Claas

Jel ovako nešto?

claas-dominator-106-vizhuto-000_fitmax_698x520_1.jpg
 
Kod nas popravlja i čisti jedan majstor te hladnjake tako da blindira te saće koji puštaju i još jedan limar za oluke radi isto.:ppozdrav:
 
Jel ovako nešto?

claas-dominator-106-vizhuto-000_fitmax_698x520_1.jpg

Tako nesto,moram da odem sutra do kombajma da vidim.

- - - - - - - - - -

Pa mozda bi mogao da se ubaci od kamiona 1213 ili 1317. Nose isti motor a ni sace im nije previse gusto. Bilo ih je po oglasima.

Pa moracu da se raspitam za sve kombinacije.

- - - - - - - - - -

Kod nas popravlja i čisti jedan majstor te hladnjake tako da blindira te saće koji puštaju i još jedan limar za oluke radi isto.:ppozdrav:

Meni ne curi nigde hladnak,nego drzi veliku temperaturu.
 
Ja bi reko da su to isti hladnjaci prva i druga slika,samo je okrenut za 90 stepeni onaj što je na paleti.:ppozdrav:

Pun ti je unutar hladnjaka kamenca i to očiste i zaleme nazad poklopac i bude kaj nov.
 
Kod nas popravlja i čisti jedan majstor te hladnjake tako da blindira te saće koji puštaju i još jedan limar za oluke radi isto.:ppozdrav:
Kod nas je propeler na kamionu probio 10% celija i sve je to majstor zablindirao. Mislio sam da ce biti problema sa pregrevanjem ali je sve bilo ok cak i po najvecim vrucinama. Kod kombajna ne znam kako bi se ponasao ali sve zavisi od toga koliko je celija osteceno.
 
Ja bi reko da su to isti hladnjaci prva i druga slika,samo je okrenut za 90 stepeni onaj što je na paleti.:ppozdrav:

Pun ti je unutar hladnjaka kamenca i to očiste i zaleme nazad poklopac i bude kaj nov.

Nisu isti,pogledaj prikljucke za creva.

- - - - - - - - - -

I meni je bio na zmaju zablindiran na sve strane,pa mi je drzao temp plafon 60.

- - - - - - - - - -

Na clasu sam letos pred zetvu skinuo hladnjak,oprao i izduvao,ocistio sam ga bio je kao nov. Nijedna celija mu nije blindirana.

- - - - - - - - - -

Ili je kamenac iznutra smanjio protok ili da nosim glavu na hidrotest. Od neceg moram da krenem.
 
Zvao Almex, hladnjak je skromnih 535000.00 din

- - - - - - - - - -

Nasao sam firmu u Bg-u remontuje hladnjake, menjaju komplet sace. Treba da im dam dimenzije i odmah ce da kazu cenu
 
ja ti rekoh,koliko je a on sad i poskupio!
ja mislim da je kamionski hladnjak ima gusce sace pa bi se opet grijao!
 
- - - - - - - - - -

Ili je kamenac iznutra smanjio protok ili da nosim glavu na hidrotest. Od neceg moram da krenem.[/QUOTE]


Najverovatnije i unutar motora u kanalima se stvorio kamenac kao i u hladnjaku , idi u prodavnicu kupi cilit bang za ciscenje kupatila (kade,lavaboa ,wc solja) sipaj malo u vodu razhladnog sistema i upali kombajn da radi motor da mesa vodu i da greje , posle izpusti operi par puta pa ponovi sa cilit bangom samo pazi nemoj puno staviti jer hoce malo da se peni ja sam to uradio jer mi se grijao od tad motor u zetvi uvek dobije kijavicu jer se prehladi . Cena cilit banga je nekih 300 dinara.

-----------------------------

Ali ako bas hoces da menjas hladnjak i da trazis kod madara pogledaj na mestima gde razklapaju kombajne imas puno jeftinije da nades .
 
Najverovatnije i unutar motora u kanalima se stvorio kamenac kao i u hladnjaku , idi u prodavnicu kupi cilit bang za ciscenje kupatila (kade,lavaboa ,wc solja) sipaj malo u vodu razhladnog sistema i upali kombajn da radi motor da mesa vodu i da greje , posle izpusti operi par puta pa ponovi sa cilit bangom samo pazi nemoj puno staviti jer hoce malo da se peni ja sam to uradio jer mi se grijao od tad motor u zetvi uvek dobije kijavicu jer se prehladi . Cena cilit banga je nekih 300 dinara.

-----------------------------

Ali ako bas hoces da menjas hladnjak i da trazis kod madara pogledaj na mestima gde razklapaju kombajne imas puno jeftinije da nades .[/QUOTE]


koliko si ti stavio cilit bang-a na pun sistem vode a da ne bude previse
 
Poslednja izmena:
Ja sam to stavio u zetvi u sistem , oko 35l je u sistemu i stavio sam pola cepa , uvece izpustio napunio vodom ponovo upalio posle stajao do ujutru ponovo izpustanje ,pa dopuna i ponovo cilit bang i tako sam uradio tri puta nemozes zamisliti kakva voda je izlazilo uvece posle celodnevnog rada.
 
Jesi probao termostat......

Stavio sam termostat na 71 i opet isto,posle sam ga izbacio i opet isto,jedino je razlika bila sto bez termostata u transportu jedva odlepi kazaljku od minimuma.

- - - - - - - - - -

U zitu drzi ujutro do nekih 10h na pola,posle drzi izmedju pola i crvenog, i pocinje da penje jos blize crvenom i onda moram da mu otvorim haube i da smanjim brzinu kosenja i tako svaki dan.

- - - - - - - - - -

A u suncokretu ne prelazi pola.
 
Ista stvar je kod mene bila, nisam sipao antifriz kada sam radio motor već vodu, i zasro novi hladnjak koji je zastopan bio moj je mogo gurat cijeli dan uz obavezno ciscenje, i jesenas skinem hladnjak prokuvam vodu i naspem sode bikarbone i sirčeta i 6-7 puta to kroz hladnjak, i ocistio se dobro ispalo svega i svasta, kupio sva nova crijeva i kada vratim motor gore sipam antifriz ...
 
Nazad
Vrh