Claas

Zar te nisu ucili da se kombajn pere samo kompresorom.Nikad u detalje ne mozes ga oprati a,ona prasina gde ostane izmedju spojeva ima da vuce vlagu dok kompresorom sve se to lepo izduva.

Da bas ce kompresor da izduva gde je nikla psenica!!!!!! I na kombajnu sam imao 20kg blata...

Pa mene je kisa oterala sa njive ove godine ni sam neznam koliko puta,psenica je nikla na kombajnima,i sta da radim sa tim??? Da ga ne operem i do sledece godine sta ce biti??

Ja radim ovako,prvo DETALJNO voda povadim sita sve iz njega i VODA,posle kompresor izduvam oko lezajeva ostavim ga na suncu ceo dan i posle toga podmazivanje i on je sledece godine kao NOV!!!!

Necu menjati postupak jer me niko nije do sad uverio u suprotno,uporedicu kombajne sa kim hoces.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

@Cveja Po Razumijem to sve, ali kako kada kombajn pokisne do kuce kad ides i ta prašina se polepi pogorovo kučišta ležajeva koji mazalicu imaju kad podmazujem zaljepi se prašine na to kučište,ja moga jos nisam stigo oprat planiram sutra to obavit pošto uzmem Kerhera trofaznog sa toplom vodom nista mu na put ne staje ;)

MA nema sanse to kompresor da ocisti... Ona prasina se polepila SVUDA nema sanse da spadne to bez vode... Uredu ako kombajn ne pokisne ali kome kombajn nije pokiso ove godine,moj pokiso 100 puta.. :haha:
 
kako je ječam završen, treba pripremati za suncokret.....moram praviti one dodatke " paprike" na heder......nadam se da će moći odraditi suncokret, bojim se da nije motor slab za to......
 
kako je ječam završen, treba pripremati za suncokret.....moram praviti one dodatke " paprike" na heder......nadam se da će moći odraditi suncokret, bojim se da nije motor slab za to......

Ne isplati se to praviti... Mozes naci od ZMaja za male pare i zavrsen posao... Koliko ks je motor???? Sve je to srazmerno pa tako i motor,mocice da radi sigurno suncokret...
 
motor je 42ks......zahvat 180cm, al mogu i manje tjerati.....to nije problem

koliko dođe taj jedan dio od zmaja????
 
Uf tebi je problem treba ti bas nekoliko tih delova.... Neznam koliko tih delova ide na 1.80cm.. Ja imam adapter (na prodaju) za Zmaja 142 ali to ti je veliko...
 
mislim da bi meni trebalo 5 ili 6 cijelih, i 2 polovice koje dođu sastrane.......u 7mj u šidu sam vidio da jedan ima par tih komada i nesjetim se pitati za cijenu, da sam barem odmah i kupio......sada nebi razmišljao o tome......

uz žitno sito imam još jedno okruglo od 12mm, neznam hoće li biti dobro za suncokret......??
 
DA sa tim okruglim sitom od 12mm i ja radim Suncokret... Pozuri sa adaptacijom sace Suncokret da se vrsi!!!!
 
odlično, jer sita je malo teže naći za njega, jedino bi ostala opcija da se prave......a ovo imm od 12mm

danas jedan kolega mi obečao dati paprike od đure đakovića da si pripašem, jer mu je ostalo, mislim da je od modela 3370 ili mk770, nisam više siguran koji je imao......sada ima DF 1620H, pa ću to nadam se riješiti ovih dana, jer suncokret dolazi po mojoj procjeni za oko 20 dana......

i imam još jedan problem, hladnjak ima jako male saće, i brzo se prlja, a imam još jedan hladnjak od fergusona, pa njega planiram staviti, ima veće saće pa mislim da se neće toliko brzo prljati.....samo mi je na starom ulaz vode, na donjem dijelu sa desne strane, a ferguson ima na lijevoj strani, pa imam nekih koljena, nadam se da ću to uspjeti napraviti......i da će biti dobro, inače drži temp oko 80-90 i kada se zaprlja ode na 105-110, i svako malo moram čistiti iako imam originalnu mrežicu na njemu......najbolja opcija za kombajn je zračno hlađen motor, od npr torpeda 45 ks i 3 cilindra bi bio dobar.......
 
