Claas

Ja imam donje sito sa rupama 9 mm,i fantastišno čisto radi.:ppozdrav:
 
Hvala ti imam vise tih sita pa da izaberem anjbolje znaci 9mm odlicno uradi posao... Hvala jos jednom.. :ppozdrav:
 
Pitanje jedno za kombajnere iz svilanjca,zna li neko jednog malog cicicu sa naocarima ima klasove kombajne vozi zelenog mercedesa starog SV table?
 
Ovaj Claas je takođe sa današnjeg terena.

ssl24028.jpg

ssl24030.jpg
ssl24031.jpg
ssl24033.jpg
ssl24034.jpg
ssl24035.jpg
 
Jedno pitanje, trebaju mi elasticni limovi koji drze sabirnu ravan, za Clas consula, da li znate da neko prodaje ili da li mogu da napravim neku zamenu...
Hvala :)
 
Evo meni treba jedna pomoc oko pocetnickog kombajna claas consula koji sam kupio pre 3 godine i to mi je prvi put da sam seo u takvo nesto.
Namontirao sam secku i zanima me da li neko zna odprilike kojom brzinom trebam da vozim da mi motor ne rikne od opterecenja?
Motor mu je perkins 75ks i imam jos milion pitanja tako ako moze neko nek napise neku rec vise o ovom kombajnu.
Ja sam snjim prezadovoljna, prosle sezone sam sa njim uradio oko 65 ha sto nisam ocekivao negde oko 4-6 ha dnevno. Parcele su porpilicno usitnjene pa mislim da je to dobar ucinak. Isto zelim da pitam da li je neko uradio na istom ili slicnom kombajnu (mercator,protector,senator,corsar...) hidro lulu i naravno ako moze neka slika ili uputstvo.

Hvala unapred ;) :ppozdrav:
 
Tjeras 1. brzinom dok ne vidis kako to sve ide, ako moze i brze probaj drugom opet sve zavisi od stanja usjeva, a ovo za hidro lulu sigurno bi se moglo odradit ja imam merkatora al nemam viziju kako postavit cilindar da ju okrece onako :sta:
 
Ok, ali meni u svakom slucaju ce da podize temperaturu ?
Da li to znaci da teram sve dok ne dodje u crvenu zonu,a kad dodje tek tad da ga gasim?
Da li cu da mu smanjim temperaturu ako mu izvadim termostat i da li je to pametno s`obzirom da sam prosle godine uradio generalnu motora?
 
Nije pametno ni da ga toliko pregrejes i onda ugasis!!!! Vozi normalno i pokusaj da temperatura ne ide preko 80!!!!
 
Ista stvar je bila kod mene na Merkatoru sa temperaturom u tabli nisam mogo krug istjerat da ne predje 100 stupnjeva, termostat nisam ni imo, kod mene je hladnjak bio problem kad sam stavio sve odgovarajuce bez termostata ne prelazi 70 stupnjeva osim ako se malo komarnik napuni plevom onda digne na 80 nikad preko, i onda vec znam sta je malo metlicom ometem komarnik i vozi dalje, nemoj ga tjerat do crvenog polja to nije zdravo, ako imas termostat probaj izvadit, pogotovo sto 90% ljudi ko i sam u kombajn ne sipa antifriz, i ako je voda zna se desit da termostat preko zime zapekne i nece da otvori, kolegi se to na 142 desilo !
 
