Claas

Ja imam i njihovu člansku kartu.Preko 100 evrića kad pazariš kajaseve dobiješ 10% popusta.U sezoni žetve 24 h dostupan dežurni telefon za članove.:ppozdrav:
 
Članska karta Anavi 2000.A postoje i akcije kako se kartica ne bi ugasila.Član sam takođe ali nikada nisam pazario kod njih jer kada su menadžeri bili kod mene prodiskutovali smo o svom remenju koje meni treba i rekoše korektne cene i naglasili da imaju remenje većine proizvođača a ispljuvaše sve ostale koji rade sa istim i navodno oni sve snabdevaju i kod njih je najjeftinije ali međutim ništa od toga nije tačno i nemaju svo potrebno remenje niti mogu da nabave niti imaju više proizvođača u različitim cenovnim rangovima.Uzimam na drugim mestima gde mogu da biram proizvođača i cenu.
 
Pozdrav, novi sam na forumu, nasao sam claas-a dominator 66 posto meni za mojih potreba nije potreban veci zanima me dali je mozda neko imao iskustva sa njim ima li nekih mana ili nesto slicno, svaka pomoc je dobrodosla. Veliki podrav :sta:
 
sve si tacno rekao,ovi stvarno deru kozu. a jel kajiseve uzimas u almexu?
Do prosle godine sam kupovao od almexa sad sam probao u anavi kazu imaju dimenzije za klasa i pazario tri kaisa u jesenjoj sezoni a pre toga me vec dve godine zivkaju da imaju neke akcije,promocije...dolazili kuci...
Zasada sam zadovoljan kvalitetom.
Kod ovih nabavljam lance http://www.putnikpromet.co.rs/
 
hvala najlepse svima vama na pomoci,ovo je bas bilo kolegijalno angazovanje. poceo sam sa remontom za narednu sezonu,trenutno preradjujem poluge,tj stavljam od novijeg tipa,one sa silan-blokovima i onda mi ostaje lanac u grlu i dva kajisa za secku. cuo sam od nekih da ti kajsevi nisu za igranje,da ako nisu dobrog kvaliteta,ugreju se i proklizavaju i mogu mnogo stete da naprave
 
Kratki kajs od secke mozes staviti bilo koji(sava barum itd....) al dugacki uzmi samo original,ja sam dva puta uzeo iz anavi sanok remen i nemoze da izvuce dve sezone(1000 jutara) jer se raspadne a kosta kao pola original kajsa a original mi trajao 5 godina i plus ko zna koliko jos unazad jer neznam kad je promenjen posto sam kupio kombajn,i od tih 1000 jutara u dve godine sigurno se nije okretao oko 300 jutara jer kad radim kuruze skinem kratki remen da se bezveze nevrti dugacki kajs i prenosne remennice i spaneri,tako da ima stvari na kombajnu koje su original ipak jeftiniji jer vek trajanja im je 7 puta duzi,sto se tice remena pogona vrsalice,kipovanja i pogona kombajna ako nije hidro i nepomisljaj na neke zamene,na ostalo klinasto remenje mozes da se sigras,lance u grlu trazi od djure djakovica isti su,naravno na pomenutoj adresi kod milana zegarca

- - - - - - - - - -

Pozdrav, novi sam na forumu, nasao sam claas-a dominator 66 posto meni za mojih potreba nije potreban veci zanima me dali je mozda neko imao iskustva sa njim ima li nekih mana ili nesto slicno, svaka pomoc je dobrodosla. Veliki podrav :sta:

pregledaj ga dobro ( sine,korpa,lanci,slamotrese, lezaje itd.....)sve je to potrosna roba al ako je ishabano onde se menja cena kombajna(u zavisnosti koliko treba uloziti) ako ga je zacenio,kad je sve dobro i utegnuto nema cega da se bojis i nema mane ako je sve pregledano kako treba i spremno za zetvu,svaki kombajn ima manu ako se samo tera a nista neulaze i nepregledava
 
Stigla prinova,clas konzul :ppozdrav:









- - - - - - - - - -

Evo malo vise informacija,u Betrovcu pazaren,Dzambo menjac,debele poluosovine,nove gume,3 M heder,motor tek uradjen ali nije perkins nego ford,sve u svemu dobar kombajncic

- - - - - - - - - -

Batrovac*
Greska
 
O kom modelu se radi?

5tx4e0.png
 
Sa srecom !!! :osmeh:
I ja imam isti,vrlo su zahvalni za manje povrsine,ja ovrsem 50 ha zita i nesto soje
Daj kad budes imao vremena slikaj mi taj FORD-ov motor,nikad ga nisam video,ja imam perkins,rodjak mercedes ali forda nigde nema
Stigla prinova,clas konzul :ppozdrav:









- - - - - - - - - -

Evo malo vise informacija,u Betrovcu pazaren,Dzambo menjac,debele poluosovine,nove gume,3 M heder,motor tek uradjen ali nije perkins nego ford,sve u svemu dobar kombajncic

- - - - - - - - - -

Batrovac*
Greska
 
Jedan moj drugar ima problema sa orbitrolom na Dominatoru 76, curi mu ulje u kabini. U pitanju je Danfoss B-80-ON. Zanima me da li treba da se otvori komplet ili kako se zameni taj semering.
39da515833f7baddaf3c265f4108b09e.jpg
3d0914abd3e23ceddaa4ea32fd04a7f8.jpg
f7a6ec8909514c3baf79a936f7fccf45.jpg
476957dd0f87e29e99a010de7b388514.jpg


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
bolje da to odradi majstor jer unutra ima uzubljenje ako se promasi onda se ponasa nenormalno kada probas da motas u jednu stranu on ide kontra sam u drugu stranu jednom kolegi samo sto nije polomilo prst na ruci kada je probao
 
Hvala na savetima, mi smo samo skinuli i nismo nista dirali, sutra ce nositi u Zrenjaninu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
Svako prvo paljenje mašine posle bilo kakvog rada sa orbiltrolom pa makar i skidanje i vraćanje creva obavezno otvorenom šakom sa dlanom ruke isprobavanje volana, jer ako se nešto slučajno zameni, orbitrol se ponaša kao hidro motor. S toga samo oprezno...
 
i kad budete vracali,dobro izluftirajte sistem da ne bi negde stvorio vazdusni cep, i ostanes bez volana. najbolje je kad je ugasen kombajn,napunis sistem uljem i vrtis volan u jednu stranu do kraja,pa onda popustis crevo,pa vrtis u drugu stranu, i tako par puta dok ne isteras vazduh
 
ja sam imao priliku da vidim kod drugara brate kako to vrti to nije normalno ako su prsti u unutrsnjoj strani volana to lomi sigurno a sto se tice luftiranja mislim da tu nece biti potrebe za bilo kakvim odvrtanjem da se istera vazduh samo treba vise puta okrenuti levo desno kada se startuje motor isterace sam kod mene se jos nije desilo da ispustam vazduh odvrtanjem bilo cega
 
‚mi smo morali da odvrcemo crevo na klipu kod zadnjih tockova,jer se uvek osecalo kad motas da na trenutak zastane i krene teze da ide volan,kad smo lepo izluftirali,lupis volan i pustis, a on se vrti jos dva kruga
 
Nazad
Vrh