Skines hladnjak i ako ti treba da je na desnoj strani, das nekom limaru da to prebaci i za atletuje kako li se vec kaze to sam i ja radio i koristis opet svoja stara crijeva to te nemoze kostat vise od 50 kuna ;)
Moj ima sitno al nikad ni do 80 stupnjeva ne dođe meni kad komarnik napuni onda pocne dode na 80-90 i tako stoji i onda cim kipam samo odem gore i metlicom to ometem i nema brige to je mozda jednom u danu, samo nekad ni to, ako vjetra malo ima i ako stalno puse u kontra stranu od hladnjaka kuci ide cist ko suza :)
 
Stavite iznutra jedan ventilator od Yuga da duva u kontra smeru.. I kad praznite samo na prekidac ukljucite taj ventilator i on skine svu prasinu koja se spolja prikupila...
 
Skines hladnjak i ako ti treba da je na desnoj strani, das nekom limaru da to prebaci i za atletuje kako li se vec kaze to sam i ja radio i koristis opet svoja stara crijeva to te nemoze kostat vise od 50 kuna ;)
Moj ima sitno al nikad ni do 80 stupnjeva ne dođe meni kad komarnik napuni onda pocne dode na 80-90 i tako stoji i onda cim kipam samo odem gore i metlicom to ometem i nema brige to je mozda jednom u danu, samo nekad ni to, ako vjetra malo ima i ako stalno puse u kontra stranu od hladnjaka kuci ide cist ko suza :)



napravim jedno jutro, i mrežica je puna, moram ju skidati i čistiti, a i hladnjak bude pun, neznam kako......tako da ću napraviti kako si rekao, razmišljao sam o tome, da se prebaci ta lula, pa onda nemam puno problema i kemijanja.....samo moram naći nekoga tko se želi s tim zafrkavati.....nadam se da onda neće toliko štopati, iako se u suncokretu neće prašiti ko u ječmu.......barem mislim
 
Stavite iznutra jedan ventilator od Yuga da duva u kontra smeru.. I kad praznite samo na prekidac ukljucite taj ventilator i on skine svu prasinu koja se spolja prikupila...

Neki dan ja na poslu i radio nesta oko agregata sto pumpa vodu ima motor nekih 180ks i skuzim da njegova elisa tiska zrak napolje znaci ne vuce u sebe, dal bi to moglo radit na kombajnu :sta:
 
Neki dan ja na poslu i radio nesta oko agregata sto pumpa vodu ima motor nekih 180ks i skuzim da njegova elisa tiska zrak napolje znaci ne vuce u sebe, dal bi to moglo radit na kombajnu :sta:

Pa moglo bi ali elisa ima zadatak da malo hladi i motor iizduvava prasinu sa njega... Zato recimo mali ZMaj 133 ima elisu na vodenoj pumpi a hladnjak mu uopste nije na tom mestu... ALi ta elisa sluzi da izduvava motor i da ga malo hladi koliko toliko...
 
danas sam pokupio paprike, i kombiniram.......zanima me kolika je udaljenost između paprika, i kakva je ovo kvadratna cijev za koju su pričvršćene paprike, i gdje je ta cijev pričvršćena????

ja bi stavio odokativno 5cm između paprika, al nisam siguran.......

evo i slika na što mislim......

 
Nemas ti koji razmak da ostavljas... Svaki daj siljak zauzima 4 kontra noza na kosi.. Izmedju svaka 4 je razmak za red...

Nemam bolju sliku na kojoj se vidi.. Za par dana cu da montiram adapter pa cu detaljno da slikam...

p090913130901.jpg
 
paprike su mi širine 25 i 32cm......to je sa đure đakovića 3370, a ja to trebam namjestiti na claas.......i zato me zanima to rastojanje......a moj heder može uhvatiti 3 reda, pa ću ga tako i skombinirati, da razmak između paprika ide direktno po redu suncokreta......
 
Jesi probao da li jedan taj kljun hvata 4 fiksna noza na hederu???? Raspored ce lako odraditi...

treba ti i ona sina sa maticama za koju se srafe kljunovi.... A ona se srafi na srafovima koji drze kontra neozeve na hederu...

I treba ti ispod jedna sina za drzace kljunova,to jest gde se srafe one sipke ispod kljunova...
 
te šine moram napraviti, samo da odredim položaj kljunova, ostaloću lako......a te šine, gornja.....koja je dimenzija te cijevi????
 
Nije cev nego presavijen lim na kojem su ispod zavarene matice... I samo u njega srafis kljunve... Neznam dimenzije mogu da premerim sutra ako budem imao vremena i ne zaboravim...
 
Nazad
Vrh