Claas

Pa ajde ljudi dajte slike, pricajte kako radi, dal' i mi da prelazimo na te strance! Jedan caletov prijatelj je
uzeo mislim 108icu, za 35 000e, u super stanju, bas ocuvan!
 
uzeo sam 5 dana pred zetvu dominator 98s,prezadovoljan sam al ga nisam uzeo od srca zato sto nije hidro inace je u super stanju zdrav nigde rdje i odusevljava me sto claas ima podcincan lim bar 98 neznam kako stoje mladje generacije sto puno znaci za kombaj da nerdja,al nisam se pokajao jer je odradio ono zbog cega sam ga i uzeo a to je secka,sa klasom sam uradio samo zita i soje 420 jutara,a zmaj je uradio oko 180 jutara jecma,zita,soje,suncokreta i kukuruza,a inace sam pre sa zmajem radio oko 300jut.svega a sad sa dva izadje 600 jutara,zmaj je radio jako malo zita i soje bas tamo gde se nisam hteo zavlaciti sa klasom po kojekakvim gudurama,inace je zmaj bio aktivan u suncokretu i kukuruzu,najverovatnije cu menjati klasa za isti al hidro pod uslovom da bude u stanju ko i ovaj vec sam se u sustini dogovorio sa covekom gde sam ga kupio da menjamo cim mu stigne hidro 98sl i ako bude zadovoljavao sa izgledom menjam, a slike ......sad cu ga u nedelju slikati u hangaru je opran pa cu da slikam i valjda cu uspeti da stavim na forum nisam bas strucan al pokusacemo.
 
Moj Claas: Dominator 108 SL ( hidro ) 89 godiste kupljen ove godine, godinu dana radio kod nas pre toga je uvezen iz madjarske. Cena je bila sa zitnim hederom od 5.1 m ( + kolica ) i sestorednim adapterom ( Stariji claas adapter bez tarupa ) 30.000. E. Motor mu je RABA-MAN od 210 KS. Sest slamotresa, sirina bubnja 160 cm itd. Kombajn je stvarno azdaja. Radio sam sa njim soju i kukuruz. Ucinak u soji je 3 - 3.5 KJ/sat a u kukuruzu 3 KJ/sat. Potrosnja u soji 5.7 - 7 litara/KJ, a u kukuruzu 7-8 litara/KJ. Ogromnom ucinku ne doprinosi samo njegova brzina u vrsenju, nego i ogromna pokretljivost na krajevima parcela. Ne izgubim sa njim na krajevima vishe od 10-15 sekundi i ponovo vrsi. Kad mu ispraznim pun bunker petotonka je puna. U soji mogu sa njim da okrenem nekoliko krugova i nema gubljenja vremena sa praznjenjem kao kod zmaja. Praznjenje punog bunkera ne traje duze od 1 min. Fenomenalno cisto vrsi sve. U prikolici nema nista drugo osim kukuruza ili sta li se vec vrsim sa njim. Najvishe sto sam uradio sa njim bilo je 32 KJ kukuruza za jedan dan na razbacanim parcelama. Ukupno nam je ovrsio oko 380 KJ ( soja i kukuruz ). U prethodnim godinama nikad nisam uspeo da zavrsim kombajniranje na vreme sa mojim zmajem pa sam nekih 100-150 KJ placao drugima da mi ovrse. Ove godine tog problema nije bilo :osmeh:.

27wt4p1.jpg


fkmyig.jpg


zlb21t.jpg


rvcysi.jpg
 
E takve postove volim da vidim :D Po svemu napisanom vidi se da si zadovoljan i da je novac investiran u pravu mašinu. Sa srećom da te dugo služi :sreca:
 
koliko mi se cini jel to nema secke na 108,i jel nemoze brze u soji da radi sa obzirom da je 160 i heder 5.1,kolika ti je brzina kretanja u radu?
 
danger je napisao(la):
koliko mi se cini jel to nema secke na 108,i jel nemoze brze u soji da radi sa obzirom da je 160 i heder 5.1,kolika ti je brzina kretanja u radu?

Nema secke, brze ne mogu da vozim zbog kose koja ne stize da pokosi lepo ako vozim brze. Brzinu ne mogu da ti kazem jer mi ne pokazuje lepo. U bilo koju brzinu da stavim pokazuje mi kao da se vozim u trecoj brzini, a soju kosim u drugoj pa tako da to nije realno. Ali ide brzo jer covek ne moze ni brzim hodanjem da ga prati nego mora da trci. A u kukuruzu ide kao belarus u 7 usporenoj brzini ( kornjaci ) pod punim gasom.
 
