Claas

78-ica,ali može i nešto slično...,Abro u mom komšiluku :sta:
 
Ima kod mene u blizini 76 -ica .Ista je kao i ova 78.Po čemu se razlikuju?
 
novija serija ili da kazemo naslednik,76=78,86=88,96=98 itd,razlika kabine neki detalji karoserije itd,u principu skoro pa isto sem godista i sedista :D
Post je spojen: [time]1260049293[/time]
_________________________________________________
@Abro
jel tvoj perkins makina
 
U neku ruku nazalost, da ne kvarim renome sve je ok ali naviko sam na mecu i mnogo mi se vise svida.Ko je tero jedno i drugo zna o cemu pricam.
 
:D,zato te i pitam jer ko god ima perkins u mom kraju psuje na taj motor zbog potrosnje,a i forumas markan isto tako se zalio na potrosnju,ja sam sa mecanom prezadovoljan 5lit soje 7lit. psenica :D
 
Bolje da cutim. Ali ispod D88 je jako tesko naci sa mecom do 90g. cak mislim da ih ni nema da do tih godina je jos D88 bila problem, na njoj se prelamalo a iznad 90g sve rede do cak nestanka perkinsa u claasu.
 
Na 78,88,98 mislim. Jako puno sam ih se nagledao kad sam se odlucio za pazar. A sad ako nas nateraju skidati heder u transportu bicu jako prezadovoljan sto sam uzeo ovaj najmanji (od ova tri).
 
malo pojasni detaljnije zasto ......zbog skidanja hedera si zadovoljan sa 78,nije kvaka u kombaju nego u hederu,koji imas heder
 
danger je napisao(la):
malo pojasni detaljnije zasto ......zbog skidanja hedera si zadovoljan sa 78,nije kvaka u kombaju nego u hederu,koji imas heder
Tacno tako. Heder je od 3m tj sirina kombajna. U pocetku sam se nervirao (z162-4.8m a sad 3m) ali sam u toku prve zetve primetio koje su prednosti i sad mi nesmeta.
 
trenutno imam i 3.9 i 3metra,znam o cemu pricas al sporo ide sa 3 metra a usput na 98 heder od 3 metra izgleda kao igracka,cak je za nijansu siri kombaj od hedera,3 metra je na prodaju ako nekog zanima :bravo:
 
Pozdrav svima,da se pohvalim prosle nedelje mi je stigao Claas Dominator 106 iz Svajcarske.I ujedno da li neko ima iskustvo sa ovom masinom?
 
Nazad
Vrh