Claas

Isto je kao kod vas što se tiče oranja i puteva nego nam je plus što nema rastinja gotovo nigde pa možemo kako hoćemo i gde god hoćemo.
Mislim da 78 može da prođe svuda.Nije on tako glomazan.
kod nas kad bi dosao i video gde se provlacimo da dodjemo do pojedinih parcela ti bi se uhvatio za glavu.. nismo mi toliko losi koliko okolna sela kod nas.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Pa nije baš da je manji od mf530...

A za delove si u pravu...

U mom kraju je sredinom prošlog veka na 90% parcela po medjama sadjen bagrem i glog, kako bi se nakon skidanja useva na tim parcela puštala stoka. Većina tih obala (mi ih tako zovemo) je povadjena i pokopana, ali ima gde je ostalo. E sad šta ti vredi kad imaš kilometar čistog puta kad onda moraš da prodješ kroz 100 metara ovako nečeg (sa leve strane je njiva, a sa desne šuma, bagrem se povio ka putu. Vlasnik parcele sa leve strane nije živ, a naslednici u belom svetu):

4CwUAYU.jpg
 
Cena je uvek bitna... 68-ice imaju napucane cene. Kolega je svoju sa kukuruznom adaptacijom platio 30-ak hiljada evra, a za te pare može da se uzme veći kombajn u top stanju.

Ti hoćeš manji kombajn, a imaš mf530???
Jesi li gledao ti uživo 68-icu?
sad sam video da je sira 68-ica za 20cm.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Pa nije baš da je manji od mf530...

A za delove si u pravu...

U mom kraju je sredinom prošlog veka na 90% parcela po medjama sadjen bagrem i glog, kako bi se nakon skidanja useva na tim parcela puštala stoka. Većina tih obala (mi ih tako zovemo) je povadjena i pokopana, ali ima gde je ostalo. E sad šta ti vredi kad imaš kilometar čistog puta kad onda moraš da prodješ kroz 100 metara ovako nečeg:

4CwUAYU.jpg
isti slucaj druze, ima vise cistog puta ali kad naletis na dzunglu od 100m muka da te uhvati

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
ja bez toga ne idem, stoji mi u traktor.. moze da posluzi i za glavu neciju ako zatreba daleko bilo..

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Ima i kod nas toga. 3-4 dana godisnje provedem krceci put kojeg je obuzeo bagrem, orasi i ringlovi (divlja sljiva, dzanarika). Cupati panjeve traktorom je jako sporo a kada oseces testerom do zemlje za 2-3 godine ponovo izraste drvo samo sa 5 manjih stabala.
 
Dominator ima motor izmedju kabine i bunkera to je po meni jedna jako losa strana.Kada trebas nesto predihtovati oko motora mecku da rodis.Claas ima previse remenica,prenosa kurca palca..jako zakomplikovan kad sam video Jd to je ravan plek sa strane par remenica i to je to.Jako uproscen kombajn.
 
Meni lično ne smeta što je to tako na Dominatoru jer su konstruktori mislili na sve.Prilikom skidanja određenog dela potrebno je upregnuti moždane vijuge i posao bude brzo i lako gotov.
 
znaci JD je bolje resenje, mada ja sam naviko da se mucim oko Mf-a bas nije pristupacan nikako, cak i motor je sa desne strane pa kad pocne da se dere kad se udubis u zito i heder ne cujes nista. ja sam za Claasaaa

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Jeste nezgodno ali opet može da se prevrne kabina i priđe sa te strane a može i da se skine poklopac iz bunkera za prilaz sa druge strane.Na Megi je motor na istom mestu ali je prostor skoro pa duplo veći i može da se radi komotno bez diranja kabine i otvaranja poklopaca.
 
Kad je 'ladan solundar mozes raditi solidno ali kad je vruc pa se moras nagnuti preko njega ondak problem. Skoro sam morao menjati regler na alternatoru i nisam se mogao dovoljno previti preko auspuha pa sam morao skinuti poklopac iz bunkera i ono komocije koliko oces, ali onda klizav bunker pa ne mo's napolje.
 
Pre neki dan sam menjao sito u ac pumpi u sred rada počeo motor da trokira.Uzeo ćebe,bacio ga preko motora i skinuo čašicu sa sitom.Kod mene nema problema sa protokom mase jer su dotresači skroz eliminisani pa nema gde da se sakuplja i glavi već sve ide napolje.
 
nije to posao ili zetva ako se ne isprljas negde udaris opeces i tako to, to je sve deo posla.. bez toga ne bi bilo zanimljivo... opet je claas masina i moj sl kombajn

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh