Claas

Miovane proveri i pumpu za vodu obavezno.
Imao sam vise slucajeva da prioklizava radno kolo taman toliko da je**. na leru i u trnsportu ok, a u opterecenju pregreva. mada i ciscenje sistema ne moze da skodi.
 
Možda mnogi i neznaju da Antifrizu temperatura ključanja je viša od temperature ključanja vode.:ppozdrav:
 
dal si slucajno skidao ventilator sa vodene....

Menjao sam vodenu pumpu letos,stavio sam Tesansku.

- - - - - - - - - -

Milovane jel od Mege paše hladnjak?

Mislim da ne pase,ali mogu da premerim.
Kod mene je antifriz na -13,i kad sam ga kupio bio je antifriz.

- - - - - - - - - -

Kupio sam ja pred zetvu sredstvo za pranje hladnjaka i uradio sve po upustvu,ali nista nisam postigan.
 
Postoji jeftije rešenje, hladnjak se potopi u metalno bure da ceo ogrezne u vodi, doda se 2kg. kaustične sode i kuva 2 sata.Neverovatan efekat se postiže.Soda pojede svu masnoću i kamenac.
Neće soda skinuti kamenac ni malo,soda (NaOH)skida svu organsku nečistoću,za kamenac se posle pranja sa sodom i ispiranja vodom tretira sa kiselinom (H2SO4,HCL....) ili neko sredstvo za WC šolje (to su kiseline).
NIKAKO NE MEŠATI bazu i kiselinu dobićete so+vodu i nema efekta.
 
Ako imas nekog ko radi hladnjace pitaj ga da ti da sredstvo za ciscenje.To se naprska i posle peni ko hidrogen,ali mora da se radi po toplom vremenu,zaboravio sam kako se zove
 
Ako imaju isto takvo saće, u suprotnom skineš i odneseš u Inđiju i problem rešen ako je do hladnjaka.
 
064 2166557 ovo ti je jedan,drugi je mansa u jakoj velikoj guzvi uvek ako niko ne okaci broj potrzicu ga ja, a treci otac i sin koji su najbolji i najskuplji ne zmnam dal rade posto je cale od tog lika u krevetu explodirala mu boca
 
Nazad
Vrh