Claas

Decki
Trebam da napravim servis (zamena ulja i filtera) na CLAAS TUCANO 320 - prvi kako je kod nas, pa me zanima ima li negde kakove upute za skinuti, gde se nalaze filteri ulja/nafte i koje ulje sipate u motor (specifikacija), Motor Mercedes 205 KS
Iskreno do prošle godine bio na JD pa mi sve ovo izgleda komplikovano
unapred hvala
 
Trebalo bi da si uz tucana dobio i uputstvo za upotrebu, tamo sve lepo piše...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Da čekam da mi drugar nabavi na nekom od Balkanskih jezika, ono što sam dobio teško kužim (PL), nešto uz pomoć Google translate, jedino slike pomažu
lp
 
Decki
Trebam da napravim servis (zamena ulja i filtera) na CLAAS TUCANO 320 - prvi kako je kod nas, pa me zanima ima li negde kakove upute za skinuti, gde se nalaze filteri ulja/nafte i koje ulje sipate u motor (specifikacija), Motor Mercedes 205 KS
Iskreno do prošle godine bio na JD pa mi sve ovo izgleda komplikovano
unapred hvala

Pa filteri ulja motora treba da su kod motora a filteri goriva kreneš od rezervara i gledaš vod goriva i nađeš filtere ništa jednostavnije.

I ako ti nije teško upiši pravu lokaciju.
 
@agrovet,28l API CI-4,ACEA E6\E7 10w-40 ili 15-40 ja bar mislim da toliko nije presudna gradacija sta vec budes nasao sa tim specifikacijama-mozes @Stalkeru da postavis pitanje-uvek izadje u susret,Motor bi trebao da ima 205kw a 279hp ako se radi o OM 906 la.
 
Debelo si se nešto zabunio...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
A koji motor? Čini mi se da u svakom modelu ima po minimum 2 vrste motora. Najlakše je naći po kodu motora. Kod motora(kombinacija slova i brojeva) nalazi se u broju motora, a kod nekih je izliven na bloku motora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prekjuče krenem da podešavam kombajn za pšenicu i kad sam podesio reko aj da ga isteram da upalim malo vršalicu i kosu, ja da upalim on ni kvrk. Kod mene na 108-ici se vršalica i kosa startuju na prekidač, nije mehanička komanda. Ja isključim komandu pa opet probam ono opet ništa. Gledam, tražim, sve normalno. Probam zulu da izvučem, neće. Otvorim dole ispod prekidača vršalice i kose a tamo haos, kad me šlog nije strefio. Iskidan sunđer i napravljen brlog a snop žica na pola precvikan. Pacov se uvukao i napravio cirkus, progrizao plastični bužir i pregrizao 4 žice i još 3-4 napola oštetio. Pootvaram sve do komandne table kad i tamo brloga, prodefilovao je kroz svu instalaciju. Ljudi moji koliko sam tad bio ljut, nisam znao šta bi sa sobom od besa, da me nije bilo sramota plako bi ko dete. Juče stric i ja to ispovezujemo i spakujemo, probamo sve i sve radi. Probam sve komande, sve radi. Jedino mi onaj alarm i lampice STOP koji signaliziraju neki problem ne rade kako treba, lampice se pale ali alarm je jako tih i isprekidan je, kao da gubi kontakt negde. Izgleda da je i to oštećeno, pa ću morati i to pogledati.
 
Ja sam imao sličan problem. Uvukao se miš a terijeri ga nanjušili. Precvikano preko 20 komada žica i jedno hidraulično crevo...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Kako rešavate problem sa miševima i pacovima? Pomažu li tu neki rasterivači? Taj deo gde mi je kombajn nije betoniran pa ne mogu da ga dignem na klocne i da podbacim tepsije sa uljem pod točkove, to bi sigurno rešilo problem al to ove godine verovatno neće doći na red tako da moram tražiti neku alternativu...
 
30aav6x.jpg
 
Nazad
Vrh