svaka čast.Kao nov,ima taj da jede živu decu.
Nije mi jasno što se vi ostali čudite za potrošnju gore pomenutih kombajna?Jel treba možda da troše 5 litara po ha?
 
o kojem usevu i prinosu se radi? i meni se cini da je malo jaca potrošnja.

Radi se o skidanju kukuruza.
Prinos je 7643kg/kj suvog zrna/kj...!

Imam sve zapisano u rokovniku merili smo svaku sitnici radi uporedjivanja kombajna, ali sam na brzinu pogledao i to sam samo napisao.
Sutra cu napisati jos neke podatke o trosenju u psenici i soji, ako nekoga bude zanimalo.
 
Radi se o skidanju kukuruza.
Prinos je 7643kg/kj suvog zrna/kj...!

Imam sve zapisano u rokovniku merili smo svaku sitnici radi uporedjivanja kombajna, ali sam na brzinu pogledao i to sam samo napisao.
Sutra cu napisati jos neke podatke o trosenju u psenici i soji, ako nekoga bude zanimalo.

Može Sale samo izbaci podatke. Mene zanima.
 
Mogu pomoci u jednom delu sto znam.
Za lexion-a 450c sa motorom od 250ks potrosnja mu je 10.6l/kj
A Mega 204 sa tim motorom od 204ks potrosnja je izmedju 9.8l/kj

Ovo je mereno u tablama od po 50h

Jedino sto je leksion skinuo tablu za dan, a megi je skinula nekih 25h taj dan.


A da ne bude da nismo se razumeli...kako ja znam lexioni imaju catepillar a mega Mercedes ov motor
 
Malo da olakšamo diskusiju o motorima na CLAAS kombajnima za koje su trašeni podatci:
2nsq2xi.jpg

i6b9zq.jpg
5otvg3.jpg
2u7xbg8.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa otprilike malo zapadnije od Vas sa zaustavljanjem kod Vašeg školskig druga i pregleda jednog Claas-a 76 i onda kod ovog GAZDE.E, tu smo uz laki razgovor pregledali Dominator 98 i uz još jedno zaustavljanje u okolini se vratio kući da istovarim robu i pogledam da li su pilići polegali!!!
 
Daleko od toga da ne volim, ali ga je gazda tako parkirao da mu ne možeš ništa odnosno ne možeš mu prići!
 
@ panonstib
vi ste mene kritkikovali, pa moram i ja vas sad. kad sledeci put dolazite obavezno se javite, ili ovde, ili preko telefona. da se ispricamo, al na ovom terenu. i usput ako imate volje pogledate nase skromno domacinstvo.
 
Nazad
Vrh