Claas

Nije tajna.Dao sam 850 evropskih.Noževi i kontra noževi su skoro novi jer je skinuta sa kombajna u radu.Neće biti montirana ove godine jer mi sada ne treba a hoću da promenim sve šrafove,očistim i ofarbam sve lepo pa tek onda da namontiram.
 
Pitanje za Cveju iz PO, posto mu je inbox pun. Znas li mozda za mercator 75 od kog auta bi pasovao druk lager?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Meni se raspao lager u menjacu pa kad vec rasturam skinuo i korpu da vidim kakvo je stanje i da ocistim od prasine...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Pozdrav svima!
Nov sam na forumu a i sveze peceni poljoprivrednik.
Trazim adapter za kukuruz za Claas 60,''75.godiste,Perkinsov motor sa 6 cilindra i 105 konjskih snaga.Ima vitlo od 3m.
Koliki adapter bi on mogao da nosi..4 ili 5 reda?..Mora li da bude Claas adapter,posto iscitah da su montirali na Claas-ove kombajne adaptere nekih drugih marki.
Na sta da obratim paznju pri kupovini,i gde uopste da pocnem.
Ako imate i neki predlog,neki sajt gde bi mogao da pogledam,bio bih zahvalan.Cuo sam da su u Nemackoj,recimo znatno jeftiniji nego kod nas.

Uglavnom,sve me zanima pa ako imate volje vi mi pisite.
Hvala unaped.
 
Evo jos jednog sto duva. :osmeh:
2z59lon.jpg
 
Gde kupujete ležajeve za kombajne i koje stavljate? Planiram posle ove sezone da krenem lagano da menjam ležajeve na španerima pa me interesuje da li neko zna gde bi mogao naći NTN ili Koyo original?
 
Nisam žeo soju a kombajn je spreman za kukuruz. Dali ta kombinacija može uspješno da vrše soju, naravno sa žitnim hederom? Brine me što je korpa za kukuruz a bubanj na lančanicima i ima 450 okretaja.
 
Moze raditi soju tako.Mi godinama blindiramo bubanj i stavimo kukuruznu korpu i tako radimo soju.Jedino je mozda nizak broj obrtaja pa pazljivo u soji sa zelenijom slamom.
 
Bojim se da ove godine tesko da ces moci. Pogotovo ako je polegla i ima korova, mnogo se lakse gusi, zato sto mu je smanjen prostor blindama.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Mene je više brinulo da mi mahune ne pobjegnu kroz rijetku korpu ako je mali broj obrtaja bubnja, i ostanu neizvršene. U uputstvu piše broj obrtaja za soju 650-800. I za kukuruz piše 650-800. Na varijatoru sam mogao ići do 750 ali sam morao još smanjiti zbog loma i stavio lančanike. U pitanju je Dominator 96.
Hvala na odgovorima jer imam informaciju više a kad probam znaću dali može i kako.
 
Kolege,trebao bi mi treci klip za podizanje hedera za dominator 96,ako neko zna gde bih mogao da kupim... hvala unapred
 
Mene je više brinulo da mi mahune ne pobjegnu kroz rijetku korpu ako je mali broj obrtaja bubnja, i ostanu neizvršene. U uputstvu piše broj obrtaja za soju 650-800. I za kukuruz piše 650-800. Na varijatoru sam mogao ići do 750 ali sam morao još smanjiti zbog loma i stavio lančanike. U pitanju je Dominator 96.
Hvala na odgovorima jer imam informaciju više a kad probam znaću dali može i kako.
Uglavnom ako prolaze kroz korpu mahune neovrsene, zavrsice u povratnu (neovrsenu masu). Sad,sto se tice malih obrtaja, ne znam, kod mene ne mogu da ih spustim ispod 600, a povecam ih po potrebi ponekad cak i do 1000 obrtaja, ako bas ima puno korova. Bas bi me zanimalo da vidim na slikama, kako si smanio obrtaje preko lancanika i koliko ima posla da se prepravi.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh