Claas

Kad si vec sve rasturio provjeri i odmasti lamele u sigurnosnoj spojki, kad se pretera sa podmazivanjem lezaja probije mast u njih.
 
Lamele sam stavio nove prošle godine a ležaj je zatvoren i ne maže se ali ima mazalicu za mazanje uške grla pa mogu lako da se podmažu lamele tim putem. :osmeh:
 
Pasirao sam to.Jednom podmazao sigurnosnu spojnicu na komušaljki berača.Sreća pa sam imao Koka Kolu u kabini inače bi još uvek brao koliko sam se patio. :haha:
 
Ja sam izbacio mazalicu na toj velikoj remenici sa lamelama. Stavio originalne lezajeve i ne verujem da ce ih i novi gazda menjati
 
Nema ni kod mene mazalica,da li je ispala ili namerno skinuta ne znam a planiram da je vratim čisto radi podmazivanja uške jednom godišnje da ne korodira kućište bez veze.
 
Kod mene ti ležajevi iako su zatvoreni predviđeni su za podmazivanje. U kućištu ima jedan kanal a na ležaju, na onom dijelu koji liježe na kućište, dvije ili tri rupice promjera oko 1 mm. Ako se okrene ležaj te rupice ne pogađaju u kanal i ne može se podmazati ležaj.
 
Masti se deo ispod motora pa se to mora sanirati a mesta ima kao u priči. :haha: Na prošlom M.B motoru jednom mi se desilo da su se popustili šrafovi na karteru i lepo ulje curilo napolje a menjao sam i ona 2 creva koja idu od uljnog filtera do ventila.
 
I ja sam na 96 izmenjao sva ta creva i ono tanko sto podnazuje bosch pumpu i ono sto podmazuje turbinu. Nema tu sale,pukne ocas posla,a primetis kad je kasno

- - - - - - - - - -

Maticu,dignes kabinu,a sa druge strane otvoris bunker do motora i olaksas puno sebi
 
Dizao sam kabinu par puta.Podigne se i skine poklopac do motora a sa druge strane iz bunkera ne može da se otvori.
p1vV1pc.jpg
 
Pozdrav ljudi,
radim u PKB Korporaciji (tj Al Dahra od skoro) kao elektronicar gde izmedju ostalog odrzavam elektroniku nekih 15 kom CLAAS kombajna (Lexion 450,480,580 / Jaguar 850). Tako da ako vam mogu pomoci nekako slobodno pitajte. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh