Claas

Problem riješen. Bila su dva odvojena kvara. Ono što nije htio otvoriti cijev za istovar je kriva jedna gumica u cilindru za otvaranje. Valjda neki put uspije ulje da je uhvati i pritisak raširi a nekad ne pa prolazi kraj nje. Drugi problem za koji sam mislio da je vezan i nije neki kvar ali hebe ako nepazim. Kad pritisnem ručicu da uključim bubanj uključi se hidraulični cilindar i tako špana remen i uključi vršalicu. E sad ako nepazim hoće nekad da blokira u donjem položaju a nevrati se u neutral i tad nemogu podići greben. Pošto su to radnje koje slijede jedna drugu , uključim pa dižem i spuštam, to sam primjetio a brzo prestane jer vibracije vrate ručicu u neutral.
 
v7uu14.jpg


Zver naopaka.:osmeh:
 
Molim za pomoc, kako da skinem (sa kakvim alatom) varijatorsku remenicu na biteru sa claas consula da bih zamenio lezaj.
Unapred hvala za bilo kakvu pomoc.
Mi smo imali taj problem na Medionu 320 i grejali smo sa brenerom, i nije moglo sve dok nismo napravili plocu i izbusili tri rupe kroz koje zavijes srafove za remenicu a u sredini ploce veecu rupu sa srafom milslim da je za 24 kljuc koju zavijas, i on povukuje remenicu drugacije nismo mogli :D
 
Pozdrav kolege,zamolio bih one koji znaju da mi kazu nesto vise o dominatoru 96 sa hidro pogonom,na sta da obratim paznju pri kupovini,prednosti i mane tog kombajna...hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Ima i 96 sa hidro pogonom, ta 96-ica koju sam ja video nije imala menjac, tj 1,2,3 brzinu, e sad ne znam da li su sve takve ili
 
Pozdrav kolege,zamolio bih one koji znaju da mi kazu nesto vise o dominatoru 96 sa hidro pogonom,na sta da obratim paznju pri kupovini,prednosti i mane tog kombajna...hvala unapred
ja imam dominator 96 84 god. sa hidro pogonom,ovo mi je bila prva godina sa njim i ja sam prezadovoljan. skinuo sam 180 jutara psenice i 190 jutara suncokreta,bez ikakvih problema. jedina mana po meni su caure i lezajevi na polugama koje pokrecu ladju i sabirnu ravan,ja sam moje biksnirao i opet su dobile lufta, imaju noviji modeli sa ugradjenim silan-blokovima i to je mnogo bolje resenje. Sta god te interesuje pitaj slobodno.
 
I moj dominator 96 je sa hidro pogonom. Kod mene je 14 god. Nisam ništa odgovorio na poruku kolege Pipalov jer stvarno neznam na šta da obrati pažnju pri kupovini. Kvarova ima ali su rijetki. Prije bih rekao zastoj u radu nego kvar. Svaki kvar koji se pojavi je specifičan i vjerovatno se neće pojaviti na drugom dominatoru pa bi rekao da to nije do konstrukcijske greške već do zamora materijala usljed eksploatacije. Kod mene je pukao rukavac na zadnjem lijevom točku( ne sam rukavac nego nosač) ali to je do kojekakvih kanala i tereta kombinirano sa vozačem. Sad da kažem da obrati pažnju na to nema smisla. Jedino da obrati pažnju na hidro pogon. Neko je na ovom forumu rekao kako da se ispita. Neće se ljutiti ako ukratko ponovim da čovjek ne lista poruke. Zagriješ motor i ubaciš u prvu brzinu. Kreneš uz neku stranu na leru i mora da ide ili da kopa zemlju.
Prednosti i mane tog kombajna u odnosu na šta? Ako si imao neki star i sklon kvarovima bez obzira na marku, prije dominatora preporodićeš se. Ako je to tvoj prvi kombajn biće kao da si sjeo u svemirski brod:osmeh:
Neznam kako se žanje u vašem kraju. Do zemlje ili samo vlati. Kombajn može progutati dosta mase pa ako imaš manji greben a žanješ visoko možeš da ideš dosta brzo a to mušterijama nikad nije milo. Kažu juri za parama. Ako ideš do zemlje ili su uski putevi greben od 3,9m je dobar. Ako je malo viša žetva onaj od 6m je bolji.
 
Hvala vam na pomoci,ako padne trgovina podelicu to sa vama.Kombajn ima zitni heder od 4,5m motor mercedes,kukuruzni adapter nema,to bih kupio naknadno.Kakvi su inace u kukuruzu,na koliko se obrtaji mogu smanjiti?
Inace godinama posedujem zmaj 142
 
Obrtaji se nemogu dovoljno smanjiti bez lančanika. Mislim da idu do 750/min. Iako on ima manji promjer bubnja ipak je to prevelika obodna brzina za kukuruz. Sa remenom radim samo kukuruz za silažu u zrnu jer ga odmah nakon berbe melju u silos pa lom nije važan.
 
Pozdrav kolege,zamolio bih one koji znaju da mi kazu nesto vise o dominatoru 96 sa hidro pogonom,na sta da obratim paznju pri kupovini,prednosti i mane tog kombajna...hvala unapred
Na sve moras da obatis paznju od hedera pa preko celog kombajna do secke.Nozevi kose,nozevi secke,lezajevi,drveni lezajevi,hidraulika,motor.Ako ima dosta sitnica koje treba promeniti izremontovati onda se obara cena u trgovanju inace sitnice ako se nakupe usled loseg odrzavanja i zanemarivanja mogu puno kostati.Delova ima za njega ali su papreni kao i za ostale modele klasa.


