Claas

Kod mene u Dominatoru 108 Sl Maxi je OM 366 LA (mercedes 221ks) a heder je od 4.5m, potrosnja mu se kretala od 9l/kj do 11l/kj, a imao sam i jednu bas zajebanu parcelu od 5.5kj gde mi je potrosio 15l/kj al to su surovi uslovi bili, polog kao da je valjak presao preko zita a kombajn tone i po 30cm u zemlju, nacistio sam se zemlje tu kao da sam rudar... Za dogodine planiram da promenim heder za veci, ili 5.1m ili 6m, al to je jos uvek na razmatranju...
 
Ja se nadam da ce u soji biti manja potrosnja, jer ce brze da ide kroz nju. On bi mogao i u psenici da ide brze, ali plasio sam se rastura.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
Svi su izgledi da će i Soja polegnuti.Što se tiče potrošnje slična kao i kod člana Flojda, isti motor imam i ja na Megi 204.
 
I ja bi uzeo Mercedesov motor, da sam mogao da izaberem. Ovaj mi se svidjao, jako je ocuvan, ima novu kabinu, nema one siroke (balonke) gume, heder ima za soju onaj S i nije veliki 4.5m.

Послато са m3 note уз помоћ Тапатока
 
pre par godina soja je tako lepo sazrela,bez ijedne zelene stabljike i lista,tako je lepo stajala kao vojnik na strazi da sam digao vitlo skroz gore i terao oko 6.5 do 7kmh,kad sam dosao kuci i nasuo gorivo bilo ravno 5 litara po kj,svaka godina prica za sebe al generalno mecan zadovoljava potrosnjom.....

- - - - - - - - - -

Kod mene u Dominatoru 108 Sl Maxi je OM 366 LA (mercedes 221ks) a heder je od 4.5m, potrosnja mu se kretala od 9l/kj do 11l/kj, a imao sam i jednu bas zajebanu parcelu od 5.5kj gde mi je potrosio 15l/kj al to su surovi uslovi bili, polog kao da je valjak presao preko zita a kombajn tone i po 30cm u zemlju, nacistio sam se zemlje tu kao da sam rudar... Za dogodine planiram da promenim heder za veci, ili 5.1m ili 6m, al to je jos uvek na razmatranju...

ako budes prodavao 4,5m javi se na pp
 
Firma Peki Belt iz Subotice, ima navodno original kukuruzne korpe iz Poljske. Jel' neko uzimao od njih? Jesu li ok?
 
Pozdrav kolege, potrebna mi je pomoc..Pukao mi je pogonski remen na Claas Dominator 85, nisam mogao nigdje u svojoj okolini naci takav remen koji meni treba..Da li bi neko mogao da mi napise broj od Almexa, da ujutru njih nazovem da pitam ima li kod njih..Bio bih zahvalan ako neko ima kontakt broj, jer na netu ima puno nekih njihovih brojeva pa ne znam ni na koji da zovem..Hvala unaprijed..
 
Ja sam menjao na 85-tici ali zbog bezobrazne cene u almexu uzeo sam optibelov u coningu 2013 g.Držao je 4 g prosle je zamenjen sa rubenom jel nisu imali drugi.E sad koliko izdrži videćemo mada po ceni rekao bi da je rubena na zadnhem mestu po kvalitetu.
 
Ako uzimate Optibelt obavezno trazite da je iz serije AP "agro pauer" jer je to u stvari oroginal po svim dimenzijama. Ako nije iz serije AP onda taj remen nije u originalnim dimenzijama i karakteristikama. Neko remenje zaista i nemora da nosi tu oznaku, ali varijatorska moraju pod obavezno inace cete imati samo problem i posle cete pricati kako Optibelt ne valja, a u stvari Vi niste stavili odgovatajuci remen.
Najcesca razlika je u uglu naleganja i u dubini samog klina, a onda i u ostalim karalteristikama, tip korda, nacin spanovanja itd.
 
Juče jednom poznaniku puko pogonski remen na Claas-u 66. Pokidao mu je nekoliko hidrauličnih creva i polomio jedan deo, verovatno znate o čemu se radi, u njega ulazi crevo i ima kao okretnu glavu, dodje kao neki ventil.
 
Pozdrav kolege, potrebna mi je pomoc..Pukao mi je pogonski remen na Claas Dominator 85, nisam mogao nigdje u svojoj okolini naci takav remen koji meni treba..Da li bi neko mogao da mi napise broj od Almexa, da ujutru njih nazovem da pitam ima li kod njih..Bio bih zahvalan ako neko ima kontakt broj, jer na netu ima puno nekih njihovih brojeva pa ne znam ni na koji da zovem..Hvala unaprijed..
druze nazovi Tanju iz n.s. i veruj mi samo original kupuj ja sam to iskusio evo ti broj 063/850-3026
 
Nazad
Vrh