Claas

Mega 2 ima kabinu kao lexion serija 400 i kao medion i noviji tip motora. Mega 1 ima kabinu kao dominator 88,98,108,118.
 
Ljudi dominator 78sl ima dva rezervara za ulje. Hidromat je. Znaci Jedna je za hidropogon i druga je za hidrauliku pretpostavljam. Koje ulje sipate za sta. Pozz hvala
 
Ljudi dominator 78sl ima dva rezervara za ulje. Hidromat je. Znaci Jedna je za hidropogon i druga je za hidrauliku pretpostavljam. Koje ulje sipate za sta. Pozz hvala[/QUOTE


Ja uzimam Claasovo hidraulicno ulje oznaka 46,to ti je i za jedno i drugo,kanta od 20L je bila oko 75e. Imas i drugih proizvodjaca sa oznakom 46,a neki sipaju i 68.
 
slamotresi_unutrasnjost.jpg
Malo smo krenuli u spremanje malo kasnimo trebao je vec biti spreman,pocupani slamotresi i sada u potragu za lezajevima 6010k-2rs.

lezaj_6010k_2rs.jpg


kombajn.jpg
 
Kod mene ostalo da se zameni ulje i da se usteluje. Kazu ovi Kosticevi da ce jecam da krene pre 15.06. Nema dovoljno vlage,a vec je dosta pozuteo.
 
Au bice knap,jos ako se prospe malo ulja tokom zamene,pa mora na pranje,ne znam kako cu. Nego aj ti lepo pravac kod mene,da jedan menja ulje,a drugi da menja filter goriva i vazdusni filter.:haha:

- - - - - - - - - -

Ako stignemo sve to da obavimo u dogledno vreme,mozda i bude::prica:::veseljak:::ppozdrav:
 
Ove godine ce ici Nis premium favorit 15w40,posto sam uzeo za sve masine 60L dobio popust skoro 15000dinara. Videcu kako se pokaze u zitu,ako ne valja onda cemo Total po savetu kolegb Dangera.
 
Primetio sam da dosta dominatora imaju "problem" na sastavu izduvne grane i lonca. Stegao sam sve i posle nekoliko vremena se vidi da je opet doslo do pomeranja, ali primetio sam da se nije lonac pomerio, nego izduvna grana. Jel zna neko sta se tu desava?
 
Nazad
Vrh