Claas

I ja sam na 96 stavio blokade i treci klip,a geringof ima 1870kg i dizao ga je kao od sale,ali jedna rupa kroz koju prolazi blokada se proslicovala i nisko je dizao adapter,kad sam to promenio,onda dize do kabine. Po meni znace dosta blokade,a naprave se ocas posla.

- - - - - - - - - -

@floyd. Kako mislis kosimo na 1m visine?
 
Diskova i ostalog potrošnog noževa i lančanika novo original vrlo povoljno

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nemam blokade a adapter diže skroz do kabine bez ikakvih problema.Po meni konstruktorska greška da li namerna ili ne jeste to što su ugradili klipove od 50mm a dobro nisu namestili čačkalice umesto njih(pišem za Dominatore 96-9:cool:.Na Zmaju su klipovi bili 80mm bez ikakvih opruga,blokada i maminih mama dizali i nosili kukuruzni adapter od 2 tone godinama bez ikakvih problema.
 
Nemam blokade a adapter diže skroz do kabine bez ikakvih problema.Po meni konstruktorska greška da li namerna ili ne jeste to što su ugradili klipove od 50mm a dobro nisu namestili čačkalice umesto njih(pišem za Dominatore 96-9:cool:.Na Zmaju su klipovi bili 80mm bez ikakvih opruga,blokada i maminih mama dizali i nosili kukuruzni adapter od 2 tone godinama bez ikakvih problema.
Ma nije moguce Maticu da na Klasu postoje takvi propusti...Nisam mogao da verujem da su tako debilno napravili Conspeed adapter,sedeo sam kod drugara u Tukanu 320 i dok vrse kukuruz malo,malo pa se klipovi odbiju od poklopaca baterija koji su previse ravni i izlece i levo i desno,strasno.U delu gde je vetar porusio stabljike bilo je jos gore a sve je to zato sto je sejano cetvorednom sejalicom a adapter 6 redi,sastavi manji od 65 cm...
 
I ja sam na 96 stavio blokade i treci klip,a geringof ima 1870kg i dizao ga je kao od sale,ali jedna rupa kroz koju prolazi blokada se proslicovala i nisko je dizao adapter,kad sam to promenio,onda dize do kabine. Po meni znace dosta blokade,a naprave se ocas posla.

- - - - - - - - - -

@floyd. Kako mislis kosimo na 1m visine?

Nisam razumeo o kojim blokadama je reč pa sam pomislio da spuštaju one gornje što sprečavaju adapter da se spusti pa reko da li je moguće da neko to tako radi... Nisam imao prilike da vidim te donje blokade gde se i kako montiraju...
 
Ni meni nista nije jasno, o kakvim blokadama, nogavicama preko cilindara je rec.
Ja imam iz kabine dugme da blokiram adapter.
Koje druge blokade su potrebne?

Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Slikacu pa cu postaviti slike. Kad se stave blokade,onda nema praznog hoda i brze reaguje dizanje,pogotovo kad se brije do zemlje pa naidje neki kamen pa ga dines iz momenta. Na novijim Claasovima nema vise opruga na klipovima,50 godina im je trebalo da prekopiraju nase Zemunce.:osmeh:
 
KhAri5e.jpg

DRrKPyJ.jpg

1RQ2xOZ.jpg

Evo blokada.
 
Nazad
Vrh