Nadam se da mi stručnjaci sa foruma neće zameriti što ću napisati par reči gospodinu o Corsar kombajnu jer vidim da se niste baš utrgli da mu odgovorite nešto konkretno.
Ovaj tip kombajna je nastao još sedamdesetih godina prošlog veka. Na Vašem kombajnu se nalazi Perkinsov motor oznake 4.236. to je četvrocilindrični motor i po raznim literaturama su i razni podaci o snazi motora a ona se kreće oko 82 ks po SAE (iz literature Claas-a), a ovim podatkom kojimVi raspolažete to je po DIN standardu. Poseduje četiri slamotresa, bubanj prečnika 450 mm i širine 1060 mm sa šest šina.Broj obrtaja bubnja se kreće od 650 o/min pa do 1500 o/min.
Na čega da obratite pažnju prilikom korišćenja samog kombajna u žetvi:
kosioni aparat da bude ispravan (nožići i dupli prsti) i da je kosa u registru.Da je spirala hedera na propisanoj visini od hederskog stola, takodje i prsti spirale podešeni na odredjenu vidinu od hederskok stola.Podesiti brisač spirale da je udaljen 1 do 2 mm od spirale.Pravilo podešen lanac elevatora hedera i "donja glava" elevatora hedera podešena na odgovarajuću visinu od zavisnosti od kulture koja se radi. Pregledati šine na bubnju i ako su "zubi" 5 mm i manji obavezno promeniti šine i prilikom promene izvršiti statičko balansiranje bubnja. Pregledati podbubanj (korpu) da nije kriva i da nema šupljih mesta, a ako ima izvršiti reparaciju.Proveriti zavesu iza korpe i iznad slamotresa da li su cele. Proveriti drvene ležajeve slamotresa i po potrebi podesiti.Nikako ne pritezati jako jer zapamtite da Claas i New Holand imaju najveći broj obrtaja slamotresa i dolazi do pucanja osovine slamotresa ako se pretegnu ležajevi.Ležajeve po mogućnosti kupovati originalne jer ovi pijačni se nisu dobro pokazali na ovom tipu kombajna. Pregledati remenja i lance i koji nisu ispravni zameniti. Lance podmazati sa sprejom za lance ( ali ne onaj za motore), a remenje sprejom za remenje da bi se impregniralo remenje i da bi se povećalo trenje izmedju remena i remenice kako bi se smanjilo zagrevanje istih.
Zapremina bunkera je 2000 l pa ako znate zapreminsku masu možete izračunati i masu koja može da stane u bunker.
Znači o motoru smo rekli koliku ima snagu i to je malo da bi on nosio celu mašinu i naknadno montiranu sečku nekom velikom brzinom. Njegova radna brzina se kreće od 2,6 do 6 km/h sve zavisi od stanja useva i to bez sečke.I Vi ćete to moći da postignete u retkom usevu i ravnoj površini. Ako radite u gustom usevu i na uzbrsici morate ići sporije i čak smanjiti radni zahvat kose kako bi se motor manje grejao. Uredno čistite hladnjak tokom rada i nikada ne dozvolite da temperatura krene u crveno, a ako već ode onda samo iskljčite vršalicu i ostavite motor da radi da bi smanjio temperaturu.
Redovno menjajte ulje i filtere i taj kombajn će zadovoljiti Vaše potrebe.
Negde ste postavili poitanje da smanjite ulaz sečke.To ni slučajno nemojte da radite jer ćete napraviti samo veći problem.
Još nešto ovaj kombajn nosi dvoredni adapter u kukuruzu!

screenshot1.jpg



Nadam se da nisam uvredio stručnjake na ovom forumu sa malo podužim postom.
Ima načina da se i lula namesti da radi na hidraulični cilindar ali to je druga tema, a i sa ovliko dugim postom ću mnogima zasmetati.
 
jedna interesantna stvar kod ovog kombajna i dvorednog adaptera zbog koje bi jedan uvazeni clan ovog foruma sigurno pozeleo da kupi ovakav kombajn i adapter kako bi izbegao jednu stvar a to je da nemora da pravi nagazne papuce za stap kuruza jer tocak ide izmedju redova,nadam se i desni tocak koji se nevidi,i tako bi izbegao habanje prednjih novih guma...................:osmeh:
 
Bolje objasnjenje nisam moga nigde da dobijem !!!!!!!!!!!!
Bravo i hvala, inace po meni corsar i consul su dosta slicni kombajni, i mislim da je sve ovo sto ste naveli gore tacno i zakljucak je da tu istu secku skinem i ostavim u dvoriste kad krene sezona.
Ali jos jedno pitanje, postoji neki claas consul koji ima fabricku secku ??? :sta:
U cemu je sad tu fora ?

I jos jednom hvala vam na pomoci,imam fabricku knjigu od mog kombajna ali nisam mogao nista da procitam jer je na nemackom

- - - - - - - - - -

... i da li ja ipak mogu da koristim secku ali sporije da idem?
Problem je ovde kod mene u selu sto ima dosta velikih kombajna i starih iskusnih kombajnera, i uglavnom ti veliki imaju fabricke secke i dosta ljudi hoce da NE pali slamu jer svi znamo kako to izgleda i sam sam mogao pre dosta godina da ostanem na njivi od plamena, tako da mi cak nije probem i da uradim do 4ha sa seckom.
 
screenshot2.jpg

Postoji opcija i sa sečkom, ali je ta sečka ta sečka manjeg prečnika i manje težine nego vaša. Može i vaša da se koristi ali mora se ići sporije i nesme se usporavati sečka i njen broj obrtaja se kreće u granicama 2500 pa do 3500 o/min.
Predhodni post sam pisao o Consul ali nisam dobro napisao naziv te se stoga izvinjavam Vama i istaknutim stručnjacima ovog foruma koji na žalost nisu to primetili.
 
Nazad
Vrh