Claas

I meni treba trecu klip za megu. Moze da dize adapter i sa 2 klipa,ali sa 3 ce to raditi mnogo lakse i brze i samim tim manje ce da opterecuje pumpu. Tesko da pasuje od dominatora,posto mega ima duze grlo,pa je i klip duzi. Ja ako nr nadjem polovan originalni klip,narucicu Poljski od Peki-Belta
 
Na Maksiju je grlo kao na Megi tako da može.
P.S Ima jedan 88 SL Maxi koji se prodaje u delovima jer je izgoreo,samo gazda nema kompas za cene.
 
Da li je neophodan treći hidraulicni cilindar za Claas Mega 202 da bi nosio 6 redni kukuruzni adapter?
Ima neko da proda, ili gde bih mogao da ga nabavim, od kojeg drugog Claasa Dominatora odgovara?

Definitivno ti treba treći klip. Kod mene na Dominatoru 108 Sl Maxi nije bio treći klip pa sam morao kupiti, našao sam ga kod Ace u Klenku i platio 500e. Ako nemaš ne bi bilo loše da staviš i one zaštitne gume na klipove, mnogo korisna stvar pogotovo kod vršidbe suncokreta.
 
Te zaštitne gume su prava stvar.Kada se radi suncokret na klipnjaču se zalepi neka skrama i neće da spusti dole grlo a zna i da prosvira gumicu na klipu pa opet problem.Meni se to dešavalo i u kukuruzu a nemam zaštitnu gumu na adapteru koja bi taj problem rešila u nekoj meri.
 
Plasticni adapter za kukuruz bi trebala da nosi bez treceg klipa.... 208 je nosila jednu sezonu adapter na dva klipa....
 
Može da se ubaci bilo koji klip iste duzine,
E sad stvar je opruga na ova dva original
Ja sam pravio klip i stavio
Ima oni POLILAS naručiš komponente i sastaviš klip
Oni medjusobno izjednače pritisak i bude ok
Čak bi trebalo vrlo malo kraći hod nego original jer original potone u oprugu
Drugar je stavio od djure

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Može da se ubaci bilo koji klip iste duzine,
E sad stvar je opruga na ova dva original
Ja sam pravio klip i stavio
Ima oni POLILAS naručiš komponente i sastaviš klip
Oni medjusobno izjednače pritisak i bude ok
Čak bi trebalo vrlo malo kraći hod nego original jer original potone u oprugu
Drugar je stavio od djure

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Kod mene je dodatni stavljen od zmaja 190,iskorigovao sam duzinu i radi lepo.inace Laverda ni nema opruge.
 
Na klipove se stavljaju blokade kada nosi kukuruzni adapter da bi mogao vislje da digne,tada opruge nemaju nikakvu funkciju
 
Siguran,prve godine me je mrzelo da pravim blokade,ali sam morao jer nije dovoljno dizao adapter,kad sam stavio blokade dobio sam isinu dizanja ali kad spustam adapter i prekinem spustanje zaljulja ceo kombajn,naglo stane,nema nikakve amortizacije
 
Plasticni adapter za kukuruz bi trebala da nosi bez treceg klipa.... 208 je nosila jednu sezonu adapter na dva klipa....

Novi Capello "plasticni" fiksni 6-redni adapter ima oko 1800kg sto nije bas lako, sklopivi ima malo preko 2.000kg i svakako nije pametno nositi ga na 2 klipa. Geringhoff je verovatno jos tezi... Novi adapter Capello sam naveo kao primer jer ga imam i znam koliko je tezak.
Kosite kukuruz sa blokadama na klipovima? Na koliko visoko onda kosite taj kukuruz, na metar visine? Ajde ako mozete postavite sliku tih blokada, bas me zanima kako izgledaju posto mi nije bas najjasnije.
 
Siguran,prve godine me je mrzelo da pravim blokade,ali sam morao jer nije dovoljno dizao adapter,kad sam stavio blokade dobio sam isinu dizanja ali kad spustam adapter i prekinem spustanje zaljulja ceo kombajn,naglo stane,nema nikakve amortizacije
Baš zato i zaljulja sto nema blokade da blokira federe!
Razmisli malo?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Novi Capello "plasticni" fiksni 6-redni adapter ima oko 1800kg sto nije bas lako, sklopivi ima malo preko 2.000kg i svakako nije pametno nositi ga na 2 klipa. Geringhoff je verovatno jos tezi... Novi adapter Capello sam naveo kao primer jer ga imam i znam koliko je tezak.
Kosite kukuruz sa blokadama na klipovima? Na koliko visoko onda kosite taj kukuruz, na metar visine?
Blokade su dole ispod klipova da blokiraju odskakanje adaptera

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Novi Capello "plasticni" fiksni 6-redni adapter ima oko 1800kg sto nije bas lako, sklopivi ima malo preko 2.000kg i svakako nije pametno nositi ga na 2 klipa. Geringhoff je verovatno jos tezi... Novi adapter Capello sam naveo kao primer jer ga imam i znam koliko je tezak.
Kosite kukuruz sa blokadama na klipovima? Na koliko visoko onda kosite taj kukuruz, na metar visine? Ajde ako mozete postavite sliku tih blokada, bas me zanima kako izgledaju posto mi nije bas najjasnije.
Nosio sam na dva klipa jer nisam mogao da nadjem treci klip da kupim,radilo je sve ekstra i bez problema,cim sam nasao klip kupio sam i montirao....za nuzdu moze i na dva klipa....geringhof adapter mislimda je oko 1900kg fixni. Na Jedan pruzni prelaz je jako strmo i skoroda zakaci kojunove u zemlju kad se spustam sa pruge,zato stavljam blokade. Nemam slike blokada,to su cevi od plina oko 10cm dugacke

- - - - - - - - - -

Baš zato i zaljulja sto nema blokade da blokira federe!
Razmisli malo?


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Kad ima blokade ne pomeraju se opruge...
Nije mi jasno kako taj sistem radi,pisem samo sta sam zapazio
 
Nazad
Vrh