Claas

wZLowwq.jpg

Danas stigli.Videćemo šta će da kažu.
 
Jel ima neko od članova dominator 150? Kako se pokazao? Gledam da kupim takav ili sličan...
 
150 je odličan kombajn motor ubica CAT
lako nosi sečku jeste mali ali dinamitan!
Heder ne veći od 3,9 plafon

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Drveni ležaji za osovine slamotresa kakvog su kvaliteta od Peki belt(Subotica) i Agrimar(Dobanovci), trebalo bi da zamenim na Megi 204.

Ja sam uzimao kod brata od Danka iz agrofd,vec 5 godina i drze se ko pravi,bas ih dobro uradi,s tim sto mi je radio dva lezaja po meri od 29 jer mi je malo osovina pojedena,prednost je jer ih on pravi i mozes kako hoces ako je osovina malko potrosena
 
Nisu dobrog kvaliteta uverio sam se sam prilikom nameštanja, nekako sam izgurao sezonu. Stigli danas drveni ležaji od Peki Belta na oko dobro izgledaju a vidicemo kako će se oni pokazati u eksploataciji.
 
Drugar ima Lexion 450 sa 6m hederom to je muka za usluge ali stvarno
On jede guta a udješ u njivu 15 redi razor ko Dunav Tisa Dunav
A kroz selo nema šanse još on u Palanci kroz grad
Muke žive a što pojede nafte u selidbama kao tenak

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Lexion 405 ima ulazno grlo 140cm,ali ima krace slamotrese i slabiji motor od 204. Kod lexiona je veliki problem ta silna elektronika. Kod nas ih ima dosta i azdaje su to od kombajna,ali vecina posle 3-3500sati pocne da zeza sa strujom,a lepe cene popravke znaju da budu. Coveku koga dobro poznajem je na lexionu 460 zveknula neka ploca i niko ziv nije mogao da je resi i morao je da uzme novu,a nova je bila blizu 400000.00.
Za nas i nas standard je bolje sto jednostavnije,ili nesto od toga sa manje radnih sati.
 
Malo mi se potrošila osovina slamotresa na Megi 360, dali vredi to nositi kod strugara i dali uopšte može strugar da je sredi? Gde kupiti novu, Almex ,Peki belt ili neko treći?
 
Rizik je dase se navariva i obradi na meru, prošle godine sam uzeo u Agro fd u Staroj Pazovi f 31 za Megu 204 cena je bila ako se nevaram oko 450 eura.
 
Nazad
Vrh