Claas

A ja se pitam što su neke 88-ce crne na repu ??? Malo malo pa crn i to uglavnom modeli gde je ugrađivan perkins, pa nije valjda toliko loš taj motor kad većina beži od njega ?
Ovakvih slika more jedno ima na netu......
claas-dominator-86-88201.jpg
[/IMG]
 
Pa onda bi se mnogi "repovi" crnili obzirom kakvo je gorivo kod nas i nebitno koji je agregat u njemu.
 
Nije samo do goriva vec i do polozaja auspuha. Kod mene je na Zmaju otpao auspuh dan pre kraja sezone a krivina od auspuha je blago usmerena u bunker i eno bunker mi crn posle mozda 10 kj okrunjenih a kombajn nema ni trunku dima u radu.
 
Da očisti ili izvadi slamotres....
A mislio je švaba pa napravio model za srpsko tržište kada poteraju kombajn 10-12km/h kroz dobar usev pa da ne bi prosipali žito na sitima samo promenu geometriju kombajna :haha::haha:

c1426e.jpg
[/IMG]
 
E to je to sto j..e nase koke a pet'o nije! :haha: :ppozdrav:

Kod mene nije bilo cadjavo po repu nazad od garezi nego sam skidao lonac zato sto je napukao var oko cevi i lonca i tu je zagaravio,kad sam to sredio odmah sam digao izlaznu cev da duva na gore iz bojazni ako nekad baci neku varnicu da je prvo dize gore a ne zbog cadjenja nazad,moj meca nepusi a cuo sam da dosta ljudi koji imaju perkinse imaju problema sa potrosnjom a samim tim dolazi i do garezi na repu,jedna 88 je prodana u mom kraju bas zbog toga a mislim da je se usrecio sa tim kombajnom neko od clanova foruma,necu da ga prozivam.....
 
Kod mene nije bilo cadjavo po repu nazad od garezi nego sam skidao lonac zato sto je napukao var oko cevi i lonca i tu je zagaravio,kad sam to sredio odmah sam digao izlaznu cev da duva na gore iz bojazni ako nekad baci neku varnicu da je prvo dize gore a ne zbog cadjenja nazad,moj meca nepusi a cuo sam da dosta ljudi koji imaju perkinse imaju problema sa potrosnjom a samim tim dolazi i do garezi na repu,jedna 88 je prodana u mom kraju bas zbog toga a mislim da je se usrecio sa tim kombajnom neko od clanova foruma,necu da ga prozivam.....
Ko je taj nesretnik:osmeh:
 
Mozda je i sretnik....:osmeh:,covek koji ga je prodao nije mogao da resi potrosnju,cak i 18-20 lit. po jutru pa ga zato prodao,mozda je novi vlasnik resio problem.....
 
Da očisti ili izvadi slamotres....
A mislio je švaba pa napravio model za srpsko tržište kada poteraju kombajn 10-12km/h kroz dobar usev pa da ne bi prosipali žito na sitima samo promenu geometriju kombajna :haha::haha:

c1426e.jpg
[/IMG]


Jos samo malo kad bi ga digao skoro da mu i netreba elevator ovrsene mase,zrno bi prirodnim padom curilo u bunker........:osmeh:

- - - - - - - - - -

Kakav je Krah doziveo perkins u relativno mladom kombajnu......[/QUOTEP)


Prso je blok i teran je tako pa su malo i karike upropascene nazalost....

Po ovom tvom postu ispada da vise zalis za karikama nego za blokom...??????
 
Je l`zna neko koliko trosi tucano 320 goriva na ha?Je l` moguce da trosi tucano 320 sa hederom c490 samo 8lit/ha??
 
Ko je taj nesretnik:osmeh:
Izgleda da sam ja bio taj nesretnik :haha:.Jer sam istrgovao dominatora 88 iz dangerovog sela.Pusio je kao lokomotiva ali to je sad reseno.Posle remonta pumpe i dizni potrosnja sa eurodizelom oko 10 litara po lancu uz blagi dim,Lozak i d2 tu oko 6 litara pa do 8 sve zavisi od kvaliteta goriva sa takodje blagim dimljenjem i biodizel bez dima za nepoverovati potrosnja oko 6 litara po lancu.Sto je tako osetljiv na gorivo nije mi jasno.Ali mu lezi biodizel najbolje
 
:haha: Moze ako je iskljucena secka i ako je prinos psenice 1t/ha. Moj 430 sa 6m hederom trosi oko 15-16l/ha ako radi secka, i prinos oko 7.5-8t/ha psenice.
 
Nazad
Vrh