Čugi je napisao(la):
Ne znam puno o drugima, gledam sa tehničke strane i sa te tačke se može reči da je urađen savršeno. Od svađe daleko, a za raspravu uvek raspoložen! :cao:
onda smo se nasli, i ja sam za raspravu uvek raspolozen...
sve su secke iste druze, nijanse su u pitanju, nema tu neke pameti......
e sad ja neznam da je claas nesto novo izmislio ali da jeste verovatno bi ja vec vuo za to
 
ako su sve secke iste zasto bi onda na lexionu secku spomenuo na poslednjem mestu,jel laverda ima bolju secku :sta:
 
ne zato sto sam ja uzeo klasa al kolega iz sela je uzeo masejca ustvari samo nalepnica inace je LAVERDA,2006god.120moto casova radio samo na oglednim tablama kao reklamni uzorak neznam bas koji je model u pitanju i sta sam htio reci.......posle zetve nije poorao nego je ostavio i kasnije prskao al inace su mu njive ciste radi oko 300 jutara al zita je imao oko 120 jutara,i sad kad je hteo da poore jesenje pocetkom novembra nije mogao jer stalno gusi plug i izbaciva ga iz zemlje koliko je laverda SITNO iseckala a bilo je vlaznije vreme i stalno ga gnjavilo,tako da je popiz......i reko j...... kombaj kad moras iza secke ici paliti strnjak.
 
danger je napisao(la):
ako su sve secke iste zasto bi onda na lexionu secku spomenuo na poslednjem mestu,jel laverda ima bolju secku :sta:
ha, ha, ha...
na poslednjem mestu zato sto na lexionu ima bitnijih poboljsanja u odnosu na druge kombajne na koje bi stavio akcenat pre nego na secku, na to sam mislio a ne na to da ga poredim sa laverdom...
"ja bi leksion pomenuo zbog mnogo stvari po kojima moze da se istakne ali ovo bi mi verovatno bilo na zadnjem mestu...."misleci na secku, eto to sam rekao, neznam ja sta je tu nejasno :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
danger je napisao(la):
ne zato sto sam ja uzeo klasa al kolega iz sela je uzeo masejca ustvari samo nalepnica inace je LAVERDA,2006god.120moto casova radio samo na oglednim tablama kao reklamni uzorak neznam bas koji je model u pitanju i sta sam htio reci.......posle zetve nije poorao nego je ostavio i kasnije prskao al inace su mu njive ciste radi oko 300 jutara al zita je imao oko 120 jutara,i sad kad je hteo da poore jesenje pocetkom novembra nije mogao jer stalno gusi plug i izbaciva ga iz zemlje koliko je laverda SITNO iseckala a bilo je vlaznije vreme i stalno ga gnjavilo,tako da je popiz......i reko j...... kombaj kad moras iza secke ici paliti strnjak.
nebi sad da objasnjavam puno, ovde je tema claas a ne laverda, ali to nemoze biti tacno, nisu svi maseji laverde, samo neke serije maseja se prave u laverdinoj fabrici tako da neznam da li je to taj ili bas masej....
a to sto je lose iseckano ili je lose izvrsavao ili vec nesto drugo to nemoze biti do kombajna, kombajn je verovatno bio lose podesen, neznam da li znas ali i secka se podesava kao i sve ostalo, duzina reza, visina razbacivanja, ugao razbacivanja.....ja ovo govorim iz licnog iskustva i nereklamiram laverdu ali svako ko sumnja u nju moze da mi se javi i u vreme zetve da dodje do mene da vidi kako ovaj kombaj radi, ja sam u zetvi vozio tukana 430 i laverdu, nov i jedan i drugi, zato ja i mogu da komentarisem ova dva kombajna, odnosno claasa i laverdu,nekazem da je bolji ali nekazem ni da ima vecih ili bitnijih razlike, e sad o tim razlikama cu pricati kad se otvori ta tema... :osmeh:


Čugi je napisao(la):
danger je napisao(la):
jel laverda ima bolju secku :sta:

:haha: Htedoh tako nešta napisati, al neću da palim vatru, e danger baš si me nasmejao! NHF Gregorije! :cao:
a sto nenapisa onda, i sta znaci nhf?
 
