Claas

HITNO mi treba varijatorska remenica za Claas Corsar pase i od consula,cometa,cosmosa!!Ako neko zna gde ima neka mi javi.
ovde znam da sigurno imaju po katalogu...i salju city expresom po potrebi...
[TABLE="width: 219"]
[TR]
[TD="class: tabelaTekst"]024/524-808
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 3"][/TD]
[TD="class: tabelaTekst"][/TD]
[TD="class: tabelaTekst"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

moltech-yu d.o.o subotica
 
ovde znam da sigurno imaju po katalogu...i salju city expresom po potrebi...
[TABLE="width: 219"]
[TR]
[TD="class: tabelaTekst"]024/524-808[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 3"][/TD]
[TD="class: tabelaTekst"][/TD]
[TD="class: tabelaTekst"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]


moltech-yu d.o.o subotica
Hvla ti fabianviktor zvao sam ali nemaju ovo sto meni treba.
 
Pre neki dan neko mi ponudio ovo za 1500e.

1jx8jk.jpg
35l9daa.jpg
 
pozdrav svima .. gde se moze nabaviti korpa sa blindama za dominatora 98 sl i dali pase jos sa kog kombajna ... i postoji li mogucnost da se napravi i koliko je to kvalitetno HVALA UNAPRED
 
Ja sam prosle godine nabavio polovnu original korpu i blinde od jednog coveka za 800 eura od dominatora 96 i meni pase na dominatora 88 jer su iste dimenzije od svih serija sa 5 slamotresa.Fantasticno radi loma prakticno nema kad se vrsio kukuruz iako je prosla godina dosta suva bila.Mislim da mi je ovaj http://www.gamagro.com/ trazio 500 evra da mi napravi korpu i blinde mada nisam siguran da je to kvalitetno...
Broj sam negde zagubio od tog sto sam kupio korpu i blinde ali mi je kontakt poslao Gospodin @ panonstib pa njega kontaktirajte preko pp
 
Meni je drago sto si uspeo da resis problem. Sve cestitke od mene i srecan nastavak vrse.
 
Ovako žetvu je mercator odradio, 1kj nisam uspio naime ošo mi je ležaj na bubnju lijevi kod pogonskih remenica pocele su strasne vibracije i lupanja i skinuo sam prvu remenicu a na drugoj mi je pukao nos kajle i osovina je dugacka nisam mogo izbušit kajlu i svlačio sam hidrauličnim radapcigerom koji je krajeve remenice posavijo i otkinuo, sada treba mi remenica ta ali ako netko ima obje nema veze ili ako znate jel ima netko ? pokosio sam 25kj ječma i pšenice zajedno a imo sam 26kj sve ukupno .
 
Gospodine Dragan82. Nemojte mi se obraćati sa ti. Tu privilegiju imaju članovi sa kojima sam dobar, a i oni to čine samo u privatu.

Što se skidanje remenice tiče, imao sam sličan problem, doduše bila je u pitanju remenica na kosom transporteru (grlu) kombajna. Neko je bio pametan pa je ofarbao kompletnu remenicu sa sve osovinom, tako da se kajla zapekla. Korišćen je posebni Claas-ov alat za vađenje kajli, ali je jedini efekat bio taj što je poprilično lepo otkinuo glavu kajle. Mnogi misle da se remenica može svući preko tako uništene kajle, ali se prevare pa prođu kao gospodin Ratarhr. Kajla se mora izbušiti i tu govora nema. Zato je švaba bio pametan pa je ostavio žljeb duž vratila da bi sa dovoljno dugačkom burgijom kajla mogla razbušiti. Međutim, nije bilo dovoljno dugačke burgije pa se zato na običnu burgiju morao navariti produžetak i tako se upustiti u žljeb.
Mnogi praktikuju i to da ako ostane dovoljno veliko parče kajle napolju, da navare maticu pa da je čupaju. Međutim, svakakvo varenje u blizini livenih mašinskih elemenata se treba izbegavati jer dolazi do promene u materijalu zbog uticaja visoke temperature. Zato mi na terenu ne praktikujemo varenje, pa čak ni kada se radi o postavljanju platni na šine bubnja tokom statičkog balansiranja...
Elem. Kajla se razbušuje. Zatim se mora naći cev odgovarajućeg prečnika da se navuče na kraj vratila. Pa se uzme poveći čekić kojim se zatim udara po cevi tako da se remenica nabija PREMA kosom transporteru. Nastavlja se razbušivanje kajle.
Nakon što se kajla popuno razbušila, sledi šmirglanje vratila. Ako remenica nema otvore za radapciger na sebi, kao što je bio slučaj sa remenicom iz moje priče, onda se na remenicu ubuše dva otvora (pri tom se remenica hladi da ne bi došlo do termičkih promena u materijalu o kojem sam malopre pričao) tako da budu na sredini remenice (a mogu biti i malo bliže vratilu) takvog prečnika da se kroz njih mogu provući dva navojna vretena koja će se koristiti kao kraci radapcigera. Sa obe strane vretena (dakle i one koja senalazi na kraju radapcigera) se navrnu poveće podloške i po dve matice. Zaštoje pametnije raditi ovako? Pa da ne bi prošli kao gospodin Ratarhr koji jepolomio krajeve remenice. Postoji nešto što se zove Moment Sile (čuli su onjemu oni što su imali predmet koji se zove mehanika, a uglavnom će ga se setiti po laičkom terminu *sila puta krak sile*). E, pošto bismo na krajeve remenice delovali sa dosta velikim momentom, kada bi krake radapcigera postavili na krajeve, lako bi došlo do loma. Zato ćemo smanjiti moment sile tako što ćemo silom da dejstvujemo na umanjenom kraku gledano od centra vratila.
Vratilo koje smo prethodno ošmirglali, sad možemo i da podmažemo. Namesti se radapciger i nema dalje pameti, samo snaga.
Ako ni dalje neće, radapciger se skida, remenica se zagreva (do sada smo hteli to da izbegnemo, ali ako nema druge, mora se ovako), vraća se ona cev na kraj vratila i bije se čekićem dok ne dođe do pomeranja remenice. Nakon toga slede varijacije na temu radapciger - čekić i cev - grejanje i hlađenje - sve dok se remenica ne skine.

Oni sa kraćim fitiljem bi uzeli šlajfericu, jednostavno presekli celu remenicu i dali je gazdi sa rečima: "izvoli, kupi drugu"... Mi na terenu to ne praktikujemo. Ako treba, čekića se od jutra do sutra, ali se remenica skida bez kritičnih oštećenja.
 
Znaci samnom nisi dobar. Pardon gospoidine M. Ne moze gospodin pa ime , gospodin se stavlja samo ispred prezimena. Deci do 18god se obracamo sa ti a iznad sa vi, ali nebitno.Bitno da se mi razumemo.

Ja se vama gospodine M. zahvaljujem na ovako opsirnom odgovoru. Potrudicu se da sve procitam i da vidim u cemu je stvar. Hvala jos jednom.
 
Može se i to raditi, pa čak i da se navaruje na kajlu ali samo dok se kajla ne postavi u žljeb. Ako se kajla već nalazi u žljebu, treba izbegavati bilo kakvo termičko preopterećenje livenog gvožđa. Varenje oslobađa višestruko veću količinu temperature nego bušenje burgijom, zato se preporučuje razbušivanje kajle koje može da se izvede i bez hlađenja (mada se ne preporučuje, jer bi u suprotnom burgija mogla da pukne dosta brzo).
Kada se radi bušenje otvora na remenici, hlađenje je obavezno.
 
Nazad
Vrh