20151007184535.jpg
[/IMG]
20151007184515.jpg
[/IMG]

Juce kupio ovaj deo neki pinjon pomocu njega se ubrzava i usporava brzina kretanja kombajna ide na varijatorsku remenicu cena 28 000 dinara.Velicine je upaljaca i po meni je bas skupo.Stari je dotrajao nisam ni mogao da ga remontujem.Na bubnju imam isti takav deo i njega sam remontovao pa cu videti trazio sam iglicu i semering iglica je oko 10000 dinara i to nisu imali treba da se naruci pa sam kupio semering neka gumica okrugla velicine 5 mm kosta 2000 dinara.Ako propusta ulje moracu ili iglicu da kupim ili da bubnem jos 28 000 dinara za kompletan deo.
 
Hvala vam na pomoci,ako padne trgovina podelicu to sa vama.Kombajn ima zitni heder od 4,5m motor mercedes,kukuruzni adapter nema,to bih kupio naknadno.Kakvi su inace u kukuruzu,na koliko se obrtaji mogu smanjiti?
Inace godinama posedujem zmaj 142
sto se kukuruza tice,za 96 je najbolji 5-redni adapter i sa njim ide kao blesav. obrtaji bubnja mogu da se smanje na 675,moze da se ugradi reduktor ali i ne mora,treba samo da se izvadi donje sito u kukuruzu i manje ce lomiti zrno.
ja sam imao zmaja 10 godina i stvarno se ne moze porediti sa clasom. u zitu ja pravim 2 kruga a zmaj jedan. 96 ima bunker 4 tone zita. taj heder od 4.5m ti je idealan,kad se dobro odrade kljunovi, moze da uhvati 7 redova suncokreta.
 
sto se kukuruza tice,za 96 je najbolji 5-redni adapter i sa njim ide kao blesav. obrtaji bubnja mogu da se smanje na 675,moze da se ugradi reduktor ali i ne mora,treba samo da se izvadi donje sito u kukuruzu i manje ce lomiti zrno.
ja sam imao zmaja 10 godina i stvarno se ne moze porediti sa clasom. u zitu ja pravim 2 kruga a zmaj jedan. 96 ima bunker 4 tone zita. taj heder od 4.5m ti je idealan,kad se dobro odrade kljunovi, moze da uhvati 7 redova suncokreta.
Koliko te je kostao ako nije tajna?da li si ga kupio komplet sa kukuruznim adapterom ili posebno? moze i na pp
 
sto se kukuruza tice,za 96 je najbolji 5-redni adapter i sa njim ide kao blesav. obrtaji bubnja mogu da se smanje na 675,moze da se ugradi reduktor ali i ne mora,treba samo da se izvadi donje sito u kukuruzu i manje ce lomiti zrno.
ja sam imao zmaja 10 godina i stvarno se ne moze porediti sa clasom. u zitu ja pravim 2 kruga a zmaj jedan. 96 ima bunker 4 tone zita. taj heder od 4.5m ti je idealan,kad se dobro odrade kljunovi, moze da uhvati 7 redova suncokreta.
druze a kako donje sito utiče na lom zrna?
 
Obrtaji na njemu mogu da se spuste na 550,a donje sito ne moras vaditi zbog povratne mase,imas lim ispod sita koji se skine i podigne gore i tako zatvori povrat.Ibegavati taj model bez silen-bloka na ladji.
 
druze a kako donje sito utiče na lom zrna?
utice na lom zrna, zato sto ide u povratnu masu i ponovo ga doradjuje i fakticki vise lomi. a ako hoces da blokiras povratnu masu moras da izvadis donje sito jer se tu onda prebacuje blokator mase.

- - - - - - - - - -

Obrtaji na njemu mogu da se spuste na 550,a donje sito ne moras vaditi zbog povratne mase,imas lim ispod sita koji se skine i podigne gore i tako zatvori povrat.Ibegavati taj model bez silen-bloka na ladji.
ako hoces da blokiras povratnu masu moras da izvadis donje sito jer se tu onda prebacuje blokator povratne mase,jer drugacije nema ulogu. a sto se broja obrtaja tice,kod mene u ataru ima dva dominatora 96 i jedan 86 i ni na jednom nije ispod 650 obrtaja,i to provereno sa profesionalnim digitalnim meracem broja obrtaja. lexion i noviji kombajni mogu i ispod 500.

- - - - - - - - - -

Koliko te je kostao ako nije tajna?da li si ga kupio komplet sa kukuruznim adapterom ili posebno? moze i na pp
ja sam za menjao traktor yto 120 ks za kombajn,sto mu dodje nekih 15000 eura sa zitnim hederom 3.90m. kombajn je bio u katastofalnom stanju, ulozio sam 9000 eura ( nova sita,sabirana ravan,10 drvenih lezajeva skoro svi novi kajsevi,svi novi lanci,itd. kombajn smo rasturili u param parcad i sve uradili,tako da sam jako dobro upoznat sa njim. uredjaj za suncokret su mi pravili u Molu i sve kosta 1040 eura, adapter od 5 redi moze da se nadje za 5000-6000 eura.
 
Nazad
Vrh