Upravu si ovde je tema claas,al mi nije jasno zasto onda forsiras laverdu jos od 1 stranice teme claasa,masejac o kojem sam ja pisao je upravo kao sto sam napisao samo nalepnica masej a kombaj je laverda,niko nije rekao da kombaj ima rasipa samo je problem sto je heder 5.4m a secka nemoze da se usmeri vise u sirinu razbacivanja,znaci maksimalno je rasirena i maksimalno dignuti docekacki nozevi na kojima se steluje usitnjenost al opet secka nije u stanju da razbaci u sirini hedera nego vise baca iza sebe i zato je imao problem u oranju,a s obzirom da su tu bili i ljudi iz maseja koji su pustali kombaj u rad i obucavali mog kolegu kupca tog stroja,izgleda da i oni neznaju da ga ''posteluju'' a dolazili su u tri navrata u zitu dva puta u soji i isto tako u kukuruzu,a koliko znam da na klasu i bar na njegovom masejcu secka se steluje samo u sirinu i usitnjenosti a u visinu razbacivanja nema stelovanja,imas radni polozaj,polozaj za izbacivanje slame ili spusteno,i dignutu za transport ustvari da zakacis heder,bar je tako kod mene i na 99% claasova ,ja ovde nekudim laverdu samo pricam o raznoraznim problemima koje ljudi imaju a i gledo sopstvenim ocima,mozda nebi bilo lose da ostavis kontakt telefon posto se razumes u laverde pa da dam kolegi broj posto mu oni iz maseja neznaju postelovati pa da se cujete,i jos nesto ja ovo sve nepricam iz "licnog iskustva"nego se edukujem i obrazujem iz zenskog casopisa "LISA"i tamo pronalazim sve vezano za poljoprivredu :cao:
 
moja masina je inace 88god. heder 3.96m,sirina doba 135, motor mercedes OM 352 A turbo 150ks,izuzetno mali potrosac,ima klimu,bord kompjuter,al nije hidro nego varijatorski pogon,malo se nakvacilas al sve u svemu zadovoljan,ako Bog da menjacu ga za hidro ako nadjem u dobrom stanju i heder 4.2,fali mu tih 20cm,nadam se da ce biti uspesno postavljanje slika.
 
Platio sam ga dosta al am ga i isplatio 34.000+2.000e sam dodao jer sam pred zetvu menjao lezaje na vetru,slamotresima,kais dob biter,duple prste i na rezervnu kosu stavio nove nozeve,ulje i filter,komplet nove nozeve na secku i pet okidackih nozeva jer su bili puknuti,i otprilike to je to,nijednom mi nije stao u radu mada planiram jos malo da pocnem sa pripremom kombajna,prvo cu zmaja pa cu onda klasa ako ga nebudem menjao da ga kompletno pretresem i spremim za godinu.
 
danger je napisao(la):
Upravu si ovde je tema claas,al mi nije jasno zasto onda forsiras laverdu jos od 1 stranice teme claasa,masejac o kojem sam ja pisao je upravo kao sto sam napisao samo nalepnica masej a kombaj je laverda,niko nije rekao da kombaj ima rasipa samo je problem sto je heder 5.4m a secka nemoze da se usmeri vise u sirinu razbacivanja,znaci maksimalno je rasirena i maksimalno dignuti docekacki nozevi na kojima se steluje usitnjenost al opet secka nije u stanju da razbaci u sirini hedera nego vise baca iza sebe i zato je imao problem u oranju,a s obzirom da su tu bili i ljudi iz maseja koji su pustali kombaj u rad i obucavali mog kolegu kupca tog stroja,izgleda da i oni neznaju da ga ''posteluju'' a dolazili su u tri navrata u zitu dva puta u soji i isto tako u kukuruzu,a koliko znam da na klasu i bar na njegovom masejcu secka se steluje samo u sirinu i usitnjenosti a u visinu razbacivanja nema stelovanja,imas radni polozaj,polozaj za izbacivanje slame ili spusteno,i dignutu za transport ustvari da zakacis heder,bar je tako kod mene i na 99% claasova ,ja ovde nekudim laverdu samo pricam o raznoraznim problemima koje ljudi imaju a i gledo sopstvenim ocima,mozda nebi bilo lose da ostavis kontakt telefon posto se razumes u laverde pa da dam kolegi broj posto mu oni iz maseja neznaju postelovati pa da se cujete,i jos nesto ja ovo sve nepricam iz "licnog iskustva"nego se edukujem i obrazujem iz zenskog casopisa "LISA"i tamo pronalazim sve vezano za poljoprivredu :cao:
spomenuo sam laverdu samo na prvoj stranici i ne vise, da li me je cugi ili neko drugi zezao na nekoj od predhodnih stranica i spomenuo laverdu, zato nemoj da pricas napamet nego prelistaj par stranica unazad i procitaj ko je spomenuo laverdu, i malo ste dosadni sa tim da ja forsiram laverdu, ja hvalim taj kombajn jer ga imam ali nekudim claas-a, nema sumnje da je to dobar kombajn...
a jedno je tacno, ili se vezano za poljoprivredu edukujes iz zenskog casopisa lisa ili pricas napamet, laverdina secka ima podesavanje po visini, u 3 ili 4 polozaja, ili preko zljeba, zato secka na tom masejcu, ili ima podesavanje, ili nije laverdina nego masejcova ...
znaci ja ne forsiram laverdu nego kad neko kaze nesto sto nije tacno ispravim ga, isto tako bi voleo da mene neko ispravi kad pogresim u necemu, a ako se nevaram jedna od svrha ovog foruma je i to da naucimo nesto jedni od drugih.
 
Nazad
Vrh