Claas

novajlijo soju nisam radio jer kod mene se malo sije ,a psenice 10 tak hektara sitnije parcele a u tabli sam imao skoro 20 ha bez stajanja kipanje u voznji nas dvojica ...
 
Između 78 i 88 je veća razlika kako po učinku tako i u novcu a meni bi trebao za 20 ha pšenice i oko 40 ha soje. Za vlastite potrebe isključivo. Koliko stane otprilike u bunker.
 
Danger citao sam u tvojim porukama da perkinsovi motori na claasu nisu pouzdani i veci su potrosaci, nasao sam 88 sa perkinsom (j.. nemoz naci sa MB) ako moze malo obrazlozenje.
 
Gospodine AGRO PLUS 95 "ajde se Vi nama predstavite u delu FORUMA za predstavljanje novih članova pa da dalje razgovaramo. :ppozdrav:
 
Evo znao sam da budem nekog uvredio (panonstib), pridvece budem se predstavio j... imam posla . Pa budemo :ppozdrav:
 
Niste Vi mene uvredili nego je red se prvo predstaviti ako već hoćete neke informacije da dobijete, a ne da neznamo ni sa kim se dopisujemo. :D
 
koliko sam primetio na 88 su obicno perkinsi,zasto toliko trose neznam,mnogo ih se zali na potrosnju,kod mene blizu jedan coek je zbog tog prosle godine prodao 88 jer nije spustao ispod 18l po jutru sto je preterano mnogo a nosio je i pumpu dizne itd......cak i jedan clan sa foruma se zalio na potrosnju,necu reci ko je samo cu kazati da mu se radilica i bregaste okrecu jos uvek :haha:,ja danas skinuo 18 jutara soje sa 110 litara,nekad bude i po 5 litara kad nema setanja i kad nije polegla
 
Evo sad sam se predstavio pa da krenemo dalje denger nije li to malo previše? Ja sa DF m1000 požanjem 10 kj pšenice sa 50 do 60 l bez tarupa ok to je pšenica al za Claas što je previše, previše je . Claas mi se svidio jer je čvršče građen pocincan i po ucinku e sad jedini potrošnja i malo skuplje oržavanje.Danger koliko sa Claasom možeš požeti soje za dana ak je osrednji prinos i čišća.
 
nije to zmaj pa da mu smeta secka :D
Post je spojen: [time]1284753410[/time]
_________________________________________________
pitanje ti je jako nikako a evo zasto,ova godina je takva kakva je i u psenicu se nije moglo pre 9-10h,juce sam krenuo tek oko 12h,i kako sad da ti kazem koliki mu je dnevni ucinak kad se smrkava vec u 7h,a evo ti par informacija,danas uradio 8kj za tri sata al poleglog,radio sam prosle godine nepoleglog balkana za 1h 4kj,a bude i 2kj za 1h,sve zavisi dal je poleglo,koliko je masa jaka,dal je stabljika zrela ili je zelena sa liscem a maune zrele,dal ima korova,koliko se setas od njive do njive itd.....dal je balkan ili je usrani gorstak ili galeb.........
 
Pitanje je na mjestu jer od 12 pa do 19 i traje žetva u ovo doba godine jedino korov i usitnje parcele doista je problem. Blago vama vi žanjete a kodnas leva :kisa: ljud nisu poželi ni suncokret.
 
Briješ ti to gadno sa Claasom ::novac:: jel u takvim udarnim terminima bude kvarova? Kod nas kad zađe sunce stabljika povuče vlagu počne se štopat i ako nema trave, preostaje samo dići heder pa kući
 
maksimalno se trudim da nebude.........detaljna priprema pred sezonu i nema problema,moze samo glupost da ti se desi kao meni ove godine u zetvi roknula zadnja slamotres osovina,bila vec napuknuta,a cena prava sitnica,za te pare mozes da kupis i haj osovina za zmaja i da ih imas dozivotno
 
Neznan za 78 dominator dosta je jeftiniji za nekih max 45 ha soje možda bi bio dovoljan? Ako posijem 15 ha ranije sorte. 88- 98 cjena je 35000-40000 evra
 
Nazad
Vrh